dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

Paříž zažila vrchol elegance ve street style během Haute Couture týdne

Nikde jinde na světě se neobjeví tolik módně oblečených žen a mužů jako při přehlídkách vysoké krejčoviny renomovaných značek v Paříži. Styl byl přímo nakažlivý!

Nejvyhledávanější přehlídka: Dior

Každým rokem se objeví několik přehlídek, na které se touží dostat mnoho fashionistů. Jen ti vybraní však mají pozvání a mohou být její součástí. Tímto rokem vítězí na popularitě a prestiži přehlídka cirkusového formátu od Dior. Nikde jinde se nesešlo tolik slavných tváří z modelingu, filmu, módy a umění. Slavné ženy jako by se skoro domluvily, že si vezmou delikátní dlouhé šaty Dior v kombinaci s džínovinou, klasickým trenčkotem nebo sakem. Šik dámy byly obrázkem francouzského bezchybného stylu a půvabu.

Vkus u značky Giambattista Valli

Vkus a vytříbenost byla patrná i během návštěvy přehlídky Giambattisty Valli, kde hustě sněžilo. To však místní módní smetánku nezastavilo vypadat úžasně. Co je typické pro street style v Paříži? Nenásilné spojení starého a nového tón v tónu s dnešními trendy. K vidění jsou nadčasové šaty nebo doplňky od návrhářů nošené jejich publikem rok co rok. Pokaždé dokážou vypadat jinak. V tom je kouzlo luxusního zboží. Vysokou módu jako Haute Couture nevyjímaje.

Dojemný Valentino

Kolem přehlídky Valentino už bylo jasné nebe, a tak bylo i vidět, co krásného či bizarního si kdo oblékl.  Nepsaným pravidlem nebo uniformou byly elegantní variace s koženými doplňky pro profesionálky na poli módy. Mladší generace tíhla ke kůži na bundách, transparentním materiálům, výrazným nápisům na mikinách a rudé barvě. Vrstvení, loga a ledvinky zůstaly v popředí novodobých trendů. Často byla k vidění ruční práce na oděvech, která působila originálně.  Melancholická a sentimentální nálada přehlídky vyvolala u Valentina vlnu emocí. 

Zdroj; vogue.co.uk

 

 

MÓDA DÁMSKÁ MÓDA ZE SPOLEČNOSTI STREET STYLE HAUTE COUTURE PAŘÍŽ 2019 TÁDEN MÓDY DIOR GIAMBATTISTA VALLI VAENTINO

Související články

Stylové ulice newyorského týdne módy

Období týdnů módy neznamená inspiraci pouze na přehlídkových molech, ba naopak. Pro mnohé módní nadšence se ta pravá fashion show odehrává mimo hlavní stanoviště, a to v přilehlých ulicích. A nejinak tomu bylo v posledních dnech i na Manhattanu.

Celý článek

Lenka Zahradnická: Dělám maximum proto, abych byla tou nejlepší mámou

Tato žena se s úsměvem na tváři nejspíš již narodila. Cítí velkou náklonnost k přírodě, stejně jako ke zvířatům. Má svého čtyřnohého parťáka, toho nejlepšího muže na světě a k dokonalosti jim nechybí ani nádherná dcera. Jak se daří herečce Lence Zahradnické?

Celý článek

Procházka v oblacích na přehlídce JW Anderson

Představivost a fantazie návrháři JW Andersonovi nechybí. Jeho modelky měly vypadat jako by chodily v oblacích.

Celý článek

V nové kolekci značky Alexa Chung hrála hlavní roli ženskost

Anglická modelka, novinářka a návrhářka vlastnící stejnojmennou módní značku Alexa Chung chtěla novou sbírkou oslavit ženskost v celé své kráse. Výsledek nadchne svou všestranností a individualitou.

Celý článek

Intimní zpověď v kolekci Simone Rocha

Dvojsmyslný dialog oděvů ve velmi ženské kolekci, kde sexualita a erotika bojují o svou pozornost v té nejelegantnější formě, je fenomenální kolekcí.

Celý článek

Co oblékly česko-slovenské krásky na ples sezóny?

6. ročník Česko – Slovenského plesu se konal v Obecním domě za účasti známých osobností. Hlavní ozdobou večera byly české a slovenské krásky. Jaké róby oblékly na tento vrchol plesové sezóny?

Celý článek

Navždy odešla legenda v rukavičkách a tmavých brýlích, Karl Lagerfeld

Dnes, tedy 19. února, se Paříž a celý módní svět halí do černého hávu. V nemocnici na pařížském předměstí dnes naposledy vydechla legenda nejen oděvního průmyslu, nezapomenutelný a nenahraditelný Karl Lagerfeld. Zemřel ve věku 85 let.

 

Celý článek

Rozkvetlé vinice a lesy na šatech Marchesa jsou fantastickým snem

Známá značka večerních šatů z New Yorku nezklamala. Kolekce se dá popsat jako nádherný výlet do říše fantazie italských zahrad, vinic a lesů. 

Celý článek