dnes je 18.04.2021 a svátek má Valérie

Společnost AUDI se rozhodla vytvořit téměř dokonalé lyže

Přidat na Seznam.cz
Ředitel Audi Motorsportu Wolfgang Ullrich řekl: Díky ideální  pevnosti a nízké hmotnosti je uhlík

Ředitel Audi Motorsportu Wolfgang Ullrich řekl: Díky ideální  kombinaci pevnosti a nízké hmotnosti je uhlík používán v motoristickém sportu na výrobu zvláště citlivých komponent, které musí odolávat zatížení a nejvyšší námaze, ale přitom zůstat lehké." O čem tentokrát hovořil? O nových lyžích z uhlíku od společnosti AUDI.

Společnost Audi má mnohaleté zkušenosti s produkcí výrobků určených hlavně pro motoristické sporty, ale i přesto se rozhodla vyrobyt téměř dokonalé lyže vhodné na všechny druhy svahů. Jejich produkt je vskutku převratný a je pouze o jednom materiálu - uhlíku.  Ten zajistí lyžím jejich snadnou ovladatelnost i rychlost. Tyto lyže společnost Audi vyvýjela společně s německým Svazem lyžařů a jejich vedoucími odborníky. První uhlíkové lyže Audi už byly vyzkoušeny na závodním svahu Hahnenkamm v Kitzbühelu.

Lyže váží pouhých 1550 gramů, z toho každá přibližně 960 gramů, jsou tudíž o 200 gramů lehčí než srovnatelné modely jiných. Délka těchto uhlíkových činí 170 cm a jejich základem se staly dřevěné desky, na které byl navrstven uhlík, titan i vysokopevnostní uhlíková vlákna. Na nich dosáhnete té správné rovnováhy, postavené na skutečné kvalitě. Jejich hlavním designérem se stal designér značky Shipard Wolfgang Egger, který tvrdí, že jízdní vlastnosti těchto lyží jsou revoluční. Máte chuť si je vyzkoušet? Více na audi.com

 

  

 

Zdroj: audi.com

Přidat na Seznam.cz
AUDI LYŽE ZIMNÍ TRENDY STYL A DESIGN ZNAČKY CHUŤ

Související články

Módní inspirace: Se zimní parkou do města i do přírody

Parka nás provází po spoustu let, ne jinak je tomu i letos. Mluvíme o těch zimních, které jsou nejenom perfektním módním kouskem, ale také nás dokážou krásně zahřát. Vybrali jsme pro vás tři takové, které se jednoduše kombinují a vypadají skvěle.

Celý článek

Nikol Moravcová si užila poslední jízdu na snowboardu. Pro svou dceru se ho na delší čas vzdá

Česká moderátorka a blogerka Nikol Moravcová si užila dokonalou dovolenou ve Špindlerově Mlýně, kam vyrazila se svým manželem i s půlroční dcerou Violet. Navíc se zde rozhodla pro životní změnu ze snowboardu zpět k lyžím.

Celý článek

„Ošklivé vánoční svetry" se vrací. Zkuste je obléci i vy

Vánoce na nás útočí nejen z obchodních domů ale také ze šatníků. Vrací se „ošklivé svetry", jak jsou často nazývané pro své přeplácané motivy. Hlavně aby na svetrech nechyběly vánoční vločky, nápisy typu Merry Christmas a Santa se soby. 

Celý článek

Trendy zima přichází: Teddy kabát

Možná ho ještě na sobě nemáte, ale jistě jste o něm už slyšeli. Huňatý kabátek Teddy coat nyní jako jeden z nejvíce TOP kabátů této sezóny. Pojďte se podívat, jak si vybrat ten svůj.

Celý článek

Neonově zelená se stává nejvíce trendy barvou letošní zimy

Extravagantní neonově zelená barva ovládla nejen mola během týdnů módy, ale v poslední době také ulice. Celebrity a návrháři rozhodli, že je již dost neutrálních barev během mrazivých dnů, a proto vsadili na odvážnou zelenou. Troufnete si i vy?

Celý článek

Massimo Dutti Aprés Ski Fall/Winter 2015

Co obléci po kvalitní lyžovačce a zůstat stále chic? Brilantní kolekce Massimo Dutti Aprés Ski vám ukáže správnou cestu. Je totiž k tomuto účelu jako stvořená.

Celý článek

Pozor na kalorie v ovoci

Žijete s představou, že ovoce nemůže uškodit vaší váze a postavě? Sladké, kyselé, červené, žluté, oranžové, modrofialové, ale hlavně dobré, takové je ovoce.

Celý článek