dnes je 18.02.2019 a svátek má Gizela

ROZHOVOR S MODELKOU PETROU RŮŽIČKOVOU

Nedávno jsme na sociální síti FB spustili projekt „ZEPTALI JSME SE ZA VÁS“. A teď se ptáme Petry Růžičkové. Na oblíbené návrháře, kariéru a kdy se cítí jak ryba ve vodě.
Petra Růžičková

Tvá nejoblíbenější módní návrhářka, návrhář?

Tuhle otázku musím s dovolením blíže specifikovat, protože záleží na tom, co přesně myslíte slovem „nejoblíbenější“. Setkala jsem se s mnoha návrháři, kteří jsou skvělí a dělají svoji práci bezchybně. V mé profesi potkávám mnoho schopných tvůrců, ale oblíbenými se stávají zejména kvůli jejich charakteru a lidskosti. Nedám dopustit na Beatu Rajskou, Mirka Bártu, Jitku Klett. Díky dlouholeté spolupráci to už není jen o pracovním vztahu - jsou skutečně velmi oblíbení, nejen pro jejich práci, kterou odvádí, ale zejména pro to, jací jsou. Co se týče oblíbenosti módní tvorby, protože osobně tyto návrháře neznám, líbí se mi dílna Petry Balvínové a Michala Kováčika. Do třetice nemohu opomenout návrháře, kteří též spadají do mé sekce oblíbených, zejména pro jejich píli a důslednost – řadí se mezi ně mladá návrhářka Iveta Paulerová, jejíž poslední kolekce The night of fame. je přesně to, co mám ráda. Mohla bych dále vyjmenovat ještě několik osobností z řad návrhářů, se kterými jsem se profesně setkala a jejichž práce se mi líbí, ale nemám ráda přílišnou nadřazenost nebo neupřímnost, se kterou vystupují. Pak se pro mě původně zajímavá tvorba stává nezajímavou.

 

Co považuješ za tvůj nejlepší kariérní úspěch?

Opět bych ráda tuto otázku specifikovala. Za úspěch mnoho lidí považuje okamžik, kdy si vydělali nejvíce peněz. U mě je to spíše zase o pocitech z hezké práce a z týmu lidí, se kterými spolupracuji. Pracovala jsem pro mnoho firem a návrhářů. Úspěchem pro mě bylo nejčastěji to, že si mě klient-návrhář-společnost zavolali podruhé, potřetí, počtvrté….podesáté - pak už jsem logicky byla okoukaná (smích). Úspěchem pro mě je např. i fakt, že jsem ke své práci v Čechách nepotřebovala žádné agentury, které by mi stály léta za zády. Není nad to, být sama svým pánem. Stojí to více úsilí, ale když si jde člověk za svým cílem, je možné vše. 

Péťo, je úžasné, že jsi svou kariéru tady v ČR zvládla bez jakékoliv agentury. Bylo to asi těžké. Nastala někdy doba, kdy sis řekla, že s modelingem praštíš?

Tento moment stoprocentně nastal, a ne jednou. Vždycky mi vadilo zdlouhavé čekání, které je spojené s velkými přehlídkami a akcemi. Mám pocit, že je to ztráta času, který by mohl člověk strávit plnohodnotněji. Ještě vzpomínám, že taková situace nastala, když jsem jako mladá modelka trávila dlouhé měsíce v zahraničí a zažívala jsem na vlastní kůži, když je s vámi zacházeno jak s "kusem hadru", který musí "držet pusu a krok". Opět jsem získávala pocit, že modeling není pro mě. Na druhou stranu se pak člověk cítí zocelenější.

Ve svém portfoliu máš uvedeno TV reklama. Přemýšlela jsi někdy nad tím, střihnout si i nějakou roli ve filmu či seriálu? Nebo už si někde hrála?

Takové role už byly a maximálně jsem si natáčení užívala. Během mé modelingové kariéry jsem si zahrála v českých seriálech a reklamách.

Moderování, organizace módních přehlídek, modeling, tzelevize, film. V jaké z těchto rolí se cítíš nejjistěji? Co tě nejvíce naplňuje?

Organizaci, přípravu a kompletní realizaci přehlídek a společenských akcí jsem chystala již mnohokrát, v této činnosti se cítím jako ryba ve vodě. S moderováním jsem se setkala pouze nárazově a ráda ho přenechám zkušenějším. Co mě nejvíce naplňuje? Je toho více, ale fajn pocit mám z dobře odvedené práce, naplňuje mě poznávání nových světových destinací, cestovatelské zážitky, dále den prožitý v přírodě s mým psem a okamžiky prožité s nejbližšími.

 

Máš raději zimu nebo léto?

Miluju vůni léta a tu bezstarostnost, kterou s sebou přináší. Ovšem není ani nad to, když je zima bílá, člověk se tzv. zavrtá do péřové bundy a prochází se po zamrzlé krajině. Ale měla-li bych si vybrat, zda budu žít u teplého moře nebo na horách, zvítězila by nejspíš první možnost :-)

 

 

ZE SPOLEČNOSTI Petra Růžičková Iveta Paulerová MÓDNÍ NÁVRHÁŘ ROZHOVOR

Související články

Jak se obléká trojnásobná maminka a herečka Michaela Maurerová?

Zastihnout trojnásobnou maminku, herečku a moderátorku, Míšu Maurerovou je téměř nadlidský úkon. Když se to však podaří, dozvíte se o její vášni k teniskám, o tom, jaké projekty jí opravdu baví i to, jak se udržuje v kondici.

Celý článek

Božidara Richterová profesně plete teprve dva roky. Přesto je nováčkem letošního Mercedes-Benz Prague Fashion Week!

Návrhářka Božidara Richterová vyrostla na Moravě, plést ji učila babička, baví ji focení, ale především chce tvořit módu. Profesně se této práci věnuje teprve dva roky, ale už letos v březnu ji uvidíme na největší módní akci u nás!

Celý článek

Herečku Kristýnu Janáčkovou jsme zastihli na focení nové kolekce Ivety Paulerové

Být v souladu s přírodou, vnímat sebe i své okolí, ctít ženskou krásu a být spokojená sama se sebou, to jsou hlavní motta sympatické herečky Kristýny Janáčkové.

Celý článek

Červený koberec cen Grammy ovládla extravagance

LA bylo po roce opět svědkem přehlídky neskutečně exkluzivních šatů při předávání cen Grammy. Celebrity se tentokrát odvázaly a každý chtěl být za hvězdu.

Celý článek

Převratná kampaň Louis Vuitton mění pohled na módu

Kreativní ředitel Virgil Abloh představil svou první kampaň pro pánskou kolekci ve své funkci. Dojemná, promyšlená a převratná kampaň hýbe světem.

Celý článek

Český ples v Praze navštívil světově uznávaný dánský designér

Jannik Olander, známý designér a šperkař přijel do Prahy, aby byl součástí charitativní dražby zlatého šperku osázeného 300 diamanty.

Celý článek

Chiara Ferragni oslaví 10. výročí svého blogu dokumentárním snímkem

Jedna z nejznámějších a nejúspěšnějších módních bloggerek světa má nápadů na rozdávání. Pro svůj blog a zároveň i fanoušky po celém světě si pro letošek připravila velmi originální dárek.

Celý článek

Několik přehlídkových lokací, 20 tuzemských návrhářů a další novinky přinese březnový MBPFW

Jarní kolekce z rukou dvaceti českých a slovenských návrhářů, nový formát showroomu a kompletní program jarního pražského módního týdne jsou zásadní novinky, které by vám neměly uniknout.

Celý článek