dnes je 03.06.2020 a svátek má Tamara

Christian Dior na pařížském týdnu módy: 70. léta a důsledky rovnoprávnosti žen

Přidat na Seznam.cz
Historicky první žena, která vede francouzský dům Christian Dior, dosáhla zadostiučinění práv žen v nové kolekci Fall 2020 Ready-to-Wear. Nechyběla uvolněnost divokých 70. let.
Christian Dior Fall 2020

Maria Grazia Chiuri, která zastává již čtvrtým rokem roli kreativní ředitelky značky Christian Dior, důsledně propaguje feministické ideologie. V rámci prostoru, při představení nové podzimní kolekce 2020/2021 na pařížském týdnu módy, své postoje k rovnoprávnosti a práv žen zpodobnila neonovými enormními nápisy. Historicky první žena, která vede tento francouzský dům, si uvědomuje svůj enormní vliv. Nebyl ale nikdy mocnější než právě při uvedení této kolekce, protože den předtím shledal soud bývalého amerického producenta Harveyho Weinsteina vinným ze sexuálního napadení a znásilnění. A tak dostála pocitu spravedlnosti a konečně to, co ženy říkají celá léta, má nyní důsledky.

Názory návrhářky byly viditelné na samotné kolekci. Byla uvolněná, bez známky sexuální provokace, ačkoliv se objevovaly průhledné blůzky, nepůsobilo to chtíčem, ale svobodou. Svobodou, cítit se žensky, ale pro sebe samu, a ne pro pohled mužů. Kolekce bez společenského diktátu, ve stylu 70. let.

Sedmdesátková móda definuje volnost materiálů a střihů, jako jsou áčkové sukně, široké kalhoty či výstřihy do V. V tomto období vynikala také divokost barev a střihů, což dokazuje Chiuri v kolekci prostřednictvím kombinace různých druhů vzorů kostek spolu s puntíky či třásněmi.

Široké kalhoty zahrály svou roli ve spojení s ikonickou džínovou bundou krátkého střihu. Objevila se v moderní bílé, světlé denimové či petrolejové a spolu s kalhotami do pasu tvořila perfektní souznění.

Nesmíme opomenout ani na maxi šaty a květinový vzor, který je pro tuto dobu klíčový. Dlouhé šaty zdůraznily ženskou siluetu za pomocí pásku a díky barevné paletě a šátkem na hlavě vyzněly rebelským dojmem.

Zdroj fotografií: vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA CHRISTIAN DIOR MARIA GRAZIA CHIURI PARIS FASHION WEEK

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Návrhářka Tereza Vu připravuje novou kolekci spodního prádla inspirovanou Hnutím Libertinů

Inspiraci k naší tvorbě můžeme hledat všude kolem nás. Česká návrhářka Tereza Vu se v nové kolekci zaměřuje na politické změny i náboženství.

Celý článek
Kaia Gerber

Hvězda světového modelingu: Kaia Gerber 10x jinak

Už od dětství bylo zřejmé, že svůj půvab zděděný po své slavné matce Cindy Crawford zúročí ve světě módy. Nyní, o několik let později, si vyměnily role a Kaia Gerber se stala světovou topmodelkou.

Celý článek

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek