dnes je 18.09.2019 a svátek má Kryštof

Optické klamy, geometrie i nadčasovost v jarní kolekci IMRECZEOVA

Přidat na Seznam.cz
Zdeňka Imreczeová miluje minimalistické a monochromatické kolekce. Tu aktuální však posunula o kousek dál a doplnila ji o náročné ruční prošívání.

Kolekce jaro / léto 2020 značky IMRECZEOVA je zahalena do kontrastujících kombinací plisé a sportovních střihů. Návrhářka se nechala inspirovat uměleckým směrem 50. let minimal art, jenže se v siluetách odráží například hrou s optickými klamy.

„Tato kolekce je mi velmi blízká. K minimalismu inklinuji nejen ve své tvorbě, ale i v soukromí a životním stylu. Podobně jako ve tvorbě Pierra Soulagese, Sol LeWitta nebo Johna McLaughina, představitele minimal artu, se i mou inspirací stala geometrická forma – zejména základní linka v bílé a černé barvě a stíny, které vytvářejí,“ řekla ke kolekci její autorka. 

Elegantní plisování přináší v kolekci společně s grafickými sklady hladkého materiálu vizuální efekty, které nás.společně v kombinaci se zelenou a černou upřímně bavily. Netradičně zvolený mikrošusť se sametovým povrchem či hedvábím jsou vedle klasické a oblíbené bavlny netradičním zpestřením. Stejně tak len a jemný pattern proužků či kostiček. Větší ohlas však tentokrát kolekce Imreczeové nezískala, jakoby zvolila zlatou střední cestu, která přináší více pohodlí než kreativity.

Černá, bílá, listová zelená, bordó i okrová přinesou jaru přírodní odstíny v pojetí šatů, sukní, topů, kabátků i jarních bund a vest. Modelky v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week stylizoval Patrik Florián, který kráskám dopřál i set brýlí Collection#3 UTOPIE a šperky z kolekce KOMETY šperkařky Nastassie Aleinikové. Parádní kožené pantofle a tenisky na přehlídku zajistila designérka Sabina Boháčová, známá pod svou značkou SABINA RICH.

Mrkněte na kompletní galerii celé kolekce...

foto kredit: archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA NÁVRHÁŘI IMRECZEOVA ZDEŇKA IMRECZEOVÁ MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2019 MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MBPFW 2019 MBPFW ČESKÁ NÁVRHÁŘKA

Související články

Erika Příhodová představila kolekci ART plnou elegance se špetkou punku

Kolekce nafocená v prostředí Národního divadla, které Erika Příhodová miluje, není vybrané náhodou. Samotné Národní divadlo bylo návrhářce velkou inspirací, která se odrazila nejenom v materiálech, ale také v elegantním zpracování.

Celý článek

Přehlídku značky Longchamp v New Yorku si nenechalo ujít spoustu známých osobností

Přehlídka, která byla plná známých osobností jako Kendall Jenner, Julianne Moore, Kate Moss, Lila Moss či Charlotte Lawrence, přinesla před pár dny v New Yorku myšlenku sluneční cesty od úsvitu do soumraku.

Celý článek
Karolína Kurková

Karolína Kurková byla hlavní hvězdou Cowanovy módní show v New Yorku

Extravaganci v podobě neonových barev, peří, šachovnice a metalického odlesku předvedl mladý návrhář na týdnu módy v New Yorku.

Celý článek
Oscar de la Renta

Laura Kim a Fernando Garcia se pro novou kolekci inspirovali domovinou Oscara de la Renty

Kreativní ředitelé Laura Kim a Fernando Garcia zavedli diváky do domoviny Oscara de la Renty. Oslnili barevnou paletou barev, krásnými vzory, kvalitními materiály a večerními okázalými garderobami.

Celý článek

Tom Ford pozval diváky na módní jízdu do newyorské stanice metra

Kreativní ředitel Tom Ford vzal diváky do podzemí na Lower East Side, kde představil v rámci newyorského týdne módy nejnovější kolekci. Metalické odstíny barev jsou od nynějška naprostým must-have na nadcházející jarní a letní sezonu. 

Celý článek

Nejnovější kolekce Zimmermann evokovala léto v každém slova smyslu

Pondělní poledne patřilo australské značce Zimmermann. Čistě letní sbírka oděvů potěší každého, kdo se nemůže smířit se začátkem chladnějšího počasí a již je myšlenkami zpět na písčité pláži. 

Celý článek
Princezna Diana

NYFW: Kolekce Tory Burch se nesla v duchu princezny Diany

Americká půvabná návrhářka Tory Burch předvedla na Fashion Weeku v New Yorku nositelnou kolekci plnou ženskosti inspirovanou princeznou Dianou.

Celý článek

Malé černé v nové formě najdete v podzimní kolekci české značky TEG

Návrhářské duo Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková s podzimní kolekcí rozhodně bodují. Třetí ze čtyř kolekcí v každém roce je opět plná minimalismu, který milujeme.

Celý článek