dnes je 20.06.2019 a svátek má Květa

Temperley London Resort 2016 míří vstříc mužské siluetě

Přidat na Seznam.cz
Alice se vydala napříč nejrůznějšími světadíly i styly. Její aktuální kolekce prozatím zakotvila u mužských siluet, zvonových střihů a geometrických motivů. 

Návrhářka se svými kolekcemi cestuje po celém světě. V minulosti jsme v jejích modelech vypátrali známky nejrůznějších zemí a jejich tradičních prvků a dnes se nám to podařilo také. Při pohledu na vyšívaný tyl se nám evokují ruské motivy. A při zaměření se na paletu barev, vidíme americkou trikolóru.

Právě na modelech, ve kterých se spojí oranžová s červenou a černou, je vliv Ruska nejzřetelnější. Zároveň jsou to ale jedny z mála modelů kolece Resort 2016, jež jsou v ženské linii. Zbytek kolekce spolknula mužská silueta. Široká pánská saka, volně uvázané maxišály, smokingové kalhoty. Čas od času jakoby se návrhářka snažila mužský model přetvořit na ženský - přidáním sukně nebo jiného ryze dámského prvku. A pak stejně upadla zpět do mužského světa. 

My Alice chápeme. Vliv mužů v dámském oblečení stoupá. Nosíme boyfriend džíny, oversized saka i polobotky, kterým přezdíváme oxfordky. V hloubi je to ale všechno typické právě pro muže. Jsou to i symboly posledních kolekcí Temperley London. Ale abychom nebyli nespravedliví - v Resortu 2016 si vychutnáte i dámskou módu. Třeba v podobě pastelových maxišatů s vysokými rozparky. 

Ženská móda v žádném případě nezaniká.
Jen se přetváří do své nové podoby.

Zdroj: style.com

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA RESORT 2016 ALICE TEMPERLEY TEMPERLEY LONDON ZVONY OVERALY PÁNSKÁ SAKA MAXI ŠÁLY

Související články

Zákulisí pánských přehlídek v Londýně pro jaro 2020 bylo plné překvapení

Pozadí přehlídek na týdnech módy bývá často lepším vodítkem do duše návrháře, než je samotná módní show. Londýnský týden toho nejlepšího z pánské módy kypěl nápady, nepřestával překvapovat a získal si veřejnost svou promyšleností.

Celý článek

Jeremy Scott vytvořil hororovou kolekci pro módní dům Moschino

Hororové téma si vybral sám návrhář Jeremy Scott, na pomoc si přizval známého fotografa Huntera Abrams, který zvěčnil momenty ze zákulisí pánské a resort přehlídky. Modelky a modelové si vzali příklad z ikonických hororů. Nejdivočejší momenty si prohlédněte v tomto článku.

Celý článek

Nová Balmain kolekce byla plná pařížské elegance i arizonské hravosti

Bohatou a unikátní kolekci předvedl kreativní ředitel Olivier Rousteing z módního domu Balmain. Nechyběly třásně, barevná peříčka a korálky, které dotvářely celkovou atmosféru již tak originální sbírky.

Celý článek

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Celý článek

Nová kolekce Carolina Herrera byla inspirovaná Latinskou Amerikou

Wes Gordon je kreativním ředitelem módního domu Carolina Herrera již rok. Gordonovi se podařilo vystihnout v nejnovější kolekci všechny kódy značky - eleganci, romantiku, barevnost a hravost. 

Celý článek

Přísně ostrá kolekce Michaela Korse hledá harmonii v dnešním světě

Věčně optimistický Michael Kors do své nové kolekce vnesl filozofii toho, zda se ve sváru dá najít harmonie.

Celý článek

Debutová kolekce značky Refine přináší přitažlivost v saténu

Horké letní dny, vyhřátý podkrovní byt a v něm pohodlí, které vám dopřeje saténová košilka? Umíte si představit něco, co je více sexy?

Celý článek

Pouhých deset modelů v kolekci Diane von Furstenberg hovoří za vše

Diane von Furstenberg miluje potištěné látky plné vzorů, barev a motivů. Často jsou to jen chaoticky namalované čáry, které dávají ten správný výsledek. Ne jinak je tomu v kolekci Resort 2020.

Celý článek