dnes je 28.07.2021 a svátek má Viktor

Revoluční nano nátěry dokážou ochránit exteriér i interiér vašeho domu před viry a bakteriemi

Přidat na Seznam.cz
Česká inovační firma FN NANO s.r.o. drží v ruce již dvanáct let recept na vysoce účinné protipandemické opatření -  fotokatalytické nano nátěry, které zaručují ochranu před mikroorganismy všeho typu. V současné době jsou tyto produkty nazývány doslova kladivem na koronavirus, jelikož dokážou váš dům ochránit i před ním.

Nano nátěry mají širokou škálu využití a nejsou jen prospěšné pro zdraví, ale také pro celkový design vašeho domu a zahrady.

Jak vlastně nano nátěry fungují?

Je vědecky dokázáno, že nano nátěry čistí vzduch. Jeden metr čtvereční aktivní plochy vyčistí za den tolik vzduchu, kolik jeden člověk spotřebuje za celý rok. Pět metrů čtverečních stačí odstraňovat výfukové zplodiny stejnou rychlostí, jakou je do něho vnáší výfuk benzínového motoru. Tím, že natřete stěny a strop místnosti, dřevěný nábytek na zahradě, nebo rovnou fasádu celého domu, čistíte vzduch, ale také vytvoříte na jejich povrchu vysoce účinnou ochranu proti usazování virů a bakterií, která vás chrání před různými infekcemi. Fyzikální proces zvaný fotokatalytická nanotechnologie využívá světelnou energii a zcela se obejde bez chemie, tudíž jsou nano nátěry ekologické a šetrné k životnímu prostředí. Zároveň neuvolňuje do ovzduší žádné látky, naopak škodlivé látky z něho odstraňuje. Nano nátěry chrání nejen před usazováním mikroorganismů, ale také bojují proti usazováním špíny, chrání povrchy před ultrafialovým zářením a ztěžují vytváření graffiti. Velkým plusem je v poslední době fakt, že dokážou zničit dokonce zárodky koronaviru.


Zdroj: moda.cz

Nejen ochrana, ale také designový prvek

Nano nátěry se dají aplikovat na stěny v interiérech, fasády, sochy, pomníky a jsou jím ošetřeny také školy a kliniky. Dá se s nimi také perfektně oživit zahradní nábytek. Firma FN NANO nabízí spektrum neutrálních barev. Tyto barvy jsou přesně vytvořeny na povrchy, které chcete ošetřit, ať už je to dřevo, nebo beton. Použití je velmi lehké - nanáší se buď válečkem nebo štětcem. Garance na funkčnost nano nátěrů je 10 let. Během této doby nátěry odstraní množství škodlivých látek, tudíž se jedná také o zajímavý ekologický přínos.

 
                    Hotel Bílá růže, Praha                                                                                          Hotel Astra, Srby

 


Zdroj: nextfoto

,,Nano akce‘‘ pro dobrou věc

Ve Žlutých lázních probíhala ekologická zahradní party proti výfukovým emisím, kterou pořádala firma FN Nano. Na akci se sešlo mnoho známých osobností, mezi nimi herec Michal Dlouhý, herečka Petra Jungmanová či návrhář Osmany Laffita. Všichni návštěvníci se zapojili do akce a natírali zdi ve Žlutých lázních nano nátěrem. Tím prakticky kompenzovali emise z provozu svých automobilů a dobrovolně vytvářeli čistý vzduch pro Prahu.  


Zdroj: nextfoto


Zdroj: nextfoto

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI FN NANO NANO TECHNOLOGIE ZDRAVÍ PETRA JUNGMANOVÁ MICHAL DLOUHÝ OSMANY LAFFITA DESIGN

Související články

Začalo natáčení pokračování seriálu Sex ve městě. Podívejte se, jak to hlavním představitelkám sluší

Carrie, Miranda a Charlotte jsou zpět. Očekávaný restart s názvem „And Just Like That“ se začal natáčet začátkem tohoto měsíce na různých místech v New Yorku.

Celý článek

Milujeme Cimrmana a Švejka, díky tomu nelpíme na přílišné korektnosti, říká guru českého PR Dita Stejskalová

Dita Stejskalová stojí již řadu let v čele české pobočky Ogilvy jako členka vedení společnosti. Zároveň zde řídí PR oddělení. Jaký má názor na módu a co si myslí o trendu absolutní korektnosti?

Celý článek

Petra Kvitová nám ještě před odletem na olympiádu prozradila svůj talisman pro štětí

Petra Kvitová ve čtvrtek zamířila na své 4. olympijské hry do Tokia. Ještě před tím se však zastavila pro nové šperky a na krátký rozhovor, jaké šperky ráda kupuje a zda má svůj talisman pro štěstí.

Celý článek

Charitativní akci Evy Čerešňákové v centru Prahy navštívil i herec Orlando Bloom

Charitativní akce na podporu již druhé základní školy v Bangladéši spojila hned několik příležitostí. 35. narozeniny Evy Čerešňákové i návštěva populárního herce Orlando Blooma.

Celý článek

Toni Garrn tváří nové kampaně značky BOSS

Značka BOSS odhalila nové optické i sluneční brýle pro moderní ženu. Tváří kampaně se stala německá modelka a herečka, která je aktuálně těhotná.

Celý článek

Masturbace je nejen příjemná, ale také mimořádně zdravá, říká sexuoložka a ředitelka pro vzdělávání značky Satisfyer, Megwyn White.

Satisfyer byl založen v roce 2016 a stal se průkopníkem ve svém odvětví. Chce naučit lidi odhodit stud a prolomit ledy na poli sexuálního wellness.

Celý článek

Obnovit učňovský obor rukavičkářství je jedním z hlavních cílů majitelky české značky Bohemia Gloves

Rukavičkářské řemeslo má v Česku obrovskou tradici a sahá až do středověku. V Dobříši u Prahy se začalo vyrábět v polovině devatenáctého století a tradiční produkce rukavic trvá dodnes.

Celý článek

Kasu už nedrží jen muži, říká CFO skupiny UNIQA Lucie Urválková

Přinášíme vám pokračování série rozhovorů s nejvlivnějšími ženami Česka. Tentokrát s Lucií Urválkovou, CFO finanční skupiny UNIQA. Co je nového ve světě čísel? A kde leží bod rovnováhy mezi kariérou a rodinou?

Celý článek