Známé osobnosti přispívají svými módními outfity na Pop Up charitativní bazárek

Známé osobnosti přispívají svými módními outfity na Pop Up charitativní bazárek

Rádi byste sehnali šik oblečení z druhé ruky, například od Taťány Kuchařové, Aleny Dolákové, Olgy Lounové, Gabriely Fillipi nebo Báry Nesvadbové? Pak máte jedinečnou příležitost, která se uskuteční ve čtvrtek 30. března a vznikla z iniciativy Lilie Khousnoutdinové a Nadačního fondu Propolis 33.

S příchodem jara vpusťte do svého šatníku svěží vítr a dovolte mu rozkvést. Znáte lepší způsob, jak to udělat, než si pořídit oblečení z druhé ruky? Ušetříte planetu, získáte módní trendy známých osobností, poznáte nové lidi a můžete vyhrát zajímavé ceny.

Nadační fond Propolis 33 vznikl primárně na podporu ženských charitativních a osvětových iniciativ. Navazuje na celou řadu již uskutečněných projektů, které budou nově vznikat pod hlavičkou NFP. Patří mezi ně projekty podporující ženy a ženství, například takové, které se týkají plánovaného mateřství a rodičovství, dětí, gender a feministické tématiky, ale také projektům týkajících se ekologie, přírody a udržitelnosti, literárním a uměleckým dílům stejně jako projektům podporujícím lidskost, laskavost a člověka samotného.

foto: Ivy Morwen / šaty od Kateřiny Geislerové, které na fotce vynesla Lilia Khousnoutdinova lze na bazárku také ulovit

„Je přirozené, že chceme věci v šatníku obměňovat a právě bazárky nám nabízejí možnost, jak svými již staršími kousky podpořit dobrou věc a zároveň i to, jak si nakoupit nové s pocitem toho, že se kvůli tomu nevyrábí spousta nového oblečení. Sama jsem velkým milovníkem second handů, a to ještě z doby, kdy nebyly IN. V dnešní době mám obrovskou radost, že second hand už není žádné stigma a samozřejmě bazárek s přesahem je za mě skvělá cesta. Děkuji mnohokrát všem, kteří náš bazárek podpořili ať už svou přítomností nebo svými jedinečnými kousky. Jsem velice ráda, že témata Nadačního fondu Propolis nejsou známým ženám cizí a že se naše projekty rozhodly podpořit," svěřila se zakladatelka NF Propolis 33, Lilia Khousnoutdinova.

V rámci bazárku se také můžete seznámit s nabídkou obchůdku Ecstatic & Mama Shop, kde najdete zajímavé knihy, bhútánské pásky a šaty, tradiční šperky navržené Lilií Khousnoutdinovou, které jsou inspirací její cesty do mystického Avalonu, práce se ženami v oblasti mateřství, ženství i sexuality a samozřejmě osobní zkušenosti. 

Je skvělé udělat si radost a ještě lepší je udělat při tom radost i někomu dalšímu. Veškerý výtěžek z bazárku půjde Nadačnímu fondu Propolis 33, který díky tomu podpoří další ženské osvětové iniciativy.

šaty návrhářky Šárky Strnadové, ve kterých zazářila herečka Ester Geislerová budou také součástí bazárku

„Pojďte s námi podpořit dobrou věc,“ vyzývá ředitelka nadačního fondu Mirka Vokounová Krepčíková. „Díky vám může vzniknout nový osvětový projekt, akce, kniha, film, výzkum nebo pomůžete ženě v nouzi, která tak může mít při porodu péči porodní asistentky. Právě díky vám my můžeme pomáhat dál.“

Šaty a doplňky můžete vybírat od předních návrhářů. Například ty, které věnovala návrhářka Šárka Strnadová a které vynesla na červeném koberci Ester Geislerová. Další návrhářkou, která darovala originální šaty ze své tvorby je Lenka Mulabegovič, jež tvoří pod značkou Mi fashion label.

Název Propolis vystihuje základní hodnoty, na kterých je nadační fond založen. Je propojen s úlem a včelami, tudíž s úrodou a plodností. Včely jsou symbolem komunity, pracovitosti, vzájemné podpory a také toho, co je důležité v rámci našich ekosystémů chránit vzhledem k tomu, že právě včely jsou ty, které zajišťují plodnost naší úrody. Včelka je pro mnohé z nás také symbolem prastaré krétské civilizace, která ctila dle archeologických domněnek ženu, plodnost a umění do velké míry fungovat v harmonii se svým životním prostředím. 

To vše a mnohem více můžete 30. března 2023 od 11 hodin zažít na vlastní kůži ve Vnitroblocku v pražských Holešovicích.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram