dnes je 18.08.2017 a svátek má Helena

Hermes i v podzimní kolekci zůstává klidný a střídmý

V uspěchaném světě, který je všude kolem, kráčí pařížský módní dům klidnou cestou. S nekomplikovanými modely v kvalitním provedení to snad ani jinak nejde. 

Pokud je tu jen jeden jediný módní dům, který svou tvorbou prezentuje Paříž a její kulturu, je to Hermes. V době, kdy se celý svět točí kolem naléhavých společenských témat a lidé jsou stále pod větším tlakem, Hermes je jemný, něžný, minimalistický. A není to právě to, co zrovna potřebujeme? A nejen v Paříži, ale i v New Yorku, Miláně, Praze, a všech další městech, které si jen dovedeme představit? A v době, kdy každý touží po výstřednosti, originalitě, úspěchu a zviditelnění, se zdá, že designérka Hermes tvoří spíše pro ty, kteří by raději splynuly s davem. Vždyť proč ne. Změnu je třeba umět přijmout. A v podzimní kolekci Hermes by zapadnout do davu byla radost. 

Na mole zaujaly pozice především neutrální tóny. V čele s šedou a bílou. Jediný kontrast hrála hořčicově žlutohnědá. Zahlédli jsme ještě pár zastřených meruňkových šatů a ke konci vínovou s khaki. Tedy odstíny, které nechyběly do této doby snad na žádné z předcházejících přehlídek. Střihové provedení podzimní kolekce 2016 se nese v duchu odkazu módního domu a poukazuje také na typicky pařížský styl. Úzké maxisukně končící nad kotníky, silné vlněné oversized kabáty a delší saka reprezentovala tradiční část outfitů, které francouzské ženy v období padajících listů a nepříjemného větru oblékají.  

vogue.com/fashion-shows

ZAHRANIČNÍ TVORBA PARIS FASHION WEEK HERMÉS PODZIM/ZIMA 2016-2017 MINIMALISMUS

Související články

Barevný cirkus od Baum und Pferdgarten z Copenhagen Fashion Weeku

Barvy, zábava a rozhodně bez sebemenšího náznaku upjatosti. Taková byla show Baum und Pferdgarten na copenhagenském týdnu módy.

Celý článek

Modelka Alexa Chung potěšila svou debutovou Pre-Fall kolekcí 2017

33letá modelka Alexa Chung se před časem rozhodla založit vlastní značku. Jako první uvedla Pre-Fall kolekci pod jménem ALEXACHUNG.

Celý článek