dnes je 05.08.2021 a svátek má Kristián

Fiat 500 Couture Edition od Rona Arada

Přidat na Seznam.cz
Italská automobilka představuje svou trilogii limitované edice legendárního Fiata 500 Couture s vlastnoručním podpisem umělce.  

Italská automobilka FIAT představila svůj legendární model 500 ve zcela novém na zakázku ušitém kabátě. Výsledkem limitované edice Fiat 500 Couture, na jejímž vzniku se vlastní rukou podílel izraelský umělec a architekt Ron Arad.

Kolekci vozů Fiat 500 Couture Edition otevírá model pětistovky pro rok 2015, který vzdává hold původnímu a mnohem menšímu vozu z roku 1957, jehož obrys zdobí obě strany vozu v černém metalickém laku. Dokonce zde nechybí ani vlastnoruční umělcův podpis po vzoru Pininfariny, který poněkud sofistikovanějším způsobem zdobil karoserie supersportů Ferrari a mnoho dalších.

 

Co by to ale bylo za trilogii, kdybychom nezmínili i zbylé dva vozy, a sice Fiat 500 Comics a Camouflage. Dvoubarevný Comics, jehož horní polovina včetně střechy v sytě žluté barvě, která volně navazuje na spodní černou část, je dozdoben jednoduchým stehem. Oproti tomu Camouflage se snaží zaujmout maskováním v černé a šedé barvě se zrcátky v reflexní žluté.

Pro ty, kterým nad těmito zábavnými autíčky srdce zaplesalo, je tu skvělá zpráva. Fiat 500 Couture totiž v listopadu letošního roku dorazí na evropský trh, kde se bude prodávat společně se svou věrnou kopií v měřítku 1:18.

 

Zdroj: FIAT

Přidat na Seznam.cz
STYLOVÁ TECHNIKA A DESIGN COUTURE ITALSKÁ ZNAČKA LIMITOVANA EDICE

Související články

Festka a CHATTY představili kolekci triček a mikin nejen pro cyklisty

Cyklistika a móda. Český výrobce prémiových kol Festka se spojil s přední českou módní značkou CHATTY a představili tak limitovanou kolekci v podobě triček a mikin nejen pro vášnivé cyklisty. Vskutku nevšední, ale zajímavá kombinace.

Celý článek

Maximalistický luxus s kapkou vášně pro hory. To je spolupráce Gucci a The North Face

Extravagantní outdoorový piknik. Přesně tak si představte novou kolekci, která vznikla ve spolupráci značky Gucci a The North Face. 

Celý článek

Givenchy Couture: Když se móda potká s uměním

Zamilovaný dopis. Přesně tak pojmenovala kreativní ředitelka Clare Waight Keller novou jarní a letní kolekci 2020 módního domu Givenchy. Romantikou sbírka doopravdy překypovala. 

Celý článek

Velkolepou přehlídkou se Jean-Paul Gaultier rozloučil s haute couture

Sedmašedesátiletý návrhář Jean-Paul Gaultier se rozhodl rozloučit stylově. Po padesáti letech v módní branži oznámil konec s přehlídkami a jeho couture kolekce na jaro a léto 2020 byla tou poslední. A jednalo se o vskutku pompézní rozloučení.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Elie Saab v nové couture kolekci oslavoval ženskost

Módní přehlídka konaná v rámci pařížského couture týdne módy představila novou kolekci libanonského návrháře Elie Saaba. Hlavním tématem sbírky byla oslava ženskosti.

Celý článek