dnes je 22.09.2017 a svátek má Darina

Mefisto si vysloužil ovace ve stoje

Diváci se konečně dočkali uvedení velkolepého muzikálu Mefisto, který představilo Divadlo Hybernia, u příležitosti desátého výročí otevření divadla.  

V muzikálovém příběhu o Mefistovi je všechno, co dělá život zajímavějším. Láska, humor, napětí, ale hlavně lákavá ďáblova nabídka v atraktivním příběhu na věčné téma ztraceného a znovu nalezeného mládí.

Na jevišti se nám v den premiéry představili a excelovali, především v roli Mefista, Josef Vojtek, dále Jan Kříž jako mladý Faust, Ivana Korolová alias Markéta, Michal Novotný coby Mario Bosetti, Hanka Křížková jako Giulieta. V dalších rolích Tomáš Trapl, Martin Pošta, Andrea Holá a mnoho dalších.

Premiéra proběhla, jak jsme vás již informovali, třetího listopadu a dorazilo na ni mnoho významných osobností z veřejného života. Režisér a scénárista Zdeněk Zelenka, Václav Vorlíček, herci Martin Dejdar, Jan Hrušinský s manželkou Miluší Šplechtovou, Sagvan Tofi. A nechyběli ani operní pěvci Miroslav Dvorský a Marián Vojtko nebo Karel Štědrý, Michel Fleischmann, Zděněk Barták, Petr Salava, Michal Prostějovský, Lumír Olšovský. Dále se mezi hosty po představení objevila herečka i Jiřina Bohdalová, aby s tvůrci a herci oslavila úspěšnou premiéru.

V představení jsme měli možnost slyšet překrásnou hudbu, jejímž autorem je nadaný hudební skladatel a muzikálový herec Daniel Barták. “Psaní a nahrávání živé hudby do muzikálu MEFISTO bylo velmi časově náročné a zkoušení nešlo úplně tak hladce, jak bývá zvykem, nicméně řekl bych, že hlavně díky našemu hereckému souboru, kterému já osobně říkám “DREAM CAST”, se vše dotáhlo k reprezentativnímu výsledku. Jsem moc rád, že jsem mohl s tímto týmem spolupracovat, udělali jsme se Zdeňkem maximum a těším se na ohlas publika, jelikož to jsou lidé, pro které to všichni děláme v první řadě,“ podělil se o své pocity.

 

Před rokem se tvůrci muzikálu sešli a začala velká dřina, kterou doprovázela spousta schůzek, telefonování, zařizování, vyjednávaní, castingů. Všichni, co se na muzikálu podíleli, si přesně museli ujasnit, co od projektu očekávají, naštěstí se shodli a výsledek byl opravdu monumentální.

MEFISTO MUZIKÁL JOSEF VOJTEK JAN KŘÍŽ IVANA KOROLOVÁ MICHAL NOVOTNÝ TOMÁŠ TRAPL MARTIN POŠTA ANDREA HOLÁ ZDENĚK ZELENKA MARTIN DEJDAR DANIEL BARTÁK DIVADLO HYBERNIA

Související články

Elton John píše hudbu pro muzikál Ďábel nosí Pradu

Zatím sice jen na Broadwayi (jednou možná i u nás), vzniká muzikál k oblíbenému filmu Ďábel nosí Pradu.

Celý článek

Svět na dlani - Děti pomáhají dětem

Nový unikátní mezinárodní projekt, ve kterém talentované děti z dětských domovů a umělecké soubory představí pohádkový muzikál za účasti hvězd evropské i světové úrovně. 

Celý článek