dnes je 19.09.2019 a svátek má Zita

Temperley London Resort 2016 míří vstříc mužské siluetě

Přidat na Seznam.cz
Alice se vydala napříč nejrůznějšími světadíly i styly. Její aktuální kolekce prozatím zakotvila u mužských siluet, zvonových střihů a geometrických motivů. 

Návrhářka se svými kolekcemi cestuje po celém světě. V minulosti jsme v jejích modelech vypátrali známky nejrůznějších zemí a jejich tradičních prvků a dnes se nám to podařilo také. Při pohledu na vyšívaný tyl se nám evokují ruské motivy. A při zaměření se na paletu barev, vidíme americkou trikolóru.

Právě na modelech, ve kterých se spojí oranžová s červenou a černou, je vliv Ruska nejzřetelnější. Zároveň jsou to ale jedny z mála modelů kolece Resort 2016, jež jsou v ženské linii. Zbytek kolekce spolknula mužská silueta. Široká pánská saka, volně uvázané maxišály, smokingové kalhoty. Čas od času jakoby se návrhářka snažila mužský model přetvořit na ženský - přidáním sukně nebo jiného ryze dámského prvku. A pak stejně upadla zpět do mužského světa. 

My Alice chápeme. Vliv mužů v dámském oblečení stoupá. Nosíme boyfriend džíny, oversized saka i polobotky, kterým přezdíváme oxfordky. V hloubi je to ale všechno typické právě pro muže. Jsou to i symboly posledních kolekcí Temperley London. Ale abychom nebyli nespravedliví - v Resortu 2016 si vychutnáte i dámskou módu. Třeba v podobě pastelových maxišatů s vysokými rozparky. 

Ženská móda v žádném případě nezaniká.
Jen se přetváří do své nové podoby.

Zdroj: style.com

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA RESORT 2016 ALICE TEMPERLEY TEMPERLEY LONDON ZVONY OVERALY PÁNSKÁ SAKA MAXI ŠÁLY

Související články

Síla ženské osobnosti v podání Proenza Schouler

Dámská oděvní značka Proenza Schouler zazářila se svou kolekcí na newyorských dnech módy. Nadčasové a nositelné modely s nádechem pohodlí. Nevěříte?

Celý článek
Victoria Beckham

Kolekce Victorie Beckham hýřila zářivými barvami za doprovodu tančících volánů

Victoria Beckham předvedla na londýnském fashion weeku svěží jarní kolekci inspirovanou sedmdesátými lety určenou pro vyrovnané, reálné a svobodné ženy.

Celý článek

Přehlídku značky Longchamp v New Yorku si nenechala ujít spousta známých osobností

Přehlídka, která byla plná známých osobností jako Kendall Jenner, Julianne Moore, Kate Moss, Lila Moss či Charlotte Lawrence, přinesla před pár dny v New Yorku myšlenku sluneční cesty od úsvitu do soumraku.

Celý článek
Karolína Kurková

Karolína Kurková byla hlavní hvězdou Cowanovy módní show v New Yorku

Extravaganci v podobě neonových barev, peří, šachovnice a metalického odlesku předvedl mladý návrhář na týdnu módy v New Yorku.

Celý článek
Oscar de la Renta

Laura Kim a Fernando Garcia se pro novou kolekci inspirovali domovinou Oscara de la Renty

Kreativní ředitelé Laura Kim a Fernando Garcia zavedli diváky do domoviny Oscara de la Renty. Oslnili barevnou paletou barev, krásnými vzory, kvalitními materiály a večerními okázalými garderobami.

Celý článek

Tom Ford pozval diváky na módní jízdu do newyorské stanice metra

Kreativní ředitel Tom Ford vzal diváky do podzemí na Lower East Side, kde představil v rámci newyorského týdne módy nejnovější kolekci. Metalické odstíny barev jsou od nynějška naprostým must-have na nadcházející jarní a letní sezonu. 

Celý článek

Nejnovější kolekce Zimmermann evokovala léto v každém slova smyslu

Pondělní poledne patřilo australské značce Zimmermann. Čistě letní sbírka oděvů potěší každého, kdo se nemůže smířit se začátkem chladnějšího počasí a již je myšlenkami zpět na písčité pláži. 

Celý článek
Princezna Diana

NYFW: Kolekce Tory Burch se nesla v duchu princezny Diany

Americká půvabná návrhářka Tory Burch předvedla na Fashion Weeku v New Yorku nositelnou kolekci plnou ženskosti inspirovanou princeznou Dianou.

Celý článek