dnes je 15.07.2020 a svátek má Jindřich

Co zabalit na léto? Nezapomeňte na kontaktní čočky a sluneční brýle!

Přidat na Seznam.cz
Dovolená klepe na dveře, a tak přemýšlíme, co si sbalit na cesty. Kosmetika a oblečení jsou samozřejmostí, ale jak myslíte na své oči? Zrakem vnímáte až 80 % informací a během volna si všechny vjemy chcete užít dvojnásob.

Jenže co když nosíte brýle, které jsou v mnoha situacích nepraktické? Ideálním řešením jsou kontaktní čočky, které v kufru zaberou minimum místa. Neuškodí si přibalit ani oční kapky na oči podrážděné sluníčkem nebo kvalitní sluneční brýle.


zdroj: alensa

Kontaktní čočky? Na léto skvělá alternativa k brýlím!

Určitě se nechcete na dovolené omezovat a třeba dioptrické brýle můžou být nepraktické, například při sportu nebo plavání. Dobrou alternativou je pořídit si kvalitní kontaktní čočky, například oblíbené Biofinity Energys, které vyřeší hned několik vašich problémů zároveň. Po dohodě s očním specialistou jsou tyto čočky určené na takzvané kontinuální nošení, jinými slovy je v očích můžete mít až 29 nocí a 30 dní. Při cestování tak nemusíte vozit klasický roztok či pouzdro, nebo řešit, kde si čočky hygienicky vyndáte a nandáte. Samy o sobě mají Biofinity Energys extra vysokou propustnost kyslíku, přesto odborníci doporučují oči pravidelně zvlhčovat očními kapkami. Další výhodou těchto čoček je, že jsou vybavené technologií Digital Zone Optics, která se postará o to, aby oči nebyly unavené ze sledování digitálních zařízení. Třeba na dovolené si sice odpočineme od počítače, ale o to více koukáme do chytrých telefonů, kde jsou písmenka i obrázky menší a častým zaostřování na displej jsou naše oči unavenější.


zdroj: alensa

S čočkami do vody jedině v plaveckých brýlích

Jako vždy a všude, i v létě je potřeba u čoček myslet na hygienu, zejména pokud s nimi hodláte jít do vody. Při plavání či šnorchlování nikdy nezapomeňte na plavecké brýle, které oči i čočky ochrání. V moři je problémem slaná voda a drobný písek, který se dostane prostě všude. Ve střehu buďte, i když jdete k rybníku, jezeru či na přehradu. Ve stojatých vodách je často ještě vyšší počet bakterií než v moři.

„Jen si vzpomeňte na zelenou vodu v rybníku po několika málo letních dnech. Stejná doporučení platí i pro bazény, kde je voda plná chloru. V případě, že se chlor dostane na kontaktní čočku, může ji zdeformovat a čočka pak bude dráždit oko. Ve vodě se vyskytuje také nebezpečná bakterie jménem Acanthamoeba. Proto, pokud si do bazénu berete kontaktní čočky, nezapomeňte na ochranné plavecké brýle,“ upozorňuje Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa.cz.


zdroj: alensa

Nenechávejte pořízení slunečních brýlí až na dovolenou

Další výhodou čoček je, že se dobře doplňují se slunečními brýlemi. Díky čočkám stále ostře vidíte, třeba na své děti, které se pohybují v blízkosti vody, a sluneční brýle pomáhají chránit vaše oči před škodlivým UVA/UVB zářením. Pokud jde o výběr slunečních brýlí, není dobré spoléhat na to, že kvalitní a bezpečné sluneční brýle najdete v místě své letní dovolené. Oči máme pouze jedny, proto by rozhodující neměla být pouze cena, ale především kvalita. Široký výběr prověřených a bezpečných slunečních brýlí můžete zakoupit ve specializovaných e-shopech jako např. www.alensa.cz s pořizovací cenou od několika stokorun až po luxusní brýle těch nejvěhlasnějších značek. Na internetu jsou brýle zpravidla levnější než v kamenných optikách.


zdroj: alensa

Poslední věcí, na kterou nezapomeňte, jsou oční kapky či sprej. I když pro ochranu svých očí uděláme maximum, několikadenní pobyt na ostrém slunci je může hodně podráždit, protože na takovou intenzitu nejsou zvyklé. Nejde o velkou investici, nejlevnější kapky jsou od 110 Kč, ale mohou vám ušetřit mnoho starostí a peněz v budoucnu.


zdroj: alensa

Výhody čoček Biofinity Energys:

- Jsou vybavené technologií Digital Zone Optics, která se postará o to, aby oči nebyly unavené ze sledování digitálních zařízení.

- Silikon-hydrogelové čočky s ojedinělou kombinací vysokého obsahu vody a extrémní propustností pro kyslík 160 Dk/t.

- Jsou vhodné i k nepřetržitému nošení po dobu 30 dní a 29 nocí bez vyjmutí z oka. Tento způsob užívání však musí doporučit oční specialista.

- Čočky si udržují patřičnou vlhkost a jsou velmi pružné a měkké.

- Zvýšená prodyšnost a přirozená smáčivost čočky díky technologii Aquaform®.

- Čočky se zaoblenými okraji, které minimalizují kontakt víčka s čočkou a přispívají tak k dlouhodobému pohodlí při nošení.


zdroj: alensa

Přidat na Seznam.cz
DESIGN NÁKUPY A OBCHOD ČOČKY OČNÍ ČOČKY BIOFINITY ENERGYS ALENSA SLUNEČNÍ BRÝLE OCHRANNÉ BRÝLE

Související články

Brýle inspirované lidmi z historie Československa navrhuje mladá česká značka Optiqa

Nová kolekce obrub studia Optiqa bude představena na podzimním Designbloku, již teď má ale značka Optiqa otevřenou vlastní brýlařskou dílnu a obchod s vintage brýlemi, ve kterém si budete moct koupit brýle, jaké nosil Josef Čapek, Jaroslav Ježek, Jan Werich či Milada Horáková.

Celý článek

Jaké jsou výhody nošení čoček a kdy zvolit brýle, radí odborník

Dvě třetiny české populace trpí problémy se zrakem. Pravděpodobně i proto roste poptávka po kontaktních čočkách nebo alespoň v kombinaci s brýlemi. Jaké výhody skýtají čočky a kdy raději nosit brýle, radí Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa.

Celý článek

Pražská značka Project Rehab má novou letní kolekci i nové osobnosti v jejím popředí

Streetwearové oblečení Project Rehab je známé svými barevnými cákanci, kterými rozhodně nešetří. Kolekce pro toto léto REHAB SUMMER 2020_1 je doplněná o minimalistickou část, stejně jako o nové tváře, kterými jsou Tereza Budková a Matyáš Hložek.

Celý článek

Kolekce náramků ALOve Iluze by Bára Nesvadbová pomáhá pětileté Leonce

Známá spisovatelka Bára Nesvadbová se spojila prostřednictvím svého nadačního fondu Be Charity s klenotnickou značkou ALOve a vytvořila kolekci náramků, které pomohou statečné Leonce, která se snaží vyhrát svůj boj za svobodnými krůčky.

Celý článek

Revoluční nano nátěry dokážou ochránit exteriér i interiér vašeho domu před viry a bakteriemi

Česká inovační firma FN NANO s.r.o. drží v ruce již dvanáct let recept na vysoce účinné protipandemické opatření -  fotokatalytické nano nátěry, které zaručují ochranu před mikroorganismy všeho typu. V současné době jsou tyto produkty nazývány doslova kladivem na koronavirus, jelikož dokážou váš dům ochránit i před ním.

Celý článek

Máte chuť na nákup nových kousků z rukou českých designérů? Zkuste Kvartýr shop & studio

Místo, které spojuje hned několik uznávaných jmen na poli české módy. Místo, kde se snoubí originalita s absolutní kvalitou. Místo, odkud si odnesete víc než jen pěkný módní kousek.

Celý článek

Ekobox je krabička plná ekologických a zero-waste produktů

Záleží vám na životním prostředí, vnímáte nezbytnost recyklace, bezobalových vychytávek a minimum nebezpečné chemie? Pojďte se seznámit s Ekoboxem!

Celý článek

Vylepšete svou terasu či balkón pomocí stylových květináčů

Ať už máte verandu nebo balkón, určitě vám právě v těchto dnech krásně rozkvétá, plody pomalu zrají a vše se zelená. Co si kousek své zeleně vyšperkovat tím, že si pořídíte nový stylový květináč?

Celý článek