dnes je 04.12.2022 a svátek má Barbora

Markéta Folberová: Mým cílem bylo vytvořit kabelku, kterou budu sama ráda nosit každý den

Přidat na Seznam.cz
Z malé myšlenky vznikla značka, která s úspěchem dobývá český módní trh. FOLBEUR kabelky jsou kvalitní, krásné a praktické. A přesto, že začátky nebyly snadné, ušla jejich autorka Markéta Folberová již velký kus cesty. S obdivem smekáme a přinášíme rozhovor nejenom o tom, jak vznikla první "FOLBEURKA".

zdroj: Folbeur.com / kabelka Macaron Grand Chilli

 

Markéto, Vaše značka je na trhu šest let. Jaký je to pro Vás posun, jsou věci, které byste s dnešními vědomostmi udělala tehdy jinak?

Trochu bych to upřesnila. Před šesti lety se vše okolo značky FOLBEUR teprve začalo rodit. Dokonce samotný název vznikl až tak dva roky na to. Kdybychom uvažovali tak, že vstup na trh znamená spuštění e-shopu, byl by to červenec 2019. Tehdy jsem si nakoupila krabice s domněním, že se ze dne na den strhne boj o kabelky. Samozřejmě opak byl pravdou, čemuž se teď musím smát. Bylo třeba na tom ještě zapracovat.

zdroj: Folbeur.com / kabelka Petit Grigio

 

Jak vypadal proces výroby první opravdu profi kabelky?

Byl to proces, který trval pár let. Obnášel několik prototypů. S každým z nich jsem se posouvala o malé krůčky kupředu. Taky jsem se bohužel nedokázala vyhnout přešlapům různého druhu, které způsobily mé neznalosti a jistá naivita. Ale teď musím uznat, že to byly velmi cenné lekce, které mě ve finále dost obohatily a posunuly o něco dál. To jsem však tehdy nedokázala ocenit. Ale pak to v jednom okamžiku všechno do sebe zapadlo jako puzzle a první „Grand“, naše největší „FOLBEURKA“, byl na světě. Várka se rozprodala asi za měsíc. Pak mi ovšem došlo, že na modelu, jako je Grand, nejde značku postavit. Je to opravdu hodně velká kabelka, která není pro každého. A to nejen cenou, ale i velikostí. Bylo mi jasné, že prodá-li se za měsíc jeden až dva kousky, budu slavit. To byl impuls k tomu, abych začala přemýšlet více obchodně. Proto jsem „Granda“ zmenšila a začala vyrábět „Petit“, což je aktuálně náš nejprodávanější model. Vejde se do něj třeba i notebook, ale přesto nevypadá tak monstrózně jako „Grand“.

zdroj: Folbeur.com / kabelka Macaron Grand Bottiglia

 

Navrhování a šití kabelek nebyl Váš původní obor, studovala jste právo. Jste dnes více designer nebo právník?

Musím přiznat, že právníkem jsem nikdy nebyla. Dosáhla jsem pouze bakalářského vzdělání, magisterské jsem už nedokončila, což je možná ve finále dobře :) A za designéra se také nepovažuji, snad z úcty k lidem, kteří tento obor studovali. Cítím se být především člověkem, který si jde za svým snem. Dělá, co jej baví, a současně se snaží být dobrou mámou své dceři.

zdroj: Folbeur.com / kabelka Macaron Petit Nocciole

 

Není kůže jako kůže... Jaké materiály pro své kabelky nejraději používáte?

Používám třísločiněnou useň nejen kvůli jejím vlastnostem. Je mi totiž také sympatičtější její proces výroby oproti chromočiněným. Na materiálu, který používáme, miluji, že si zachovává přírodní vlastnosti v nejvyšší možné míře. Krásně patinuje, já ráda používám výraz “zraje”.

zdroj: Folbeur.com / kabelka Macaron Grand Nero

 

Řekněte mi tři věci, které jsou na Vašich "FOLBEURKÁCH" nejlepší?

Minimalistický a nadčasový design, což zní trochu jako klišé, ale byl to od začátku můj cíl. Vytvořit kabelku, kterou budu sama ráda nosit každý den. A nebudu muset řešit, k čemu se mi hodí nebo nehodí, protože půjde vzít zkrátka ke všemu. Barevně to může být dokonce solitér.

Další věcí je právě barevnost kůží a nyní nově i podšívek. Barvy „FOLBEURKÁM“ sluší právě kvůli jednoduchým liniím. Právě hru barev oceníte třeba na naší nové řadě kabelek „Macaron Grand“, menších crossbody kabelek, které budou ovšem o něco větší než naše „Macaron Petit“. Zaměřili jsme se na rafinovanost barvy podšívky a vytvořili také limitovanou edici, kdy bude barva kabelky v kontrastu s odstínem podšívky. Můžete se těšit např. na klasickou šedou koženou kabelku s energickou fosforově žlutou podšívkou.

A v neposlední řadě bych ráda zmínila péči o naše zákaznice. Každou vnímám jako kamarádku. Chovám k nim úctu, proto každé ručně napíšu vzkaz a osobní věnování. Jenže tím naše péče nekončí. V případě potřeby poskytujeme následný servis, kterého se nezříkáme ani po skončení dvouleté záruky. Zkrátka jak si jednou koupíte „Folbeurku“, stanete se součástí FOLBEUR rodiny. Když se cokoli stane, jsem zde pro vás a udělám maximum pro vaši spokojenost.

zdroj: Folbeur.com / kabelka Macaron Grand Arancia

 

Osobně vždy ráda podpořím české výrobky, jak to vnímáte u lidí okolo Vás a Vaší značky? Chtějí lidé stále více českou kvalitu nebo nízkou cenu v podobě čínských verzí?

Já samozřejmě věřím, že u nás žije dostatek žen, které chtějí podporovat české značky. Mile mě překvapilo, kolik takových žen žije mimo Prahu. V tomto jsem dostala další lekci, protože jsem trochu domýšlivě předpokládala, že nejvíce na odbyt půjdou „Folbeurky“ právě v Praze. Ale opak je pravdou. Nicméně jsme si vědomi, že velkou roli při výběru kabelek a dalších doplňků hrají finanční možnosti. Vzhledem ke kvalitě materiálu a ruční výrobě neprodáváme za lidové ceny. Proto chápu, že je pro někoho částka 10 tisíc za kabelku nad jejich možnosti či naprosto nesmyslná. Ale věřím, že když si koupíte jeden nebo dva kvalitní kousky za vyšší cenu než více levnějších kousků a častěji, v konečném důsledku ušetříte a méně zatěžujete životní prostředí.      

Máte nějakou svou vysněnou kabelku?

Mám, je to „FOLBEURKA“, kterou uvidím někde ve městě zcela náhodou na naší zákaznici.

zdroj: Folbeur.com / kabelka Macaron Petit Nocciole

Přidat na Seznam.cz
DOPLŇKY A ŠPERKY KABELKY ZE SPOLEČNOSTI FOLBEUR MARKÉTA FOLBEROVÁ ČESKÉ KABELKY ČESKÁ ZNAČKA ČESKÁ ZNAČKA KABELEK

Související články

Balenciaga vydala druhé prohlášení ve snaze vysvětlit jejich kontroverzní prázdninovou kampaň

Děti držící kabelky ala plyšové medvídky vyvolaly velký rozruch a sociálními sítěmi se šíří hashtag #cancelBalenciaga. Módní dům se snaží zachránit, co jen jde.

Celý článek

Pandora uvádí novou limitovanou edici přívěsků na podporu organizace UNICEF

Nový visací přívěsek z limitované edice ve tvaru květiny, na které je vyrytý text „learn, grow, love“, byl navržen tak, aby připomínal, že i v tom nejméně očekávaném prostředí mohou vyrůst krásné, silné květiny.

Celý článek

Naomi Biden, vnučka prezidenta Joe Bidena, se vdávala v šatech od Ralpha Laurena s dlouhým závojem

Nejstarší vnučka prezidenta Bidena se v sobotu vdala za Petera Neala. Svatba proběhla na jižním trávníku Bílého domu a čítala přibližně 250 hostů. Nevěsta oblékla svatební šaty klasické americké značky, která je jí blízká.

Celý článek

Podzim se značkou Badura. Klasický nebo plný módních trendů?

Ať už se vaše aktuální sezóna ponese v klasickém duchu plném elegance a kvality nebo si dovolíte zaexperimentovat a pustíte do svého šatníku a botníku trochu módních trendů, modely značky Badura mají od každého něco. Tak vybírejte a kombinujte!

Celý článek
Můj deník vděčnosti

KŘEST KNIHY ŽIVOTNÍ KOUČKY ERIKY BACH - MŮJ DENÍK VDĚČNOSTI

Jak se v životě cítit lépe? Základem je přenastavit svou mysl a zaměřovat pozornost na to dobré. A právě s tímto vám může skvěle pomoci nástroj Můj deník vděčnosti, který jeho autorce Erice Bach pokřtila ředitelka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová, funkční lékař Jan Vojáček a moderátorka Gabriela Partyšová.

Celý článek

Podzimní styling nejen do kanceláře

Dlouhé korporátní chodby by rozhodně mohly být dobrým pomyslným molem, co myslíte? Tak proč si to jen představovat. Rozzařte s pomocí aktuálních trendů právě tu vaši kancelář a vneste mezi své kolegy trochu svěžího podzimního vánku.

Celý článek

Kurz šití a upcyklace? Zkuste je u návrhářského dua SegraSegra

Chybějící knoflík, malá dírka nebo rozbitý zip? Naučte se je opravit a prodlužte tak vašemu šatníku životnost. Pokud nevíte jak na to, dozvíte se to na kurzech šití pro začátečníky, které od listopadu startují v letenské prodejně SegraSegra.

Celý článek

Mužská i dámská elegance v nadčasové kolekci Gino Rossi

Podzimní modely značky GINO ROSSI pozvednou každý look o stupeň výš. Klasika, která se zrcadlí v nejnovějších trendech, se hodí jak do kanceláře, tak k večernímu outfitu. Nová kolekce představuje propracované modely dámské i pánské obuvi a doplňků.

Celý článek