dnes je 02.03.2021 a svátek má Anežka

Pre-fall 2016 Marchesa zdobí volány a korálkové aplikace

Přidat na Seznam.cz
Marchesa patří ke značkám, které vám s každou novou kolekcí na chvilku vezmou dech. A Pre-fall 2016? No, nebude to jiné!

Návrháři tvořící pod značkou Marchesa znovuoživili Belle Épogue a s ním spojenou múzu v podobě secesního nádechu. Belle Épogue byla dobou především nádherných šatů a velkých večírků a právě to všechno se probouzí z více jak stoletého spánku v Pre-fall kolekci 2016. Sofistikované večerní šaty se sukněmi zdobenými krajkami i skládaným šifonem upoutají snad každou ženu. 

V tónech šampaňského, bílého vína a lehké levandulové akvarele předvedla Marchesa své nejpůvabnější modely. Splývavé sukně, decentní řasení a především kouzelné krajkované zdobení vrchních částí zabodovalo. Designéři Craig a Chapman dokázali svět znovu přesvědčit, že od nich se poloviční práce nedočkáme. Satén, hedvábí, výšivky a to vše ostatní, co do svých šatů zakomponovali, nás nadchlo. Pre-fall Marchesa je tak trochu jako flashback. A pak že to nejde! Dámy a pánové, vracíme se zpět v čase. Konečná stanice: Belle Épogue. Předpokládaný čas příjezdu: Pre-fall 2016.  

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA MARCHESA PRE-FALL 2016 DLOUHÉ ŠATY ŠIFON

Související články

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek

TRACE COLLECTIVE JE ZÁŘNÝM PŘÍKLADEM LUXUSNÍ UDRŽITELNÉ MÓDY

Trace Collective je značka, která se do posledního detailu snaží být co nejvíc šetrná k přírodě, aniž by utrpěla estetická funkce oblečení.

Celý článek

Chanel pozval v nové haute couture kolekci své diváky na svatební obřad

Kreativní ředitelka Virginie Viard předvedla v rámci couture týdne módy celkem dvaatřicet modelů. Některé jsou inspirované klíčovými kousky značky Chanel a jiné odhalují zcela novou tvář módního domu. 

Celý článek

Chanel představil jarní kampaň v hlavní roli s Charlotte Casiraghi, dcerou monacké princezny

Kreativní ředitelka Virginie Viard představila novou múzu a ambasadorku módního domu Chanel. Je jí dcera monacké princezny Caroline a vnučka již zesnulé Grace Kelly - Charlotte Casiraghi. 

Celý článek

Britský romantismus v nové pre-fall kolekci módního domu Alberta Ferretti

Z nové pre-fall kolekce módní návrhářky Alberty Ferretti přímo sálal britský venkovský romantismus. Ten byl podpořen zejména typicky ženskými detaily, večerními a zároveň denními modely a také zemitými odstíny.

Celý článek

Nová valentýnská kolekce značky Savage x Fenty v hlavní roli s Rihannou

Valentýn se blíží a zpěvačka Rihanna odtajnila se svým týmem novou lingerie kampaň s názvem Fenty x Valentyne's Day. Dominantní barvou spodního prádla byla samozřejmě červená ve všech svých podobách. 

Celý článek

Tod's Pre-fall 2021 aneb když se pragmatismus spojí s individualitou

Jak vypadá, když se spojí pragmatismus s individualitou? Kreativní ředitel Walter Chiapponi měl velmi jasnou představu, kterou v nové pre-fall kolekci značky Tod's na rok 2021 ukázal. 

Celý článek