dnes je 02.03.2021 a svátek má Anežka

UFW: Jana Jurčenko jako z pohádky

Přidat na Seznam.cz
Společně se zahájením módní přehlídky Jany Jurčenko najednou vše utichlo, tep se zpomalil, dech se téměř zastavil a fantazie začala pracovat na plné obrátky. 

Kolekce jako z pohádky o Popelce brala dech.

Večerní šaty, sváteční, svatební i pohřební. Tyhle si prostě můžete vzít kamkoliv vás napadne a budete doslova za princeznu. "Šaty s vlečkou, stříbrem vyšívané, ale princezna to není, jasný pane,"  i když modelkám chyběla vlečka a nejspíš i trošku toho stříbra, jako princezny vypadaly opravdu všechny.

Široké tylové sukně vešly na módní molo mezi prvními. Jejich popularita vybarvená v pastelových odstínech bílé, růžové i světle zelené nepotřebovaly dalšího komentáře. Následovala kombinace pouzdrových šatů s tylovou sukní a hned za ní padla hluboká noc v podobě černých šatů se zdobenými živůtky a elegancí jim vlastní.

Hlavní roli však v celé kolekci získala krajka, se kterou si oblíbená slovenská návrhářka Jurčenko opravdu vyhrála.

Nechyběly ani šaty ala mořská panna, nabírané sukně, zřetelné volánky, pár modelů vymykajících se barevně i výrazné pásky a lemování. Jana Jurčenko dbá na preciznost a dobře odvedenou práci, proto si pro své kolekce opakovaně vybírá ty stejné modelky, se kterými byla spokojená již dříve. Alespoň tak může tušit, jaký průběh bude přehlídka mít.

Slovenská módní návrhářka Jana Jurčenko v rámci Unique fashion weeku 2015 zdůraznila ženskost, krásu a eleganci, jako má ve zvyku u většiny svých kolekcí. A opakovaně potvrdila svůj smysl pro detail. My jí za to tleskáme.

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA JANA JURČENKO UNIQUE FASHION WEEK 2015

Související články

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek

Chanel pozval v nové haute couture kolekci své diváky na svatební obřad

Kreativní ředitelka Virginie Viard předvedla v rámci couture týdne módy celkem dvaatřicet modelů. Některé jsou inspirované klíčovými kousky značky Chanel a jiné odhalují zcela novou tvář módního domu. 

Celý článek