dnes je 26.02.2020 a svátek má Dorota

Jak zažít pravou vánoční atmosféru

Přidat na Seznam.cz
Vánoce. Pro mnohé z vás je možná toto slovo synonymem pro shon, stres a hektičnost. Svátky ale nejsou jen o perfektně naklizených domech, dárcích a výzdobě. Není divu, že mnoho dospělých mezi tím vším tlakem nemohou najít ten “pravý duch Vánoc”. 

My vám dnes poradíme, jak si toto období užít tak, abyste načerpali potřebnou energii, užili si pravou vánoční atmosféru a možná i trochu nostalgicky zavzpomínali na dětství.

Nic vás nenaladí na svátky lépe než vzpomínky. Očima dítěte bylo tehdy všechno úplně jiné – čas běžel neskutečně pomalu, vůně jehličí a cukroví se linula domovem, ale vy jste odolali, protože jste chtěli vidět zlaté prasátko. Vůně štědrovečerní večeře byla spojena s šimravým pocitem v břiše, který značil těšení na vytoužené dárky. Každý jsme jistě měli i jednoho člověka v rodině, který záměrně dojídal svou porci velmi pomalu a čekalo se na ten moment, až konečně dojí poslední kousek bramborového salátu. A pak, po dlouhém čekání, konečně cililink a pohled na slavnostně nazdobený stromek s krásně zabalenými dárky. Jako dítě jste zkrátka dokázali přítomný moment prožít opravdu naplno.

To, co nás od přítomnosti v dnešní době odvádí, jsou jednoznačně všechny digitální přístroje. Přísně zakázány jsou pak pracovní e-maily, ty vám k naladění příliš nepomohou. Naproti tomu staré zvyky a čas strávený s rodinou vám naopak dokážou podpořit nostalgické vzpomínky a umožní prožít Vánoce znovu tím plnohodnotným způsobem. Zkusit můžete různé prastaré tradice, u kterých se určitě pobaví celá rodina. Někdo každoročně lije olovo, které odhalí budoucnost, někdo zas krájí jablka kolmo ke stopce, aby se dozvěděl, jestli bude zdravý. Jiní zas hledají odpověď v tradici pouštění lodiček, tedy svíček s rozpůlenými vlašskými ořechy. Tato tradice vám totiž ukáže, jestli v příštím roce vycestujete nebo zůstanete doma.

Myšlenku kouzelných Vánoc jednoznačně dotáhnete tím, že letos pořídíte smysluplné dárky. Dnešní doba umožňuje mít vše kdykoli a kdekoli, takže dárek, za kterým stojí celý příběh mnohdy potěší víc než mnoho nepromyšlených dárků. Ideální způsob, jak obdarovat své blízké, je spojení s nějakým dobrým skutkem a podpoření toho, co má opravdu smysl. Může to být například e-shop neziskové organizace Loono (shop.loono.cz), kde naleznete opravdu unikátní kousky.

„Výtěžek z našeho charitativního prodeje pak podpoří pořádání workshopu ve firmách, školách a na festivalech, a my budeme v oblasti moct vyškolit ještě více lidí. A to, že prevence dokáže zachránit nejeden život jsme dokázali už téměř 50 příběhy,” doplňuje Kateřina Vacková zakladatelka neziskové organizace Loono, která sdružuje mladé lékaře a studenty medicíny za společným cílem – vést k prevenci.

Na co byste však během Vánoc neměli zapomínat je věnovat svůj čas, péči a pozornost i svým blízkým. Kdy jindy je vhodnější čas než když vše spí pod bílou peřinou, na stole je čaj s cukrovím a v televizi běží všechny oblíbené pohádky.

 

 

Přidat na Seznam.cz
NÁKUPY A OBCHOD NEZISKOVÁ ORGANIZACE LOONO.CZ VÁNOCE DÁRKY PREVENCE

Související články

Proč nakupovat v second handech

Jsou lidé, kteří by nikdy do sekáče ani nevkročili a existují také ti, kteří těmito obchody žijí. To, že máte rádi módu ještě neznamená, že musíte neustále utrácet spoustu peněz a pořizovat si nejnovější kousky. 

Celý článek

Sedací souprava Autentico je moderním a pohodlným doplňkem, který se vám jen tak neokouká

Ne každý se oddává designovým výstřelkům v bytových doplňcích a nábytku. I přesto však můžete spojit aktuální novinky s „hudbou budoucnosti“. Tedy, abyste tomu dobře rozuměli, jsou sedačky, které jsou moderní dnes, ale budou tradičním doplňkem i za deset let.

Celý článek

Přichází svátek všech zamilovaných

Svátek plný lásky, náklonnosti, zamilovanosti, dárečků, květin a romantiky. Valentýn neboli svátek všech zamilovaných se slaví 14. února. Už i u nás začíná být oblíbený a ať ho slavíte či ne, určitě své drahé polovičce rádi uděláte radost.

Celý článek

Příběh jedněch džín z fast fashion řetězce

Odkud je bavlna, ze které se džíny šijí, jakými chemickými procesy se upravuje, odkud cestují kovové komponenty, kdo nám šije oblečení a jak je možné, že stojí tak málo? Pokud si stále nejste jisti, jestli chcete investovat do lokálních a udržitelných značek, tady najdete několik důvodů.

 

Celý článek

BONNIE & CLYDE jsou křesla, která budou v interiéru náležitě obdivována

Napadlo vás někdy, že křesla mohou být víc než jenom praktickým doplňkem obývacího pokoje či pracovny? Že křesla mohou mít svůj příběh, vyzařovat odvážností a být ikonická? Jestli ne, pak vás o tom křesla BONNIE & CLYDE od Fera Mikloška rychle přesvědčí.

 

Celý článek

Obuj se jako Rihanna

V módním světě existuje mnoho vzorů, které denně inspirují milióny lidí po celém světě ať už svými outfity nebo velkými činy. A co teprve když jde o takové vzory, které jsou kombinací obojího? Značka Puma volí pro své nové kolekce přesně takové ambasadorky!

Celý článek

Premium Outlet Prague Airport: 200 prémiových značek na jednom místě!

Stovky oblíbených značek a desítky obchodů s tak lákavou nabídkou sortimentu, že jí lze jen stěží odolat – přesně takový je Premium Outlet Prague Airport.

Celý článek

Alžběta Mátyásová: Osobní stylista je opravdu pro každého

Její práci by jí mohl závidět leckdo. Stará se o to, abychom se my ostatní cítili dobře, abychom se dobře oblékali a abychom oboje mohli sladit v praktické i pohodlné řešení.

Celý článek