dnes je 20.02.2020 a svátek má Oldřich

Rozhovor s Petrou Kopuletou a Jaroslavou Lokajovou

Přidat na Seznam.cz
Přinášíme rozhovor přímo s autorkami projektu Grace´n´Glamour Petrou Kopuletou a Jaroslavou Lokajovou.

 

 

Přinášíme rozhovor přímo s autorkami projektu Grace´n´Glamour Petrou Kupoletou a Jaroslavou Lokajovou.

Náhlédněte s námi pod pokličku této zásadní módní události, která spojuje nadějné české návrháře s potencionálními zákazníky.

Kdy a jak vznikl nápad zorganizovatat luxusní módní veletrh?

Nápad nám uzrával v hlavách dva roky. Móda nás baví a obě jsme velmi náročné na to, co nosíme. Máme svůj styl a v nabídce českých obchodů  není snadné najít kousky, které  naše představy splňují. A pokud ano, pak většinou jen částečně. Máme PR agenturu a pro jednoho z klientů jsme pořádaly přehlídku. Poznaly jsme zblízka práci návrhářů a to byl poslední impuls k tomu, abychom naše plány začaly realizovat. Módní událost Grace‘n’Glamour jsme veřejnosti představily poprvé před dvěma roky a v sobotu 30. listopadu se odehrálo její čtvrté pokračování.

Jakým způsobem vybíráte návrháře, které oslovíte? Jaké nároky musí splňovat? A stává se Vám, že tvůrci Vás sami zkontaktují se zájmem prezentovat se na Vaší akci?

Když jsme připravovaly první Grace’n’Glamour, byl výběr časově velmi náročný. Módních tvůrců je v Čechách hodně, ale tento projekt od začátku směrujeme k cíli vybudovat tradiční módní událost určenou pro náročné zákazníky, kteří hledají jedinečnost, kvalitu a luxusní zpracování a nadčasovost. Proto jsme mezi návrháři vybíraly s předem vysoko nastavenou laťkou.  A jsme nadšené, že se začínají o účast na této prodejní prezentaci „ucházet“ sami.

Po sobotní akci nás oslovilo několik návrhářů se zájmem o prezentaci na květnové události.  Z toho máme velkou radost a vnímáme to jako ocenění a důkaz toho, že náš autorský projekt má smysl.

Jak nahlížíte na současnou situaci v módě v Čechách? Konkrétně zda se veřejnost dostatečně zajímá o autorskou tvorbu?

            Z našeho pohledu autorská tvorba zajímá jen část veřejnosti. Je mnoho lidí, kteří módu milují, ale svazuje je ostych z osobního setkání s návrhářem. Jsme přesvědčené, že motto našeho projektu „Tváří v tvář českým návrhářům“ jednoznačně vyjadřuje hlavní myšlenku

projektu. Přivádět k návrhářům další klienty a návštěvníky přesvědčit o tom, že stojí za to alespoň občas investovat do kvalitních věcí a současně zjistit, že jejich tvůrci jsou „normální“ a skvělí lidé.

 

Jste spokojené s právě proběhlou událostí Grace´n´Glamour? Byla z pohledu organizátorů úspěšná?   

Byly jsme nadšené z úžasné atmosféry, kterou jsme si, vyčerpané  po náročných přípravách, velmi užívaly. Strávily jsme příjemný den mezi milými lidmi.

Plánujete již další ročník? Můžeme se těšit na nějaké novinky?

Ano, další ročník máme naplánovaný na začátek května a už teď přemýšlíme o nových překvapeních. Věříme, že i díky vám se o nich milovníci módy včas dozví.

 

A mi se již pátého ročníku Grace´n´Glamour nemůžeme dočkat!

 

Zdroj: Moda.cz - Pavla Gerschonová 

 

 

Přidat na Seznam.cz
GRACE´N´GLAMOUR KATEŘINA GEISLEROVÁ VELETRH MÓDA STYL ROZHOVOR MODA.CZ MODNI MODY NÁVRHÁŘ NÁVRHÁŘI

Související články

MFW: JIL SANDER OSLAVUJE ŽENSKOST

Milánský týden módy je v plném proudu a další kolekci, která zde byla k vidění, budou milovat všechny ženy. Řeč je o módní přehlídce Jil Sander.

Celý článek

JW Anderson na londýnském fashion weeku

V rámci London Fashion week se předvedla jedna ze stálic britského luxusního odívání, značka JW Anderson. Kolekce podzim/zima 2020 je naprosto úchvatná a moderní, pojďme se podívat na modely, které londýnské smetánce předváděla třeba i světoznámá modelka Kaia Gerber.

Celý článek

Záplava energie v nové kolekci Cynthie Rowley

Když do minimalistického prostředí přivezete barvy, rozmanité materiály a hravé potisky, nemůže takový nápad zůstat bez odezvy, potlesku a spokojených úsměvů.

Celý článek

Nová česká značka Circlle vznikla z lásky k planetě a pohybu

Udržitelná a ekologická značka sportovního oblečení je novinkou na českém trhu. A rozhodně stojí za pozornost. Svou inspiraci našla v józe a oceánu.

Celý článek

Módní akce Life is Fashion sdružuje již po páté české a slovenské návrháře na jednom místě

Milujete tvorbu lokálních návrhářů, jste nadšenci do kvalitních českých a slovenských kousků a rádi si k tomu dáte skleničku dobrého prosecca? Tak neváhejte a přijďte na akci Life is Fashion.

Celý článek

5 tipů, jak jednoduše oživit pracovní outfit

Jeden z módních stereotypů by mohl být kancelářský outfit. Jelikož téměř každému se ihned vybaví usedlá uniforma v podobě dámského kostýmku. Máme pro vás několik tipů, jak lehce oživit pracovní outfit a tento mýtus vyvrátit.

Celý článek

Bella Hadid v čele přehlídky Oscar de la Renta na NYFW

V nočních hodinách v New Yorku připravil Týden módy další famózní přehlídku. Tentokrát se jednalo o podzimní kolekci Oscar de la Renta - pojďme se na ni společně podívat!

Celý článek

Kolekce Carolina Herrera na týdnu módy v New Yorku hrála všemi barvami

Ani jsme se nenadáli a Newyorský týden módy se nám pomalu blíží ke konci. Vypadá to, že pořadatelé si své třešničky na dortu nechávali právě na tyto poslední dny. Pojďme se tedy podívat na podzimní kolekci Carolina Herrera 2020.

Celý článek