dnes je 30.09.2022 a svátek má Jeroným

Více než čtvrt milionu za dámské šaty BAZAAR CHARITY

Přidat na Seznam.cz
V SOHO restauraci to včera vážně žilo! Nejenže se zde na úrovni pařilo, především se ale dražilo, a to pro dobrou věc. 

Pražská restaurace SOHO včerejšího večera ožila víc než kdy předtím. V prostorách luxusního a skutečnými gurmány často vyhledávaného podniku se totiž uskutečnila bitva o originální modely dámských šatů z tvorby čtveřice předních českých návrhářek.

Pokud byste však čekali, že se zde strhla šarvátka podobná těm, které tu a tam vídáme ve filmu, kdy rozlícený dav dam vtrhne do módního butiku s luxusním zbožím, který své zákaznice láká na totální výprodej, pak jste na omylu.

Čtvrteční večer se nesl ve zcela odlišném duchu. Probíhala zde totiž dražba splňující veškeré náležitosti s tímto druhem prodeje spojenými, v níž si přítomní hosté, mezi nimiž jsme mohli zahlédnout i několik známých tváří českého showbyznysu a módy, pořídit originální model od Tatiany Kovaříkové, Beaty Rajské, Kláry Nademlýnské a Ivany Mentlové, které svou tvorbu ochotně věnovaly do projektu Bazaar Charity zakladatelky a organizátorky Báry Nesvadbové.

 

Tatiana Kovaříková - Když móda pomáhá "radost kolem sebe rozdává".

Beata Rajská -  Udělejte radost sobě, abyste udělali radost jiným.

Klára Nademlýnská - říká: „jsem ráda, že mohu přispět tím, co dělám”.

„Když móda pomáhá, tak je to ve všech směrech dobře“, říká Ivana Mentlová.

Není tedy divu, že se po šatech doslova zaprášilo. Kdo by také po originálním kousku „podepsaném“ úspěšným návrhářem netoužil? Dalším a to nejdůležitějším faktorem, který měl na dražitele rozhodující vliv, je ale pomoc druhým, která je hlavní myšlenkou přínosného projektu, za nímž Bára Nesvadbová desítky let stojí a dál jej také rozvíjí. Proto ani ona nemohla na slavnostním večeru chybět.

Bára se navíc ujala role moderátorky celého večera, který uváděla po boku Leoše Mareše a překvapila nejen vytříbeným humorem, ale i dokonale padnoucím modelem šatů od jedné z donátorek Tatiany Kovaříkové, které nám Báru ukázaly ve zcela novém světle. Je možná škoda, že podobné modely Báru nezdobí častěji.

Jaký měla celá dražba šatů doplněná o dražbu limitované edice vzácného koňaku Martell Premier Voyage pro Bazaar Charity přínos?

Samozřejmě bohatý. Výtěžek činící 112 000 korun za šaty a 220 000 korun za láhev koňaku poputuje na konto nadace Etincelle, pomáhající lidem s lehkým mentálním či kombinovaným postižením. 

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI CHARITATIVNÍ AKCE HARPER´S BAZAAR CHARITY BARBARA NESVADBOVÁ TATIANA KOVAŘÍKOVÁ IVANA MENTLOVÁ KLÁRA NADEMLÝNSKÁ BEATA RAJSKÁ

Související články

Jsem vždy ráda, když se potkám s hodnými a pracovitými lidmi, říká senátorka Miluše Horská

Je velmi aktivní, srdce má na pravém místě, cení si základních lidských hodnot a snaží se pomáhat. Zastavit na chvíli senátorku Miluši Horskou není úplně snadný úkol, nám se to však podařilo a zeptali jsme se jí na její cit k módě, k handicapovaným dětem i na to, kde ráda tráví svůj volný čas.

Celý článek

V Británii udává trendy královská rodina a smetánka, u nás chtějí zákazníci svobodu a originalitu, říká modistka Hana Škorpilová

Modistka Hana Škorpilová je bezesporu špičkou ve svém oboru. V Praze vede vlastní modistickou školu, kde se můžete naučit nejen základy výroby klobouků. Hlavní je kreativní duše i chuť naučit se tradiční řemeslo třeba v modernějším pojetí.

Celý článek

Člověk by měl všechno dělat naplno, vědomě a nejlíp jak dovede, říká podnikatel Dalibor Uhlíř

Dlouholetý manažer a podnikatel, sportovní nadšenec a člověk, který žije tady a teď. Dalibor Uhlíř se vydal cestou kandidatury do senátu České republiky, nás však více zajímalo, jak vnímá módu svou i svých dětí a jaká je jeho životní mantra.

Celý článek

Jak královna Alžběta II. definovala svůj vlastní módní odkaz

70 let královny Alžběty II. na trůnu nebylo charakterizováno pouze její působivou vládou a významnou diplomacií. Móda Její Výsosti v průběhu let důsledně upřednostňovala královskou eleganci před módními výstřelky, díky čemuž je nyní nejvíce ikonickým odkazem královské rodiny na světě.

Celý článek

Kalendář Pirelli na rok 2023 nafotilo 14 supermodelek

49. ročník projektu Pirelli bude obsahovat snímky pořízené australskou fotografkou Emmou Summerton a je zaměřený na 14 nejvýznamnějších hvězd z řad modelingu.

Celý článek

Stylová Millie Bobby Brown je od své role Eleven ze seriálu Stranger Things k nepoznání. Jemná blondýnka miluje módu

Ve chvíli, kdy Eleven odloží Hopperovy flanelové košile a Mikovy džínsy, stává se z ní nejlépe oblékaná dívka v Hawkinsu. A když zrovna nehraje Eleven, je i Millie Bobby Brown jedním z nejstylovějších lidí v Hollywoodu.

Celý článek

Pánský oblek vypráví příběh, proto pozoruji harmonii obou snoubenců, říká Bětka Sutorý, stylistka a majitelka salónu Ceremoni

Bětka Sutorý je pánská stylistka. Její salón s pánskou módou můžete najít v Brně. Zavítaly sem i přední české celebrity jako Ladislav Špaček. Exkluzivní rozhovor o svatební sezóně najdete zde.

Celý článek

Jak svět miluje Jennifer Lopez

Tento měsíc zveřejnil Netflix unikátní dokument o zpěvačce Jennifer Lopez s názvem Poločas. Dokument odhalil mnohé, kromě zpěvaččiných začátků i její politické postoje nebo zákulisí oskarové nominace. V článku odhalíme její unikátní šatník.

Celý článek