dnes je 23.05.2019 a svátek má Vladimír

ROZHOVOR S MODELKOU PETROU RŮŽIČKOVOU

Přidat na Seznam.cz
Nedávno jsme na sociální síti FB spustili projekt „ZEPTALI JSME SE ZA VÁS“. A teď se ptáme Petry Růžičkové. Na oblíbené návrháře, kariéru a kdy se cítí jak ryba ve vodě.
Petra Růžičková

Tvá nejoblíbenější módní návrhářka, návrhář?

Tuhle otázku musím s dovolením blíže specifikovat, protože záleží na tom, co přesně myslíte slovem „nejoblíbenější“. Setkala jsem se s mnoha návrháři, kteří jsou skvělí a dělají svoji práci bezchybně. V mé profesi potkávám mnoho schopných tvůrců, ale oblíbenými se stávají zejména kvůli jejich charakteru a lidskosti. Nedám dopustit na Beatu Rajskou, Mirka Bártu, Jitku Klett. Díky dlouholeté spolupráci to už není jen o pracovním vztahu - jsou skutečně velmi oblíbení, nejen pro jejich práci, kterou odvádí, ale zejména pro to, jací jsou. Co se týče oblíbenosti módní tvorby, protože osobně tyto návrháře neznám, líbí se mi dílna Petry Balvínové a Michala Kováčika. Do třetice nemohu opomenout návrháře, kteří též spadají do mé sekce oblíbených, zejména pro jejich píli a důslednost – řadí se mezi ně mladá návrhářka Iveta Paulerová, jejíž poslední kolekce The night of fame. je přesně to, co mám ráda. Mohla bych dále vyjmenovat ještě několik osobností z řad návrhářů, se kterými jsem se profesně setkala a jejichž práce se mi líbí, ale nemám ráda přílišnou nadřazenost nebo neupřímnost, se kterou vystupují. Pak se pro mě původně zajímavá tvorba stává nezajímavou.

 

Co považuješ za tvůj nejlepší kariérní úspěch?

Opět bych ráda tuto otázku specifikovala. Za úspěch mnoho lidí považuje okamžik, kdy si vydělali nejvíce peněz. U mě je to spíše zase o pocitech z hezké práce a z týmu lidí, se kterými spolupracuji. Pracovala jsem pro mnoho firem a návrhářů. Úspěchem pro mě bylo nejčastěji to, že si mě klient-návrhář-společnost zavolali podruhé, potřetí, počtvrté….podesáté - pak už jsem logicky byla okoukaná (smích). Úspěchem pro mě je např. i fakt, že jsem ke své práci v Čechách nepotřebovala žádné agentury, které by mi stály léta za zády. Není nad to, být sama svým pánem. Stojí to více úsilí, ale když si jde člověk za svým cílem, je možné vše. 

Péťo, je úžasné, že jsi svou kariéru tady v ČR zvládla bez jakékoliv agentury. Bylo to asi těžké. Nastala někdy doba, kdy sis řekla, že s modelingem praštíš?

Tento moment stoprocentně nastal, a ne jednou. Vždycky mi vadilo zdlouhavé čekání, které je spojené s velkými přehlídkami a akcemi. Mám pocit, že je to ztráta času, který by mohl člověk strávit plnohodnotněji. Ještě vzpomínám, že taková situace nastala, když jsem jako mladá modelka trávila dlouhé měsíce v zahraničí a zažívala jsem na vlastní kůži, když je s vámi zacházeno jak s "kusem hadru", který musí "držet pusu a krok". Opět jsem získávala pocit, že modeling není pro mě. Na druhou stranu se pak člověk cítí zocelenější.

Ve svém portfoliu máš uvedeno TV reklama. Přemýšlela jsi někdy nad tím, střihnout si i nějakou roli ve filmu či seriálu? Nebo už si někde hrála?

Takové role už byly a maximálně jsem si natáčení užívala. Během mé modelingové kariéry jsem si zahrála v českých seriálech a reklamách.

Moderování, organizace módních přehlídek, modeling, tzelevize, film. V jaké z těchto rolí se cítíš nejjistěji? Co tě nejvíce naplňuje?

Organizaci, přípravu a kompletní realizaci přehlídek a společenských akcí jsem chystala již mnohokrát, v této činnosti se cítím jako ryba ve vodě. S moderováním jsem se setkala pouze nárazově a ráda ho přenechám zkušenějším. Co mě nejvíce naplňuje? Je toho více, ale fajn pocit mám z dobře odvedené práce, naplňuje mě poznávání nových světových destinací, cestovatelské zážitky, dále den prožitý v přírodě s mým psem a okamžiky prožité s nejbližšími.

 

Máš raději zimu nebo léto?

Miluju vůni léta a tu bezstarostnost, kterou s sebou přináší. Ovšem není ani nad to, když je zima bílá, člověk se tzv. zavrtá do péřové bundy a prochází se po zamrzlé krajině. Ale měla-li bych si vybrat, zda budu žít u teplého moře nebo na horách, zvítězila by nejspíš první možnost :-)

 

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI Petra Růžičková Iveta Paulerová MÓDNÍ NÁVRHÁŘ ROZHOVOR

Související články

Cestujete po krásách jižních Čech? Pak rozhodně navštivte Biograf!

Ať už pracovně, nebo soukromě, jižní Čechy jsou populární lokalitou, která láká nejenom pro své přírodní krásy. My jsme při té příležitosti narazili na atraktivní hotel, kde se nám více než dobře spalo.

Celý článek

Jiří Kalfař převzal jako první Čech ocenění od monacké kněžny Charlene

Obrovský úspěch sklidil v rámci Monte Carlo Fashion Weeku český designér Jiří Kalfař. Ocenění za inovativní a udržitelný přístup k módě provází motto: „Ohleduplnost k přírodě je moderní pojetí šik“.

Celý článek

Kdo chce zabít Pamelu Anderson? Aneb nové číslo Vogue CS

Vogue pro své čtenáře připravil ve svém červnovém vydání opravdový zážitek. Na obálce se objeví megastar Pamela Anderson obklopena pláží, zasazena do českého prostředí.

Celý článek

Eva Jiřičná v pražském DOXu

V Centru současného umění DOX v pražských Holešovicích právě probíhá výstava u příležitosti významného životního jubilea Evy Jiřičné. Nechte se zlákat a inspirovat elegancí a lehkostí, kterou do svých děl první dáma české architektury vkládá.

Celý článek

MUDr. Jan Bouda: Když odkvete přirozená krása, přichází na řadu plastická chirurgie

MUDr. Jan Bouda působí jako plastický chirurg ve dvou známých klinikách estetické, kosmetické a plastické chirurgie v západních Čechách. My se ho ptáme na řadu zajímavých témat v oblasti plastických operací.

Celý článek

Meghan Markle oblékla šaty, které zdůraznily poporodní bříško. Veřejnost ji za to miluje.

Vévodkyně ze Sussexu poprvé ukázala své miminko před několika dny. Dojemné fotografie oblétly celý svět a Meghan zaujala nejen krásným zdravým chlapečkem, ale i tím, co si oblékla. 

Celý článek

Herečka Kristin Davis ze Sexu ve městě prodává dům za 85 miliónů korun

Známá herečka prodává svůj kalifornský dům v Brentwoodu. Vyhlášená adresa slavných amerických celebrit přijde na desítky miliónů. Jak vypadá luxusní interiér známé herečky, který je obklopen přírodou?

Celý článek

Globální výzva k boji proti klimatickým změnám v podobě výstavy designu

Ožehavé a čím dál více řešené téma globálních klimatických změn se promítá do všech odvětví a oborů. I výstava Cooper Hewitt Design Triennial má poukázat na důležitost daného tématu!

Celý článek