dnes je 05.08.2021 a svátek má Kristián

Jaké změny nás čekají na NYFW 2018?

Přidat na Seznam.cz
Fashion week v New Yorku už nám pomalu začíná a my pro vás máme několik zásadních změn, které byste určitě neměli propásnout.

New Yorský fashion week začíná již ve čtvrtek 8. února a bude trvat až do pátku 16. února. Celý týden módy je trochu nabouraný velkým množstvím změn.

Jednou z největších změn je přehlídka Alexandra Wanga, kterou v tomto termínu neuvidíme. Od letošního roku se na kolekce tohoto návrháře můžeme těšit vždy v červnu a prosinci (jako protipól ke klasickým termínům únor a září), a to především kvůli praktičnosti. Vzhledem k tomu, že se jedná o předsezónní měsíce, Alexander Wang bude moc efektivněji reagovat a měnit výrobní strategii. Nebude tedy potřeba vytvářet 4 kolekce za rok a naskytne se tak větší prostor pro případné spolupráce. Prezident CFDA (rada amerických módních návrhářů) Steven Kolb si myslí, že by Wanga mohli následovat i další mladí návrháři.

 

U Alexandra Wanga však změny nekončí, ba naopak. Rodarte a Proenza Schouler už odprezentovali své kolekce v rámci Couture weeku v Paříži a nejsou jediní, kteří prchají do hlavního města módy. Na New Yorském fashion weeku neuvidíme ani značky jako Altuzzara, Thom Browne a Tome (značka, za kterou stojí designéři Ryan Lobo a Ramon Martin). Budeme si na ně muset pár týdnů počkat, přesněji až na Pařížský týden módy. 

Značka Marchesa, kterou založilo designérské duo Keren Craig a Georgina Chapman, zrušila velkou plánovanou přehlídku. S největší pravděpodobností zvolí na představení své kolekce něco komornějšího, jen pro redaktory a nákupčí. Victoria Beckahm je další návrhářka, která se rozhodla upustit od klasické přehlídky a připravuje menší fashion show v James Burden Mansion na Upper East Side.

Mnoho návrhářů a značek se inspiruje představováním kolekcí přímo v konkrétních prostorech a tak mění přehlídkové molo za místa, která jsou nám o něco bližší. J. Mandel prezentuje svou kolekci v La Durée v Soho, Gabriela Hears v Café Altro Paradiso.

Lela Rose je další v pořadí, kdo upouští od klasické přehlídky. Na rozdíl od výše zmíněných návrhářek však nebude pořádat malou komorní přehlídku, ale plánuje přehlídku na Instagramu. Rose vybrala 10 nejoblíbenějších blogerek a influencerů, na kterých předvede modely z kolekce na podzim/zima 2018/2019. Každá z vybraných žen udělá vlastní styling, všechny pak fotku zveřejní 8. února na svých profilech. Proč taková zásadní změna? Odpověď je jednoduchá; přímý kontakt se zákazníky a získávání potencionálních klientů skrze instagramové ikony. 

Poslední změnu, která nás zaujala, přináší Rebecca Taylor, která ve spolupráci s Google vytvoří trochu víc netradiční událost, kde budou moci pozvaní (redaktoři, nákupčí a klienti) malovat 3D obrazy a rovnou objednávat jejich oblíbené kousky z kolekce. Zdá se, že Rebecca upouští od klasického see-now-buy-now a přináší tak exkluzivitu, kdy si její největší fanoušci budou moci objednat kousky dříve než ostatní. 

thatjack.com, highsnobiety.com, usatoday.com, themarthablog.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA NÁVRHÁŘI NEW YORK NYFW 2018 ALEXANDER WANG VICTORIA BECKHAM AKTUÁLNĚ ZE SVĚTA MÓDY

Související články

Valentino ve své haute couture kolekci vyjádřil lásku

I když bude ještě chvíli trvat, než se vydáme vstříc módním přehlídkám osobně, i online zážitek může být velkým požitkem. Což rozhodně platí o podzimní kolekci značky Valentino.

Celý článek

Naomi Campbell v 51 letech nafotila kampaň odhalující její skvělé tělo

Třetí kolekce s názvem TB Summer Monogram i tentokrát přináší tři barevné varianty, s nimi také supermodelku Naomi Campbell.

Celý článek

Dramatická podzimní kampaň značky Dior vyzařuje pohádkovým tématem

Francouzský módní dům nechal svou kampaň pro nadcházející podzim a zimu plně inspirovat pohádkovými designy.

Celý článek

Návrhář Demna Gvasalia v nové kolekci Balenciaga předvedl provokativní módní show

Hackingový projekt značek Gucci a Balenciaga pokračuje i v aktuální kolekci. Jarní hra plná provokace a zamyšlení, co je skutečné a co ne, vám zamotá hlavu.

Celý článek

TALABAYA: Čisté linie a elegance pod silným vlivem Orientu představuje návrhářka Mirka Talavašková ve svém novém ateliéru

Česká návrhářka Mirka Talavašková si dává záležet na tom, aby každý model vystihl přednosti své majitelky. V jejím novém ateliéru TABALAYA vynikají zejména osobní přístup, precizní práce i silný vliv jiných kultur.

Celý článek

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

Designér Paul Andrew po pěti letech opouští značku Salvatore Ferragamo

Po pěti letech v roli hlavního kreativního návrháře opouští Paul Andrew zázemí velkého módního domu a vydává se vstříc do neznáma.

Celý článek

Návrhářka Hana Zelenková: Letošními trendy jsou geometrie, bílá barva a košilové šaty

Módní návrhářka Hana Zelenková využívá aktuální dobu velmi prakticky. Šije šaty svým nejbližším, čte knížky a v dnešním rozhovoru radí, jaké jsou aktuální trendy.

Celý článek