dnes je 14.04.2021 a svátek má Vincenc/Vincent

S Pre-fall kolekcí Vionnet 2016 ožívá retro

Přidat na Seznam.cz
Nebyly to jen střihy a cvičky na nohou, co jasně připomínalo minulé století. Stejně působily i volány, kombinace kalhot se sukněmi a účesy. Vionnet vpustil do kolekce retro.  

Vionnet patří mezi francouzské módní značky, se kterými není v porovnání s jinými svět tolik seznámen. Přesto není pochyb, že Vionnet má co říct. Aktuální kolekce nabízí pohled na znovuzrození retra ve všech podobách, na které si jen vzpomenete. Dokonale autenticky působí chlupatý taupe svetr s plátěnými kalhotami i zářivě modrý kabát se zlatou sponou v pase. 

Značka do své kolekce zahrnula veškeré podstatné styly, takže kromě každodenní módy pojala i večerní róby. Barevné kombinace žíhané šedé, pastelově meruňkové, padesátkové modré a šedé nás utvrzují o kompaktnosti tématu retra. Balerínky na nohou celou situaci už jen dokreslovaly, připomínaly cvičky, ve kterých se dříve chodilo na tělocvik.

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA VIONNET PRE-FALL 2016 RETRO

Související články

Designér Paul Andrew po pěti letech opouští značku Salvatore Ferragamo

Po pěti letech v roli hlavního kreativního návrháře opouští Paul Andrew zázemí velkého módního domu a vydává se vstříc do neznáma.

Celý článek

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek

TRACE COLLECTIVE JE ZÁŘNÝM PŘÍKLADEM LUXUSNÍ UDRŽITELNÉ MÓDY

Trace Collective je značka, která se do posledního detailu snaží být co nejvíc šetrná k přírodě, aniž by utrpěla estetická funkce oblečení.

Celý článek

Chanel pozval v nové haute couture kolekci své diváky na svatební obřad

Kreativní ředitelka Virginie Viard předvedla v rámci couture týdne módy celkem dvaatřicet modelů. Některé jsou inspirované klíčovými kousky značky Chanel a jiné odhalují zcela novou tvář módního domu. 

Celý článek

Chanel představil jarní kampaň v hlavní roli s Charlotte Casiraghi, dcerou monacké princezny

Kreativní ředitelka Virginie Viard představila novou múzu a ambasadorku módního domu Chanel. Je jí dcera monacké princezny Caroline a vnučka již zesnulé Grace Kelly - Charlotte Casiraghi. 

Celý článek

Britský romantismus v nové pre-fall kolekci módního domu Alberta Ferretti

Z nové pre-fall kolekce módní návrhářky Alberty Ferretti přímo sálal britský venkovský romantismus. Ten byl podpořen zejména typicky ženskými detaily, večerními a zároveň denními modely a také zemitými odstíny.

Celý článek