dnes je 07.12.2022 a svátek má Benjamín/Ambrož

Svěží letní přehlídku Chanel zahájila monacká princezna Charlotte na koni

Přidat na Seznam.cz
Návrhářka Virginie Viard ke tvoření nejnovější kolekce Chanel přizvala umělce Xaviera Veilhana. Miluje jeho práci a potřebovala někoho, s kým by na kolekci spolupracovala tak, jak to dělal Karl.

foto: vogue.com / fashion shows

Přehlídku zahájila ambasadorka značky a monacká princezna Charlotte v lesklém sáčku Chanel, jedoucí na krásném osmiletém španělském hnědákovi Kuskusovi, nejprve v elegantním kroku a poté ve cvalu. Nevídané ántré upoutalo pozornost všech přítomných a nepustilo ji až do konce přehlídky. Je to podruhé, kdy v rámci svých přehlídek návrhářka Viard použila koně.

Elegantní minimalistickou show vytvořil francouzský umělec Xavier Veilhan. Přehlídkové molo bylo posypané pískem, jako závodiště pro koně. Nerovná plocha mezi posezením pro diváky pak byla inspirovaná minigolfovým hřištěm.

foto: vogue.com / fashion shows

Návrhářka odhalila svůj pohled na letní tvídový kostýmek, svou částečnou inspiraci z 20. a 30. let v podobě šifonových průsvitných organzových šatů s nerovnými lemy, ale také symboliku uvolněné elegance, která byla blízká samotné Coco i když s dávkou Lagerfeldovy okázalosti 80. let. V podstatě se v této letní kolekci promítlo hned několik různých stylů, které dohromady utváří spokojený celek.

Klouzavé saténové večerní šaty působily, jako by byly zavěšené na náhrdelníku a zároveň odhalovaly záda a umocnily tak celkový dojem půvabu. Detaily, které z důvodů nařízeného distance divákům v sále mohly uniknout, jsou z fotografií zcela patrné.

foto: vogue.com / fashion shows

foto: vogue.com / fashion shows

Práce profesionálů odráží i do puntíku doladěné detaily, jako dokonale přišité knoflíky podobné drahokamům, ručně tkané tvídy, výšivky a peříčka, stejně jako látkové květiny. Průhledná černá večerní sukně z organzy je ručně malovaná sytě růžovými a nafialovělými kaméliemi, orosená flitry a během přehlídky vlála pod kabátem z malinového tvídu.

foto: vogue.com / fashion shows

„Našla jsem poznámky od Karla v knihách, které mi vždy dával, tolik knih a dokumentů s poznámkami detailů, které by se daly použít, jako třeba vyšívání… S Karlem to bylo vždy konstruktivní!“ Raduje se naplno návrhářka z bohaté inspirace. Jarní kolekce vzývá eleganci a luxus spojené v jedinečný půvab.

foto: vogue.com / fashion shows

foto: vogue.com / fashion shows

foto: vogue.com / fashion shows

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA CHANEL PARIS FASHION WEEK PFW virginie viard

Související články

Time to shine / city light

V životě ženy přichází chvíle, kdy skončí s předstíráním, že je někým, kým není a rozhodne se být co nejautentičtější. Nastal čas jejího znovuzrození. A jakmile se setmí, skutečná diva ožije.

Celý článek

Umělecká díla vtiskla značka Chanel do své aktuální zimní kampaně

Kolekce pro podzimní a zimní módu Coco Neige značky Chanel odráží řadu stylů. Zima v tomto podání bude luxusní, hřejivá a zároveň barevná. Užijte si animovaná kouzla slavného módního domu.

Celý článek

Beyoncé oslnila zlatem a diamanty. Večírkem na speciální pozvánky uzavřela pařížský týden módy

Na konci pařížského týdne módy oslnila Beyoncé zlatem a diamanty od Tiffany & Co. v celkové hodnotě přes 5 milionů korun. Oblékla si k tomu šaty Saint Lauren a pozvala na svůj další večírek jen nejvybranější společnost.

Celý článek

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

Radost, lehkost a velkorysost vyobrazila v rámci své nové kolekce Liběna Rochová na MBPFW

Liběna Rochová během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci s názvem Inside 23. Inspirovala se obrazem Petra Kvíčaly.

Celý článek

Vanda Janda opakovaně ohromila módní publikum na Mercedes-Benz Prague fashion weeku

RethinkFashion přístup je iniciativa, která spojila Vandu Jandu společně se značkou Perwoll. Láska k módě, udržitelnost materiálů i po několik generací a více rozmyslu v oblékání dalo vzniknout kolekci SS23, kterou návrhářka včera představila v rámci MBPFW.

Celý článek

Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

STORM COMES je velmi úderný a přesný název kolekce, která byla včera k vidění v rámci Mercedes-Benz Prague fashion weeku. Jako vždy nám návrhář Jakub Polanka naložil velkou dávku elegantně extravagantní módy.

Celý článek

Zmodernizované prostředí módního domu zachytil Versace ve své nové kampani

Výrazné a barevné potisky provází kampaň od začátku až do konce. S nimi také sandály na platformě a sluneční brýle, které dodávají outfitům kompletní výraz.

Celý článek