dnes je 04.12.2022 a svátek má Barbora

Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

Přidat na Seznam.cz
STORM COMES je velmi úderný a přesný název kolekce, která byla včera k vidění v rámci Mercedes-Benz Prague fashion weeku. Jako vždy nám návrhář Jakub Polanka naložil velkou dávku elegantně extravagantní módy.

foto: se svolením MBPFW

Nová módní inspirace přichází pravidelně každé září s největší módní akcí v Česku i na Slovensku. Mercedes-Benz Prague fashion week v těchto dnech představí výběr módních návrhářů, mezi kterými nechyběl ani Jakub Polanka. Tato kolekce přinesla módu propracovanou do posledního detailu i hlubší myšlenkou.

Blesky, třpyt i lesk jsou jen malou částí toho, co modely z kolekce STORM COMES přinesly. Jakub Polanka se tentokrát inspiroval svým balkónem a výhledem na Paříž a Eiffelovku a zároveň přírodními živly, protože z druhé strany svého bytu vidí na krásný les, jak uvedl v rozhovoru pro časopis Forbes. Dokonalé souznění mezi choreografií modelek a hudbou jen umocnilo perfektní zážitek.

foto: se svolením MBPFW

Základní kousky v černé a modré, v lesku i třpytu jsou doplněné o detaily, které ve druhé části přehlídky modelky prohodily. Stejný kousek tak vypadá na jiném outfitu i modelce naprosto odlišně, což nám dává širší perspektivu, jak si s modely hrát, jak je kombinovat a měnit.

V překladu Bouře přichází symbolizuje okamžik, kdy vidíte i cítíte chvíli těsně před bouří a máte možnost vidět věci jinak. Návrhář tak reaguje nejenom na přírodní živly, ale také na to, co se momentálně děje ve světě. Všichni jsme vlastně v bodu vyčkávání.

Dokonalé propojení elegance i extravagance nás pohladilo na duši a rozhodně řadíme práci Jakuba Polanky opakovaně mezi tu nejlepší, kterou čeští návrháři aktuálně přináší.

foto: se svolením MBPFW

 

Více fotek z přehlídky Storm comes od Jakuba Polanky si můžeme prohlídnout v naší galerii.

Přidat na Seznam.cz
MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA JAKUB POLANKA MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK SS 2023 KOLEKCE JARO 2023

Související články

Život na vysoké noze

Párty náladu přináší konec roku v podobě vánočních večírků a oslav. S novou kolekcí značky Jenny Fairy si je užijete na vysoké noze. Buďte královnou všech večírků!

Celý článek

Návrhář Jan Černý představuje svoji desátou kolekci pod názvem „A boy who plays with fire“

Nejnovější ready-to-wear show představená v pražské Staroměstské tržnici ukazuje Janovu vizi menswearu a unisexwearu na rok 2023. Oslavuje deset sezón, v průběhu kterých návrhář představuje svoji tvorbu pravidelně veřejnosti.

Celý článek

Nová kolekce značky LEEDA vznikala ve spolupráci s herečkou Barborou Bočkovou

Svítí na cestu, i když zrovna nejsou vidět. Možná se jen odráží v hladině jezera nebo zapomenutém střepu na ulici. Někde tam jsou, pro vás. Řeč je o šatech z nové kolekce značky LEEDA.

Celý článek
Jitka Klett Couture

JITKA KLETT NABÍZÍ JEDINEČNÝ ZÁŽITEK PRO VŠECHNY MILOVNÍKY MÓDY

Velice oblíbená návrhářka z domácí scény Jitka Klett při příležitosti stěhování jejího módního salonu nabízí jedinečnou možnost nevšedního zážitku pro všechny milovníky módy a její tvorby.

Celý článek

Podzim se značkou Badura. Klasický nebo plný módních trendů?

Ať už se vaše aktuální sezóna ponese v klasickém duchu plném elegance a kvality nebo si dovolíte zaexperimentovat a pustíte do svého šatníku a botníku trochu módních trendů, modely značky Badura mají od každého něco. Tak vybírejte a kombinujte!

Celý článek

Kristen, Vittoria a Paloma ve fantasy kampani značky H&M

Kristen, Vittoria a Paloma se chopily ztvárnění módní fantazie inspirované virtuální realitou. H&M Innovation Story je kampaň, která symbolizuje tři odlišné dimenze módy.

Celý článek
MODIVO Black Friday

MODIVO POVYŠUJE BLACK FRIDAY NA VYŠŠÍ LEVEL A ZAJÍMAVÝMI NABÍDKAMI SE CHLUBÍ CELÝ MĚSÍC

Black Friday je považován za největší “svátek slev", který letos připadá na 25. listopad. Přestože slevové šílenství po celém světě začíná přímo ve zmiňovaný den, v MODIVO mění Black Friday na Black Month. Využijte exkluzivní příležitost a doplňte svůj šatník o nejnovější trendy. 
 

Celý článek

Corpus Lingerie spouští novou kolekci spodního prádla Candy Pink na podporu růžového října

Brněnská značka Corpus Lingerie s myšlenkou na podporu prevence rakoviny vytvořila kolekci Candy Pink, která svou jasně růžovou barvou odkazuje na projekt #prsakoule, který probíhá v rámci růžového října.

Celý článek