dnes je 05.07.2022

Svěží letní přehlídku Chanel zahájila monacká princezna Charlotte na koni

Přidat na Seznam.cz
Návrhářka Virginie Viard ke tvoření nejnovější kolekce Chanel přizvala umělce Xaviera Veilhana. Miluje jeho práci a potřebovala někoho, s kým by na kolekci spolupracovala tak, jak to dělal Karl.

foto: vogue.com / fashion shows

Přehlídku zahájila ambasadorka značky a monacká princezna Charlotte v lesklém sáčku Chanel, jedoucí na krásném osmiletém španělském hnědákovi Kuskusovi, nejprve v elegantním kroku a poté ve cvalu. Nevídané ántré upoutalo pozornost všech přítomných a nepustilo ji až do konce přehlídky. Je to podruhé, kdy v rámci svých přehlídek návrhářka Viard použila koně.

Elegantní minimalistickou show vytvořil francouzský umělec Xavier Veilhan. Přehlídkové molo bylo posypané pískem, jako závodiště pro koně. Nerovná plocha mezi posezením pro diváky pak byla inspirovaná minigolfovým hřištěm.

foto: vogue.com / fashion shows

Návrhářka odhalila svůj pohled na letní tvídový kostýmek, svou částečnou inspiraci z 20. a 30. let v podobě šifonových průsvitných organzových šatů s nerovnými lemy, ale také symboliku uvolněné elegance, která byla blízká samotné Coco i když s dávkou Lagerfeldovy okázalosti 80. let. V podstatě se v této letní kolekci promítlo hned několik různých stylů, které dohromady utváří spokojený celek.

Klouzavé saténové večerní šaty působily, jako by byly zavěšené na náhrdelníku a zároveň odhalovaly záda a umocnily tak celkový dojem půvabu. Detaily, které z důvodů nařízeného distance divákům v sále mohly uniknout, jsou z fotografií zcela patrné.

foto: vogue.com / fashion shows

foto: vogue.com / fashion shows

Práce profesionálů odráží i do puntíku doladěné detaily, jako dokonale přišité knoflíky podobné drahokamům, ručně tkané tvídy, výšivky a peříčka, stejně jako látkové květiny. Průhledná černá večerní sukně z organzy je ručně malovaná sytě růžovými a nafialovělými kaméliemi, orosená flitry a během přehlídky vlála pod kabátem z malinového tvídu.

foto: vogue.com / fashion shows

„Našla jsem poznámky od Karla v knihách, které mi vždy dával, tolik knih a dokumentů s poznámkami detailů, které by se daly použít, jako třeba vyšívání… S Karlem to bylo vždy konstruktivní!“ Raduje se naplno návrhářka z bohaté inspirace. Jarní kolekce vzývá eleganci a luxus spojené v jedinečný půvab.

foto: vogue.com / fashion shows

foto: vogue.com / fashion shows

foto: vogue.com / fashion shows

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA CHANEL PARIS FASHION WEEK PFW virginie viard

Související články

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Mi Fashion label představuje novou kolekci inspirovanou z cest na Sicílii

Designérka Lenka Mulabegovič se na svých cestách Sicílií zamilovala do místního ornamentu, barev, kombinacích a vzorů, které přenesla do nové kolekce plné minimalistických forem oděvů.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett aktivně reprezentuje českou módní scénu v zahraničí, tentokrát v Miláně

Je to pár dní od chvíle, kdy Jitka Klett představila milánské módě tu českou. A stále je to pro nás neuvěřitelné. Letošní Milan Fashion Week tak získal něco navíc.

Celý článek

Milan Fashion Week: Módní dům Versace předvedl kolekci plnou latexu a korzetů

Dramatická i sexy kolekce z rukou Donatelly Versace přinesla rozporuplné pocity. Návrhářka nešetřila teatrálností i perfektně padnoucími střihy.

Celý článek

Milan Fashion Week: Návrháři značky Prada připravili kolekci plnou znovuprobuzení

Spojení sil Miuccii Prada a Rafa Simonse bylo jednoznačně velmi dobrým krokem. Dalším důkazem toho je aktuální kolekce představená na Milan Fashion Week.

Celý článek

Milan Fashion Week: Kreativní návrhář Fendi čerpal z historie samotné značky

Jakoby se Kim Jones v pozici hlavního návrháře značky Fendi začal skutečně rozehřívat. V čele s Bellou Hadid představil kolekci vyšperkovanou do posledního detailu.

Celý článek