dnes je 26.02.2021 a svátek má Dorota

Mini kabelky nebo balonové rukávy aneb ohlédnutí za největšími módními trendy 2019

Přidat na Seznam.cz
Rok 2020 je sice tady, nikdy ale není pozdě na to, ohlédnout se zpátky. Jaké módní trendy byly nejdominantnější v roce 2019 a budou vládnout přehlídkám a ulicím i letos?

Každý rok se objeví nespočet trendů, které ovlivňují odívání lidí. U módních návrhářů byl rozhodně nejoblíbenější návrat do starých časů. Vytvářeli modely, které byly inspirované minulými dekádami

Retro

Šedesátá, sedmdesátá, osmdesátá i devadesátá léta se mísí dohromady. Zkuste smíchat prvky z každé dekády a uvidíte, že vznikne originální a nadčasový kousek. Značka Mango vsadila se svou kolekcí na retro sedmdesátky a zaznamenala úspěch stejně jako značka Zimmermann nebo Paco Rabanne. Kalhoty do zvonu, kožichy, sukně do áčka, kozačky nebo extravagantní límce jaké se nosily v Horečce sobotní noci - dovoleno je vše. 

Balonové rukávy

Balonové rukávy jsou v oblibě několik posledních roků. Avšak v roce 2019 je začaly vytvářet ve velikém i módní řetězce jako Zara, Mango či H&M, proto mohl mít tento cenově dostupný kousek doma úplně každý. Nejen, že s balonovými rukávy vypadá outfit elegantněji a více žensky, ale může vám dodat pocit síly a odhodlanosti.  

Mini kabelky

Když přišel módní dům Jacquemus s malými kabelkami, strhla se doslova lavina. Ostatní módní domy si začaly tento nápad vykládat po svém a vytvářely mini kabelky různých velikostí i tvarů. Jacquemus se ale stejně drží na prvních příčkách, co se těchto kabelek týče. Při jejich pořizování platí pravidlo: čím menší, tím lepší. Ačkoliv se do těch nejmenších nevejde vůbec nic a slouží jen jako takový bizarní doplněk

Boiler Suits

Boiler suits mají dlouhou historii. V roce 1942 vznikla v Americe masová válečná kampaň We Can Do It! s postavou Rosie the Riveter, která má na sobě právě tento kostým. Nynější influenceři si je oblíbili právě z toho důvodu, že jsou pohodlné a oni v nich vypadají odhodlaně a nepřemožitelně.  

Široké pásky

Úzké nebo široké pásky? Tyto dvě varianty se mezi sebou neustále perou o první místo. V současné době vyhrávají široké pásky, které dokážou úzký pas zdůraznit nejlépe. Na jejich výrobu se zaměřily módní domy jako Dior, Zimmerman nebo Balmain. Nesmí samozřejmě chybět robustní logo módního domu

Cyklistické šortky

Cyklistické šortky nošené jako regulérní součást oděvu rozhodně nejsou ničím novým. Na pomyslném žebříčku nejnošenějších kousků se drží dodnes, ačkoliv zájem o ně už lehce upadá. Sezonu jaro/léto 2019 je instagramoví influenceři nosili nejčastěji k velmi oversized blejzru. Ten byl často rozepnutý nebo naopak sepnutý širokým páskem pro zdůraznění siluety. 

TheTrendSpotter.com, Glamour.com, HarpersBazaar.com

Přidat na Seznam.cz
fashion trends MODNÍ TRENDY TRENDY 2019 / 2020 AKTUÁLNÍ MÓDA STREET STYLE CYKLISTICKÉ ŠORTKY jacquemus malé kabelky DOPLŇKY A ŠPERKY

Související články

Boty roku 2021: Loafers. Kde najít ty pravé a jak je kombinovat? 

Jestli by vám letos neměl chybět jeden pár bot - jsou to jistě loafers. Loafers jsou totiž boty roku 2021. Kde najít ty pravé a jak je kombinovat? 

Celý článek

Už jste slyšeli o pořadači do kabelky?

Pořádek a přehled, to budete mít, když si pořídíte organizér. Organizujte si svoji kabelku. Máte rádi, když věci mají svůj řád? Správný organizér se hodí do každé kabelky. Už nemusíte zběsile hledat klíče nebo oblíbenou rtěnku několik minut.

Celý článek

10 účesů, které zvládnete i doma

Možná už vás nebaví každé ráno zamotat vlasy do drdolu nebo jen vyčesat culík. Dali jsme dohromady deset jednoduchých účesů, které zvládnete během chvíle i doma.

Celý článek

Fashion Must have: únor v závoji lásky k sobě i druhým

K únoru neodmyslitelně patří svátek všech zamilovaných, často však zapomínáme sami na sebe. Začněte nový měsíc s myšlenkou obdarování sebe i svých blízkých.

Celý článek

Jak v zimě nosit a kombinovat sukně

Žádnou milovnici sukní nemůže zastavit mrazivé počasí. Naopak - dlouhá sukně byla jedním z hlavních prvků, které byly k vidění na módních přehlídkách pro letošní sezónu. A jak je nosit i v těchto mrazivých dnech? 

Celý článek

Tod's Pre-fall 2021 aneb když se pragmatismus spojí s individualitou

Jak vypadá, když se spojí pragmatismus s individualitou? Kreativní ředitel Walter Chiapponi měl velmi jasnou představu, kterou v nové pre-fall kolekci značky Tod's na rok 2021 ukázal. 

Celý článek

Gabriela Dědičová bilancuje aneb jaký dárek nám TIAMI doporučí na Valentýna?

Společnost TIAMI již nemusíme dlouze představovat. Její šperky vynikají jemnou elegancí i úžasnou brilancí, která je spojená s nižší cenou díky laboratorním diamantům i udržitelnému rozvoji. Ten se stal hlavní strategií mladé české startup společnosti. 

Celý článek

Mladá modelka Fien Kloos se opět stala tváří kampaně značky Versace

Zimní kampaň pro sluneční i dioptrické brýle obsadila dvojice modelů Fien Kloos a Davide Lenoci. Nová kolekce brýlí Versace představuje zlaté detaily, nápadité tvary i jemné řetízky.

Celý článek