dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

Rozhovor s Petrou Kopuletou a Jaroslavou Lokajovou

Přidat na Seznam.cz
Přinášíme rozhovor přímo s autorkami projektu Grace´n´Glamour Petrou Kopuletou a Jaroslavou Lokajovou.

 

 

Přinášíme rozhovor přímo s autorkami projektu Grace´n´Glamour Petrou Kupoletou a Jaroslavou Lokajovou.

Náhlédněte s námi pod pokličku této zásadní módní události, která spojuje nadějné české návrháře s potencionálními zákazníky.

Kdy a jak vznikl nápad zorganizovatat luxusní módní veletrh?

Nápad nám uzrával v hlavách dva roky. Móda nás baví a obě jsme velmi náročné na to, co nosíme. Máme svůj styl a v nabídce českých obchodů  není snadné najít kousky, které  naše představy splňují. A pokud ano, pak většinou jen částečně. Máme PR agenturu a pro jednoho z klientů jsme pořádaly přehlídku. Poznaly jsme zblízka práci návrhářů a to byl poslední impuls k tomu, abychom naše plány začaly realizovat. Módní událost Grace‘n’Glamour jsme veřejnosti představily poprvé před dvěma roky a v sobotu 30. listopadu se odehrálo její čtvrté pokračování.

Jakým způsobem vybíráte návrháře, které oslovíte? Jaké nároky musí splňovat? A stává se Vám, že tvůrci Vás sami zkontaktují se zájmem prezentovat se na Vaší akci?

Když jsme připravovaly první Grace’n’Glamour, byl výběr časově velmi náročný. Módních tvůrců je v Čechách hodně, ale tento projekt od začátku směrujeme k cíli vybudovat tradiční módní událost určenou pro náročné zákazníky, kteří hledají jedinečnost, kvalitu a luxusní zpracování a nadčasovost. Proto jsme mezi návrháři vybíraly s předem vysoko nastavenou laťkou.  A jsme nadšené, že se začínají o účast na této prodejní prezentaci „ucházet“ sami.

Po sobotní akci nás oslovilo několik návrhářů se zájmem o prezentaci na květnové události.  Z toho máme velkou radost a vnímáme to jako ocenění a důkaz toho, že náš autorský projekt má smysl.

Jak nahlížíte na současnou situaci v módě v Čechách? Konkrétně zda se veřejnost dostatečně zajímá o autorskou tvorbu?

            Z našeho pohledu autorská tvorba zajímá jen část veřejnosti. Je mnoho lidí, kteří módu milují, ale svazuje je ostych z osobního setkání s návrhářem. Jsme přesvědčené, že motto našeho projektu „Tváří v tvář českým návrhářům“ jednoznačně vyjadřuje hlavní myšlenku

projektu. Přivádět k návrhářům další klienty a návštěvníky přesvědčit o tom, že stojí za to alespoň občas investovat do kvalitních věcí a současně zjistit, že jejich tvůrci jsou „normální“ a skvělí lidé.

 

Jste spokojené s právě proběhlou událostí Grace´n´Glamour? Byla z pohledu organizátorů úspěšná?   

Byly jsme nadšené z úžasné atmosféry, kterou jsme si, vyčerpané  po náročných přípravách, velmi užívaly. Strávily jsme příjemný den mezi milými lidmi.

Plánujete již další ročník? Můžeme se těšit na nějaké novinky?

Ano, další ročník máme naplánovaný na začátek května a už teď přemýšlíme o nových překvapeních. Věříme, že i díky vám se o nich milovníci módy včas dozví.

 

A mi se již pátého ročníku Grace´n´Glamour nemůžeme dočkat!

 

Zdroj: Moda.cz - Pavla Gerschonová 

 

 

Přidat na Seznam.cz
GRACE´N´GLAMOUR KATEŘINA GEISLEROVÁ VELETRH MÓDA STYL ROZHOVOR MODA.CZ MODNI MODY NÁVRHÁŘ NÁVRHÁŘI

Související články

Zalando kolekce nové generace

NEJNOVĚJŠÍ KAMPAŇ ZALANDO „PORTRÉTY NOVÉ GENERACE“

Exkluzivně pro Zalando vytvořil pařížský stylista Edem Dossou a jeho kreativní přátelé Justin French, Laurence Kleinknecht, Dourane a Melissa Bon nejnovější designérské trendy.

Celý článek

Jsem vždy ráda, když se potkám s hodnými a pracovitými lidmi, říká senátorka Miluše Horská

Je velmi aktivní, srdce má na pravém místě, cení si základních lidských hodnot a snaží se pomáhat. Zastavit na chvíli senátorku Miluši Horskou není úplně snadný úkol, nám se to však podařilo a zeptali jsme se jí na její cit k módě, k handicapovaným dětem i na to, kde ráda tráví svůj volný čas.

Celý článek

Rádi byste zapomněli na všechny strasti života a nechali vaše tělo řádně zrelaxovat?

V tom případě byste si měli pořídit houpací vak od české značky Hojdavak a dovolit si terapii houpáním. A pozor! Myslí se i na ty nejmenší.

Celý článek

V Británii udává trendy královská rodina a smetánka, u nás chtějí zákazníci svobodu a originalitu, říká modistka Hana Škorpilová

Modistka Hana Škorpilová je bezesporu špičkou ve svém oboru. V Praze vede vlastní modistickou školu, kde se můžete naučit nejen základy výroby klobouků. Hlavní je kreativní duše i chuť naučit se tradiční řemeslo třeba v modernějším pojetí.

Celý článek

Člověk by měl všechno dělat naplno, vědomě a nejlíp jak dovede, říká podnikatel Dalibor Uhlíř

Dlouholetý manažer a podnikatel, sportovní nadšenec a člověk, který žije tady a teď. Dalibor Uhlíř se vydal cestou kandidatury do senátu České republiky, nás však více zajímalo, jak vnímá módu svou i svých dětí a jaká je jeho životní mantra.

Celý článek
Cestovní zavazadla

PODZIM V NEW YORKU NEBO V ŘÍMĚ? VYBERTE S NÁMI CESTOVNÍ ZAVAZADLO

Podzim je velice příjemným obdobím pro cestování. V září také začíná obchodní rok a tím začíná ve velkém i cestování pracovní. Připravili jsme pro vás se Zalandem tipy na krásná, praktická a ikonická cestovní zavazadla.

Celý článek

Hodnoty, které sdíleli Cara Delevingne a Karl Lagerfeld, odráží kolekce CARA LOVES KARL

Pouto mezi zesnulým návrhářem Karlem Lagerfeldem a modelkou Carou Delevingne je ztělesněno v řadě kolekcí. I tentokrát se Cara dívá do budoucnosti v kampani, která vznikla k udržitelné a bezpohlavní kolekci.

Celý článek
Pánská kolekce LV

NOVÁ PÁNSKÁ KOLEKCE LOUIS VUITTON TVOŘENA VIRGILEM ABLOHEM

Hudba je múzou a metaforou módy. Prostupuje kompletním odkazem tvorby Virgila Abloha pro značku Louis Vuitton. V této virtuózní nové pánské kolekci se snoubí hudba s módou novým, svěžím způsobem.

Celý článek