dnes je 27.05.2022 a svátek má Valdemar

Více než čtvrt milionu za dámské šaty BAZAAR CHARITY

Přidat na Seznam.cz
V SOHO restauraci to včera vážně žilo! Nejenže se zde na úrovni pařilo, především se ale dražilo, a to pro dobrou věc. 

Pražská restaurace SOHO včerejšího večera ožila víc než kdy předtím. V prostorách luxusního a skutečnými gurmány často vyhledávaného podniku se totiž uskutečnila bitva o originální modely dámských šatů z tvorby čtveřice předních českých návrhářek.

Pokud byste však čekali, že se zde strhla šarvátka podobná těm, které tu a tam vídáme ve filmu, kdy rozlícený dav dam vtrhne do módního butiku s luxusním zbožím, který své zákaznice láká na totální výprodej, pak jste na omylu.

Čtvrteční večer se nesl ve zcela odlišném duchu. Probíhala zde totiž dražba splňující veškeré náležitosti s tímto druhem prodeje spojenými, v níž si přítomní hosté, mezi nimiž jsme mohli zahlédnout i několik známých tváří českého showbyznysu a módy, pořídit originální model od Tatiany Kovaříkové, Beaty Rajské, Kláry Nademlýnské a Ivany Mentlové, které svou tvorbu ochotně věnovaly do projektu Bazaar Charity zakladatelky a organizátorky Báry Nesvadbové.

 

Tatiana Kovaříková - Když móda pomáhá "radost kolem sebe rozdává".

Beata Rajská -  Udělejte radost sobě, abyste udělali radost jiným.

Klára Nademlýnská - říká: „jsem ráda, že mohu přispět tím, co dělám”.

„Když móda pomáhá, tak je to ve všech směrech dobře“, říká Ivana Mentlová.

Není tedy divu, že se po šatech doslova zaprášilo. Kdo by také po originálním kousku „podepsaném“ úspěšným návrhářem netoužil? Dalším a to nejdůležitějším faktorem, který měl na dražitele rozhodující vliv, je ale pomoc druhým, která je hlavní myšlenkou přínosného projektu, za nímž Bára Nesvadbová desítky let stojí a dál jej také rozvíjí. Proto ani ona nemohla na slavnostním večeru chybět.

Bára se navíc ujala role moderátorky celého večera, který uváděla po boku Leoše Mareše a překvapila nejen vytříbeným humorem, ale i dokonale padnoucím modelem šatů od jedné z donátorek Tatiany Kovaříkové, které nám Báru ukázaly ve zcela novém světle. Je možná škoda, že podobné modely Báru nezdobí častěji.

Jaký měla celá dražba šatů doplněná o dražbu limitované edice vzácného koňaku Martell Premier Voyage pro Bazaar Charity přínos?

Samozřejmě bohatý. Výtěžek činící 112 000 korun za šaty a 220 000 korun za láhev koňaku poputuje na konto nadace Etincelle, pomáhající lidem s lehkým mentálním či kombinovaným postižením. 

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI CHARITATIVNÍ AKCE HARPER´S BAZAAR CHARITY BARBARA NESVADBOVÁ TATIANA KOVAŘÍKOVÁ IVANA MENTLOVÁ KLÁRA NADEMLÝNSKÁ BEATA RAJSKÁ

Související články

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Královna Alžběta II. má svou vlastní panenku Barbie. Se svým pravnukem Louisem tento týden oslavila hned několik událostí

Na počest královniných 96. narozenin vznikla originální panenka Barbie od Mattela. Nejdéle panující britská monarcha letos nebude mít o pocty nouzi. V červnu uběhne 70 let od jejího usednutí na trůn.

Celý článek

Karel Diviš, český dvojník Richarda Geera sází na klasiku

I čeští muži mají styl! Podnikatel nápadně podobný hollywoodskému herci, Karel Diviš, sází na klasiku. Do společnosti vyráží zásadně v obleku. Klasické kousky však kombinuje netradičním způsobem.

Celý článek

Co jsme se dozvěděli o manželce nejbohatšího fotbalisty světa Georgině Rodríguez z nového seriálu Netflix

V únoru zveřejnil Netflix sérii s názvem I am Georgina. Úspěšná minisérie pojednává o ženě nejbohatšího fotbalisty světa. Takže kdo je vlastně opravdová Georgina Rodríguez?

 

Celý článek

Věřím v globální úspěchy českých firem, říká ex-šéfka českého EY Magdalena Souček

Magdalena Souček patří k tvářím českého businessu. Se zkušenostmi ze zahraničí vybudovala v Česku pobočku jedné z největších poradenských společností na světě - Ernst & Young. Povídali jsme si s ní o minulosti, přítomnosti i budoucnosti.

Celý článek

Valentino v jarní kampani sází na krásné a dlouhé nohy zpěvačky a herečky Zendaya

Kontrastní modely z jarní kampaně značky Valentino s názvem Rendes-Vous pro jaro 2022 přináší nejenom hvězdu, kterou miluje zejména mladá generace.

Celý článek

Francouzský módní dům Yves Saint Laurent letos slaví diamantové výročí

Na oslavu 60. výročí budou v letošním roce vystaveny v šesti hlavních muzeích Paříže některá umělecká díla módního domu Yves Saint Laurent. Jak to vše kdysi začalo?

Celý článek

Hledáte dárek plný lásky? Najdete ho v Centru Černý Most

Svátek zamilovaných už klepe na dveře, a protože příležitostí k oslavě lásky a důvodů proč potěšit naše nejbližší, není nikdy dost, Centrum Černý Most připravilo pro své zákazníky tematickou soutěž, výzdobu i tipy na valentýnské dárky.

Celý článek