dnes je 31.05.2020 a svátek má Kamila

Komentovaná prohlídka díla Blanky Matragi

Přidat na Seznam.cz
Zúčastnili jsme se unikátní výstavy TIMELESS 2015, která nás opět posunula o krok vpřed hlubšímu poznání jak Blanky Matragi samotné, tak i její neskutečně inspirativní módní tvorby.

Jsme nesmírně rádi, když se s Blankou Matragi můžeme setkat tváří v tvář, proto se také snažíme využít každé chvíle, kterou při svých návratech ze zahraničí světově proslulá módní návrhářka tráví v Čechách a s velkým potěšením se účastníme jejích dynamických a inspirativních Fashion Show.

Krom módních přehlídek a oficiálních představení nejnovější tvorby Blanky Matragi, kterého jsme se v jejím malém fashion království na Starém Městě mohli celkem nedávno rovněž zúčastnit, jsme si ale současně nenechali ujít ani jedinečnou výstavu TIMELESS 2015 v malebných prostorách historické budovy Obecního domu, jejíž samotnou autorkou komentovaná prohlídka dostává ve srovnání se standardní návštěvou expozice zcela jiný rozměr.

 

Uvolněná a přátelská atmosféra v kruhu skalních fanoušků

Návštěva této skutečně unikátní výstavy TIMELESS 2015 v uvolněné až přátelské atmosféře nás opět posunula o krok vpřed. Vpřed, hlubšímu poznání Blanky Matragi coby energického, ctižádostivého člověka bez předsudků, jejíž tvorba nás inspiruje tak jako miliony dalších obdivovatelů z nejrůznějších koutů světa. Z úžasu, do kterého jsme se za necelé dvě hodiny detailního průzkumu jednotlivých exponátů (zejména šatů, doplňků, ale také skla, porcelánu, soch, šperků a originálních grafik) zcela ponořili, jsme si odnesli zážitek, který vám můžeme jen vřele doporučit.

 

Jestliže patříte ke skalním fanouškům této dámy české módní scény, pak byste si prohlídku jejího díla obohacenou o fundovaný komentář plný profesních zážitků, složitých technologických postupů a osobních postřehů, rozhodně neměli nechat ujít, protože zde bychom takové množství informací jen stěží obsáhli.

 

Nové exponáty, nové nápady a nové neuvěřitelné zážitky – to vše na vás čeká v příští komentované prohlídce s osobním doprovodem Blanky Matragi, která připadá na 30. ledna 2016.

Co Blanka Matragi chystá a co vás nemine?

Plni dojmů se už nyní nemůžeme dočkat připravované přehlídky, která se 11. 11. 2016 uskuteční v Obecním domě, kde Blanka Matragi odhalí nejnovější kolekci ELEMENTS, jež ve velkolepé show představí zkrocení základních přírodních živlů - vody, země, vzduchu a ohně.

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA BLANKA MATRAGI ELEMENTS

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Návrhářka Tereza Vu připravuje novou kolekci spodního prádla inspirovanou Hnutím Libertinů

Inspiraci k naší tvorbě můžeme hledat všude kolem nás. Česká návrhářka Tereza Vu se v nové kolekci zaměřuje na politické změny i náboženství.

Celý článek
Kaia Gerber

Hvězda světového modelingu: Kaia Gerber 10x jinak

Už od dětství bylo zřejmé, že svůj půvab zděděný po své slavné matce Cindy Crawford zúročí ve světě módy. Nyní, o několik let později, si vyměnily role a Kaia Gerber se stala světovou topmodelkou.

Celý článek

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Pozitivní spirálu roztáčí Nespresso

Již po páté míří značka Nespresso na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde vyhlásí nejlepší snímky z českého národního kola soutěže vertikálních filmů Nespresso Talents 2020.

Celý článek