dnes je 19.09.2021 a svátek má Zita

Léčebné konopí je již k dostání ve dvou lékárnách!

Přidat na Seznam.cz
Léčebné konopí je konečně skutečně k dostání, dokonce ve dvou lékárnách. Bude se ovšem vydávat jen na elektronický recept. A jaká je cena?

Léčebné konopí, alternativní lék pro lidi trpící Parkinsonovou či Alzheimerovou nemocí, roztroušenou sklerózou, revmatoidní artritidou, migrénou nebo třeba epilepsií, ale také pro pacienty s onkologickými a chronickými bolestmi, je konečně v prodeji.

Pacienti si jej mohou zakoupit pouze na elektronický recept zatím jen v jediných dvou lékárnách v zemi. Již v dubnu dorazilo léčebné konopí do lékárny Medical Plus v Uherském Hradišti až z Nizozemska, jenže chyběly elektronické recepty. Dnes již je složitý systém nezbytný pro vydávání elektronických receptů funkční a tak mohou pacienti dostat předepsané množství tohoto alternativního léku na recept i v Lékárně Pharmacentrum Budějovická v Praze 4, kam zásoba dorazila teprve včera.

Léčebné konopí si však musí hradit pacient sám, neboť není hrazeno ze zdravotního pojištění. A cena pacienty asi vůbec nepotěší i přesto, že se na tuto alternativní léčbu ptalo od platnosti vyhlášky již stovky lidí. Měsíční léčebná kúra totiž vyjde kolem 9 000 Kč.

Jeden gram marihuany jako léku se v lékárnách bude pohybovat mezi 200 – 300 Kč, což je o 30-50 % více, než za kolik se dá koupit na ulici. Ale k dostání je pouze v pětigramovém balení.

Pacienti však již koncem roku 2013 založili spolek KOPAC, který usilije o zařazení léčby konopí mezi položky hrazené z pojištění.

Pracovníci lékáren střeží konopí jako oko v hlavě – uzamčené v trezoru. Na první pohled možná vypadá jako drahý krém, ale uvnitř se skrývá měkká přesto návyková látka.

Pacientům se doporučuje léčebné konopí inhalovat pomocí vaporizéru a nikdy ne kouřit, protože tak do svého těla dostávají řadu škodlivin a jeden gram rychle spotřebují. Další možností je konzumace. Účinná látka, kterou konopí obsahuje, se totiž rozkládá v tucích a tak se může přidávat do buchet nebo do rozehřátého másla či sádla, z kterého se následně vaří nejrůznější pokrmy.

Pokud ale podstoupíte tuto léčebnou alternativu, rozhodně nesmíte sedat za volant, ostatně o omezeních plynoucích z léčby konopím vás informuje lékař i lékárník.

Obrázky: google.com

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA KONOPÍ MIGRÉNA BOLEST KLOUBŮ ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA LÉČBA

Související články

Babí léto a podzim ve společnosti ovoce

Prázdniny jsou pomalu u konce, to však neznamená konec výletům a dovoleným. Vydat se za dobrodružstvím můžete prakticky kdykoliv. Po vlně veder budou navíc aktivní turistiky stejně jako procházky po památkách v tomto počasí příjemnější.

Celý článek

Detox pro tělo a duši? Víme jak na to! 

Pokud se dlouhodobě cítíte unavení, bez energie, kila navíc jdou plíživě nahoru, je zřejmě nejvyšší čas vyzkoušet konečně něco nové a efektivní.

Celý článek

4 unikátní pleťové masky s CBD

Oblíbená česká značka Cannor uvádí na trh čtyři nové, unikátní pleťové masky s CBD, které se pro svou vysokou koncentraci aktivních látek postarají, aby se pleť po létě rychleji zregenerovala, byla dostatečně hydratovaná a bez chybičky. 

Celý článek

Na vlídném místě zasvěceném aromaterapii a přírodě ve Vlčí Hoře naleznete novou energii v centru Nobilis Tilia

Přijďte si odpočinout a načerpat novou energii do aromaterapeutického centra Nobilis Tilia. Stejně tak jako výrobky, tak i celé nově zrekonstruované centrum aromaterapie si užije celá rodina. 

Celý článek

Masturbace je nejen příjemná, ale také mimořádně zdravá, říká sexuoložka a ředitelka pro vzdělávání značky Satisfyer, Megwyn White.

Satisfyer byl založen v roce 2016 a stal se průkopníkem ve svém odvětví. Chce naučit lidi odhodit stud a prolomit ledy na poli sexuálního wellness.

Celý článek

PŘIROZENĚ KRÁSNÁ BEZ CHEMIE

Lidí, kteří se zajímají nejen o kvalitu jídla, ale zároveň kladou důraz na složení přípravků určených k péči o tělo, je stále více. Více lidí začíná číst etikety a zajímá se o potenciálně škodlivé látky, které se vyskytují v krémech, šamponech, mýdlech či v zubních pastách.

Celý článek

Detoxikace organismu: Kdy se do ní pustit a jak dlouhodobě udržet tělo bez škodlivých látek

Poradíme, jak zbavit organismus škodlivých látek, které se v něm usazují například vlivem užívání léků. Také vysvětlíme, kdy detox dává smysl, kdy se ho naopak vyvarovat, a navíc přidáme návod, jak dlouhodobě udržet tělo bez toxinů.

Celý článek

POSKYTNĚTE SVÉ PLETI POMOC S OKAMŽITÝMI A VIDITELNÝMI VÝSLEDKY

Kůže je pod neustálým vlivem vnitřního i vnějšího prostředí. Psychická nepohoda, narušená imunita, hormonální změny, kouření, nevyvážený životní styl, nekvalitní strava, nedostatečný příjem vody, UV záření, modré záření, teplotní výkyvy a další chemické a mechanické faktory pokožku zatěžují a stresují.

Celý článek