dnes je 25.08.2019 a svátek má Radim

Blanka Matragi slaví 35. výročí formou galashow a Móda.cz u toho nechybí

Přidat na Seznam.cz
Blanka Matragi slaví 35. výročí v branži velkolepou show a dechberoucí kolekcí Elements, která je postavená na kráse, síle a nepřemožitelnosti čtyřech základních živlů. 

Bez vzduchu, vody, země a ohně by na světě nic nebylo. Proto na ně Blanka Matragi odkazuje ve své poslední kolekci Elements a vrací se ke kořenům. Show, kterou si na pátek se symbolickým datem 11. 11. 2016 přichystala, byla doplněná o zajímavé vizuální efekty a atmosféra byla jedinečná. V kolekci úspěšná česká návrhářka skloubila nejnovější technologie výroby materiálu, čímž publiku dokazuje, že neumí navrhovat jen princeznovské šaty, ale její um sahá mnohem hlouběji. Na módní přehlídku byl dokonce stanoven i dress code - black tie, který od žen požaduje delší sukni, nejlépe až na zem a od mužů oblek spolu s bílou košilí a motýlkem. 

Magazín Móda.cz dělal se samotnou Blankou Matragi exkluzivní rozhovor o nové kolekci, který jsme vám zprostředkovali již před několika týdny. Návrhářka v něm vysvětluje inspiraci pro čtyři živly, výběr data velké galashow i bakstage informace o tom, jak příprava celé kolekce, která čítá rovnou stovku modelů, probíhala a kolik kreativců se na ni podílelo. 

Redakci Móda.cz nejvíce nadchnul element vody, který dokonale doplňovala projekce na plátnech v sále. Více jak třicítka modelek se dokázala vcítit do rolí těchto nespoutaných živlů a přehlídka prožívala tak skvěle, že publikum nakonec tleskalo ve stoje. Návrhářka byla naprosto zaskočená a dojatá dlouhými ovacemi, spoustu květin a přítomní jí upřímným potleskem připomněli, že svou práci dělá skvěle a že kolekce, která stála tolik úsilí, času a nápadů se opravdu podařila. ELEMENTS Blanky Matragi uchvátilo. Bez debat.  

Blanka Matragi se mimo jiné v poslední době podílela také na přípravě České Miss, pro jejíž finalistky navrhla večerní róby. Její práci si můžete připomenout na videu. 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ČESKÁ TVORBA BLANKA MATRAGI ČESKÁ NÁVRHÁŘKA ELEMENTS ČTYŘI ŽIVLY DÁMSKÉ ŠATY OBECNÍ DŮM

Související články

Co byste měli vědět o kolekci navržené vévodkyní ze Sussexu Meghan Markle?

Kolekce, která bude mít podstatně hlubší význam a je spojená s módní návrhářkou Mishou Nonoo, by se měla začít prodávat již toto září.

 

Celý článek

Značka Noirs klade důraz na módu pro ženy, které se vzájemně podporují

Dost bylo rivality! Je potřeba se sjednotit a myslet alespoň v některých věcech podobně. Například o udržitelné módě, lásce k přírodě a ekologii. To vše a mnohem víc je cílem české značky Noirs.

Celý článek

Podzimní pletená kolekce české návrhářky Božidary nese název Melancholic

Srpen se přehoupl do druhé poloviny a ať už chceme či nikoliv, brzy nás nemine období, kdy se budeme muset zachumlat do hřejivých svetrů a roláků. A když už toto období nastane, proč to nevzít zcela stylově se svetry české návrhářky Božidary?

Celý článek

Šaty by měly být pohodlné, decentní a zároveň rafinovaně sexy, říká návrhářka Lenka Jurigová

Chystáte svatbu? Ať už svou nebo třeba kamarádčinu a sháníte vhodné šaty? Máme pro vás jeden perfektní tip, návrhářka Lenka Jurigová vám ušije pohádkové šaty plné ženskosti a elegance.

Celý článek

Blíží se čtvrtý ročník unikátní módní show WE’RE NEXT v Praze

WE’RE NEXT je módní show prezentující studenty pražské UMPRUM a studenty prestižní Royal Academy of Fine Arts v Antverpách. Letošní ročník proběhne 12. září 2019 v prostorách divadla X10 v centru Prahy, a rozhodně se máme na co těšit!

Celý článek

Nová kolekce Helen Mertl vás oslní

Helena Mertlová je česká módní návrhářka, kterou znají především nevěsty. Její svatební šaty jsou nadčasové a originální zároveň. Věnuje se ale i večerním šatům a my se teď můžeme pokochat její novou kolekcí, kterou představuje pod svou značkou Helen Mertl.

Celý článek

Slovenská návrhářka Jenny Jeshko miluje výšivky a smysl pro detail

Láska ke kvalitně zpracované módě i hlubší význam dopadu módního průmyslu na naši planetu jsou pohonem pro krásnou a ohleduplnou módní značku slovenské návrhářky Jenny Jeshko. I nás její móda a myšlenky moc baví, proto vám přinášíme aktuální rozhovor s talentovanou designerkou, která působí na Slovensku i v Praze.

 

 

Celý článek

Volné šaty na horké dny

Letní horké dny přinášejí do světa módy omezené množství variací denních outfitů. Dnes se zaměříme na letní vzdušné šaty, které vám mohou usnadnit a zpříjemnit den.

Celý článek