dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

Komentovaná prohlídka díla Blanky Matragi

Přidat na Seznam.cz
Zúčastnili jsme se unikátní výstavy TIMELESS 2015, která nás opět posunula o krok vpřed hlubšímu poznání jak Blanky Matragi samotné, tak i její neskutečně inspirativní módní tvorby.

Jsme nesmírně rádi, když se s Blankou Matragi můžeme setkat tváří v tvář, proto se také snažíme využít každé chvíle, kterou při svých návratech ze zahraničí světově proslulá módní návrhářka tráví v Čechách a s velkým potěšením se účastníme jejích dynamických a inspirativních Fashion Show.

Krom módních přehlídek a oficiálních představení nejnovější tvorby Blanky Matragi, kterého jsme se v jejím malém fashion království na Starém Městě mohli celkem nedávno rovněž zúčastnit, jsme si ale současně nenechali ujít ani jedinečnou výstavu TIMELESS 2015 v malebných prostorách historické budovy Obecního domu, jejíž samotnou autorkou komentovaná prohlídka dostává ve srovnání se standardní návštěvou expozice zcela jiný rozměr.

 

Uvolněná a přátelská atmosféra v kruhu skalních fanoušků

Návštěva této skutečně unikátní výstavy TIMELESS 2015 v uvolněné až přátelské atmosféře nás opět posunula o krok vpřed. Vpřed, hlubšímu poznání Blanky Matragi coby energického, ctižádostivého člověka bez předsudků, jejíž tvorba nás inspiruje tak jako miliony dalších obdivovatelů z nejrůznějších koutů světa. Z úžasu, do kterého jsme se za necelé dvě hodiny detailního průzkumu jednotlivých exponátů (zejména šatů, doplňků, ale také skla, porcelánu, soch, šperků a originálních grafik) zcela ponořili, jsme si odnesli zážitek, který vám můžeme jen vřele doporučit.

 

Jestliže patříte ke skalním fanouškům této dámy české módní scény, pak byste si prohlídku jejího díla obohacenou o fundovaný komentář plný profesních zážitků, složitých technologických postupů a osobních postřehů, rozhodně neměli nechat ujít, protože zde bychom takové množství informací jen stěží obsáhli.

 

Nové exponáty, nové nápady a nové neuvěřitelné zážitky – to vše na vás čeká v příští komentované prohlídce s osobním doprovodem Blanky Matragi, která připadá na 30. ledna 2016.

Co Blanka Matragi chystá a co vás nemine?

Plni dojmů se už nyní nemůžeme dočkat připravované přehlídky, která se 11. 11. 2016 uskuteční v Obecním domě, kde Blanka Matragi odhalí nejnovější kolekci ELEMENTS, jež ve velkolepé show představí zkrocení základních přírodních živlů - vody, země, vzduchu a ohně.

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA BLANKA MATRAGI ELEMENTS

Související články

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

Radost, lehkost a velkorysost vyobrazila v rámci své nové kolekce Liběna Rochová na MBPFW

Liběna Rochová během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci s názvem Inside 23. Inspirovala se obrazem Petra Kvíčaly.

Celý článek

Vanda Janda opakovaně ohromila módní publikum na Mercedes-Benz Prague fashion weeku

RethinkFashion přístup je iniciativa, která spojila Vandu Jandu společně se značkou Perwoll. Láska k módě, udržitelnost materiálů i po několik generací a více rozmyslu v oblékání dalo vzniknout kolekci SS23, kterou návrhářka včera představila v rámci MBPFW.

Celý článek

Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

STORM COMES je velmi úderný a přesný název kolekce, která byla včera k vidění v rámci Mercedes-Benz Prague fashion weeku. Jako vždy nám návrhář Jakub Polanka naložil velkou dávku elegantně extravagantní módy.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Mi Fashion label představuje novou kolekci inspirovanou z cest na Sicílii

Designérka Lenka Mulabegovič se na svých cestách Sicílií zamilovala do místního ornamentu, barev, kombinacích a vzorů, které přenesla do nové kolekce plné minimalistických forem oděvů.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett aktivně reprezentuje českou módní scénu v zahraničí, tentokrát v Miláně

Je to pár dní od chvíle, kdy Jitka Klett představila milánské módě tu českou. A stále je to pro nás neuvěřitelné. Letošní Milan Fashion Week tak získal něco navíc.

Celý článek