dnes je 27.10.2021 a svátek má Šarlota/Zoe

Jaké změny nás čekají na NYFW 2018?

Přidat na Seznam.cz
Fashion week v New Yorku už nám pomalu začíná a my pro vás máme několik zásadních změn, které byste určitě neměli propásnout.

New Yorský fashion week začíná již ve čtvrtek 8. února a bude trvat až do pátku 16. února. Celý týden módy je trochu nabouraný velkým množstvím změn.

Jednou z největších změn je přehlídka Alexandra Wanga, kterou v tomto termínu neuvidíme. Od letošního roku se na kolekce tohoto návrháře můžeme těšit vždy v červnu a prosinci (jako protipól ke klasickým termínům únor a září), a to především kvůli praktičnosti. Vzhledem k tomu, že se jedná o předsezónní měsíce, Alexander Wang bude moc efektivněji reagovat a měnit výrobní strategii. Nebude tedy potřeba vytvářet 4 kolekce za rok a naskytne se tak větší prostor pro případné spolupráce. Prezident CFDA (rada amerických módních návrhářů) Steven Kolb si myslí, že by Wanga mohli následovat i další mladí návrháři.

 

U Alexandra Wanga však změny nekončí, ba naopak. Rodarte a Proenza Schouler už odprezentovali své kolekce v rámci Couture weeku v Paříži a nejsou jediní, kteří prchají do hlavního města módy. Na New Yorském fashion weeku neuvidíme ani značky jako Altuzzara, Thom Browne a Tome (značka, za kterou stojí designéři Ryan Lobo a Ramon Martin). Budeme si na ně muset pár týdnů počkat, přesněji až na Pařížský týden módy. 

Značka Marchesa, kterou založilo designérské duo Keren Craig a Georgina Chapman, zrušila velkou plánovanou přehlídku. S největší pravděpodobností zvolí na představení své kolekce něco komornějšího, jen pro redaktory a nákupčí. Victoria Beckahm je další návrhářka, která se rozhodla upustit od klasické přehlídky a připravuje menší fashion show v James Burden Mansion na Upper East Side.

Mnoho návrhářů a značek se inspiruje představováním kolekcí přímo v konkrétních prostorech a tak mění přehlídkové molo za místa, která jsou nám o něco bližší. J. Mandel prezentuje svou kolekci v La Durée v Soho, Gabriela Hears v Café Altro Paradiso.

Lela Rose je další v pořadí, kdo upouští od klasické přehlídky. Na rozdíl od výše zmíněných návrhářek však nebude pořádat malou komorní přehlídku, ale plánuje přehlídku na Instagramu. Rose vybrala 10 nejoblíbenějších blogerek a influencerů, na kterých předvede modely z kolekce na podzim/zima 2018/2019. Každá z vybraných žen udělá vlastní styling, všechny pak fotku zveřejní 8. února na svých profilech. Proč taková zásadní změna? Odpověď je jednoduchá; přímý kontakt se zákazníky a získávání potencionálních klientů skrze instagramové ikony. 

Poslední změnu, která nás zaujala, přináší Rebecca Taylor, která ve spolupráci s Google vytvoří trochu víc netradiční událost, kde budou moci pozvaní (redaktoři, nákupčí a klienti) malovat 3D obrazy a rovnou objednávat jejich oblíbené kousky z kolekce. Zdá se, že Rebecca upouští od klasického see-now-buy-now a přináší tak exkluzivitu, kdy si její největší fanoušci budou moci objednat kousky dříve než ostatní. 

thatjack.com, highsnobiety.com, usatoday.com, themarthablog.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA NÁVRHÁŘI NEW YORK NYFW 2018 ALEXANDER WANG VICTORIA BECKHAM AKTUÁLNĚ ZE SVĚTA MÓDY

Související články

Designérka Daniela Pešková představí novou kolekci na říjnovém Designbloku

Transformace, změna, variabilita, adaptabilita a minimalismus v pohybu, tak by se dala charakterizovat filozofie nové kolekce talentované designérky Daniely Peškové, kterou představí na říjnovém Designbloku.

Celý článek

Nová kolekce Tory Burch je ztělesněním elegance a barevností

Letošní newyorský týden módy byl plný výjimečných kolekcí, které vynikaly mimo jiné svou barevností. Jednou takovou byla kolekce Tory Burch pro jaro-léto 2022, která však byla výjimečná ve více ohledech.

Celý článek

Rodina Hiltonových a Billie Eilish v novém videu Oscar de la Renta

Laura Kim a Fernando Garcia natočili video ke své nové kolekci Oscar de la Renta. Ve videu vystupují přední světové topmodelky, které se místo klasického mola předvádějí v rušných ulicích New Yorku.

Celý článek

Prosluněný newyorský den Toma Forda - kolekce RTW 2022

Newyorský týden módy je v plném proudu. Tom Ford je každoročně se svou kolekcí pomyslnou třešničkou na dortu. Letošní kolekce ready-to-wear 2022 byla nejen o sportu, ale také barvách i pohledu do minulosti.

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek

Oslnivá přehlídka nových kolekcí značek Naniche by Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková na pražském týdnu módy

Na pražský týden módy zavítaly hned tři nadané designérky a představily své nové kolekce. O kom je řeč? Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková. Módní přehlídka se nesla v duchu formování ženské identity, počáteční nevinnosti a bytostí z jiných sfér.

Celý článek

Návrháři Michael Kováčik i Dominika Kozáková pražskému týdnu módy představili dvě diametrálně odlišné kolekce. V obou případech však hlavní roli hrají ženy plně vytížené, silné a přitom citlivé zároveň

Ne zřídka spojí jedna přehlídka dva návrháře. V tomto případě se pražský týden módy na chvíli zahalil do šatníků žen vytížených pracovním i osobním životem stejně jako žen, které inspiruje tradice a osobitý styl.

Celý článek

Kolekce FULL TIME DIVA CLAN slovenské návrhářky Vanda Janda přinesla na prvním dnu pražského týdne módy velký ohlas

Ženy sebevědomé, které chtějí být nejlepší verzí sebe sama i takové, které nejenom svůj vzhled, ale i intelektuální stránku považují za své životní poslání, jsou tím, co v této kolekci můžete najít. První den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představil více než sílu ženského ducha.

Celý článek