dnes je 16.06.2019 a svátek má Zbyněk

Blanka Matragi slaví 35. výročí formou galashow a Móda.cz u toho nechybí

Přidat na Seznam.cz
Blanka Matragi slaví 35. výročí v branži velkolepou show a dechberoucí kolekcí Elements, která je postavená na kráse, síle a nepřemožitelnosti čtyřech základních živlů. 

Bez vzduchu, vody, země a ohně by na světě nic nebylo. Proto na ně Blanka Matragi odkazuje ve své poslední kolekci Elements a vrací se ke kořenům. Show, kterou si na pátek se symbolickým datem 11. 11. 2016 přichystala, byla doplněná o zajímavé vizuální efekty a atmosféra byla jedinečná. V kolekci úspěšná česká návrhářka skloubila nejnovější technologie výroby materiálu, čímž publiku dokazuje, že neumí navrhovat jen princeznovské šaty, ale její um sahá mnohem hlouběji. Na módní přehlídku byl dokonce stanoven i dress code - black tie, který od žen požaduje delší sukni, nejlépe až na zem a od mužů oblek spolu s bílou košilí a motýlkem. 

Magazín Móda.cz dělal se samotnou Blankou Matragi exkluzivní rozhovor o nové kolekci, který jsme vám zprostředkovali již před několika týdny. Návrhářka v něm vysvětluje inspiraci pro čtyři živly, výběr data velké galashow i bakstage informace o tom, jak příprava celé kolekce, která čítá rovnou stovku modelů, probíhala a kolik kreativců se na ni podílelo. 

Redakci Móda.cz nejvíce nadchnul element vody, který dokonale doplňovala projekce na plátnech v sále. Více jak třicítka modelek se dokázala vcítit do rolí těchto nespoutaných živlů a přehlídka prožívala tak skvěle, že publikum nakonec tleskalo ve stoje. Návrhářka byla naprosto zaskočená a dojatá dlouhými ovacemi, spoustu květin a přítomní jí upřímným potleskem připomněli, že svou práci dělá skvěle a že kolekce, která stála tolik úsilí, času a nápadů se opravdu podařila. ELEMENTS Blanky Matragi uchvátilo. Bez debat.  

Blanka Matragi se mimo jiné v poslední době podílela také na přípravě České Miss, pro jejíž finalistky navrhla večerní róby. Její práci si můžete připomenout na videu. 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ČESKÁ TVORBA BLANKA MATRAGI ČESKÁ NÁVRHÁŘKA ELEMENTS ČTYŘI ŽIVLY DÁMSKÉ ŠATY OBECNÍ DŮM

Související články

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Celý článek

Letní kolekce značky TEG přináší minimalismus, který si maximálně užijete

Návrhářské duo Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková přináší letní kolekci plnou elegance, pohodlí a tlumených barev.

Celý článek

Fotky k nové kolekci Aleny Wilson vznikaly na hradeckém letišti

Luxusní helikoptéry, modelky coby reálné ženy a kolekce s názvem „Real Beauty 2019“ přináší další kolekci návrhářky Aleny Wilson, která upřednostňuje propagaci zdravého životního stylu.

Celý článek

Letní kolekci brýlí Burberry dominoval moderní a nadčasový design

Módní dům Burberry pod vedením kreativního ředitele Riccarda Tisci představil novou letní kolekci slunečních brýlí. Sbírce dominovaly extravagantní i minimalistické brýle rozmanitých tvarů a různě širokých obrouček. 

Celý článek

Designové vychytávky na červen

Měsíc červen nám přináší první horké dny a příroda rozkvétá v sadech i zahradách. Počasí nám konečně dovoluje vyrazit do ulic v letních šatech a prodyšné obuvi. Co nabízejí čeští designéři?

Celý článek

Nová kolekce Carolina Herrera byla inspirovaná Latinskou Amerikou

Wes Gordon je kreativním ředitelem módního domu Carolina Herrera již rok. Gordonovi se podařilo vystihnout v nejnovější kolekci všechny kódy značky - eleganci, romantiku, barevnost a hravost. 

Celý článek

CATCH ME! je kolekce české značky LEEDA pro ženy, které ožívají v noci!

Patříte-li mezi ženy, které přes den spořádaně sedí v kanceláři, zatímco v noci ožívá jejich skutečné já, pak vás CATCH ME! kolekce osloví dvojnásob.

Celý článek

Přísně ostrá kolekce Michaela Korse hledá harmonii v dnešním světě

Věčně optimistický Michael Kors do své nové kolekce vnesl filozofii toho, zda se ve sváru dá najít harmonie.

Celý článek