dnes je 26.02.2021 a svátek má Dorota

Rozhovor: Lookbook ke kolekci Isolation Vladimíra Staňka

Přidat na Seznam.cz
Móda.cz přináší rozhovor s českým návrhářem Vladimírem Staňkem. Vladimír ke své nejnovější kolekci Isolation fotil lookbook a my jsme byli u toho!

Vladimír Staněk se pustil do focení lookbooku své kolekce Isolation. O tom, jak je úžasná, jsme už psali z Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu. Pro připomenutí se na článek můžete podívat tady. Určitě se zamilujete podruhé! Lookbook a kampaň pro Vladimíra Staňka nafotil fotograf Pavel Hejný, o vlasy se postaral Jan Sippl, o make-up Pavel Kortan. Styling své kolekce samozřejmě Vladimír zastal sám a zdál se na svou práci velmi soustředěný. V backstage během focení panovala pohodová atmosféra.

Vladimíre, pověz mi, o co na dnešní akci jde?

Dnes se fotí lookbook mé kolekce Isolation pro sezónu Jaro/Léto 2015. Snažíme se kampaň a lookbook udělat se stejným konceptem, ve kterém byla vytvářena samotná kolekce. Věnuji se především pánské tvorbě a při takových akcích, jakou je dnešní focení, je pro mě velmi důležitý profesionální tým. Minulý rok jsem měl naprosto skvělý tým lidí i modelů. Fotili jsme například s Robinem Barnetem, Patrikem Vilímkem, Edvinem Romanovem a Danielem Vojtěchem, kteří jsou všichni světově úspěšní modelové. Tentokrát jsem vsadil na nové tváře, ale také úspěšné kluky jako je Kristiján Šarin, Roman Novák a letošní vítěz Elite Model Look Josef Utěkal. Všichni, kteří se na celém foceni podíleli, jsou neuvěřitelně talentovaní a kreativní mladí lidé a já jsem strašně rád, že s nimi mohu spolupracovat a moc jim za to děkuji!

Jaký je tvůj záměr s fotkami, které dnes vzniknou? Kde se všude objeví?

Fotky budou hlavně na webu, ale doufám, že se budou líbit a objeví se i v tištěných médiích a magazínech. Kolekci se snažím dělat trochu komerčněji, takže doufám, že se mi do Vánoc podaří rozjet internetový obchod, kde si zákazníci budou moci mou kolekci koupit.

Bude na webu ke koupi celá tvá kolekce nebo jen vybrané kousky?

Celá kolekce v e-shopu nebude, protože prodej některých kousků by vyšel velmi draho. Ačkoli kolekce vypadá jednoduše a sportovně, obsahuje detaily, jakými jsou například ruční výšivky, jež jsou náročné na zpracování. Na výšivky ptáčků a ostatních motivů jsem si z Paříže nechal přivézt speciální háček a vyšíval jsem je po nocích. Něco takového by bylo finančně velmi náročné. Takové věci v e-shopu budou, ale třeba jen jeden jediný originál. Zbytek, který bude v sériovém prodeji, bude mít stejný střih, stejný materiál, stejný motiv, jen bude namísto ruční výšivky potištěn.

Vladimíre, jak to vypadá s kamenným obchodem nebo showroomem?

Kamenný obchod ještě nemám. Zatím se zaměřuji na spuštění internetového prodeje. Nechci to zakřiknout, ale po letošním Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu se mi ozvali čtyři zahraniční nákupčí z Koreje a Londýna. Momentálně se s nimi domlouvám, co u nich budu prodávat. Musím to zaklepat, v zahraničí je o mé věci zájem.

Jak bys popsal své kolekce? Co je pro ně charakteristické?

Moje kolekce jsou odvážné i nositelné. Snažím se být rozpoznatelný, aby lidé na první pohled viděli, že to je STINAK. Když si do šatníku koupíte jen jednu věc, ztratí to ten šokující efekt, který modely jako celek mají, ale právě proto bílé triko s potiskem k džínům už není takový extrém a dá se naprosto bez problému zařadit do šatníku.

A na závěr k tomu nejdůležitějšímu – co bys nám všechno řekl o své nové kolekci Isolation? Proč jsi jako nejvýraznější barvu tentokrát zvolil zrovna zelenou?

Téma nové kolekce je Isolation a je inspirovaná novými technologiemi. City lidí se dnes přesouvají do virtuální podoby, proto ti Twitter ptáčci a hashtagy. Lidé v dnešní době komunikují hlavně na síti a jsou v reálném životě vlastně mnohdy osamělí, to jsem se do kolekce snažil s nadsázkou dostat.

Zelená na ponožkách je proto, že se vracím k přírodě a jdu od země. Je to takový popud, abychom se vrátili zpátky z virtuálního světa a začali zase žít v tom reálném.

Foto: Lukáš Petr Tesař

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ROZHOVOR DOMÁCÍ TVORBA STINAK VLADIMÍR STANĚK

Související články

Úspěch je mix dřiny, štěstí a poučení se z předchozích chyb, říká průkopnice české kosmetiky Eva Štěpánková

Eva Štěpánková si ve svém životě zažila mnohé. I přes všechny překážky však dokázala od základů vybudovat úspěšnou firmu Ryor, která by mohla v odvětví přírodní kosmetiky konkurovat i zahraničí.

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Rozhovor s Ilonou Bittnerovou, která je velice uznávaná v oblasti ženské menstruace

Jako první do ČR přivezla a představila na trhu menstruační kalíšky. U toho nezůstala a nyní je specialistkou na všechny možné pomůcky od menstruačních kalhotek, mořských hub a jiných udržitelných ekologických potřeb.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek