dnes je 05.08.2020 a svátek má Kristián

Více než čtvrt milionu za dámské šaty BAZAAR CHARITY

Přidat na Seznam.cz
V SOHO restauraci to včera vážně žilo! Nejenže se zde na úrovni pařilo, především se ale dražilo, a to pro dobrou věc. 

Pražská restaurace SOHO včerejšího večera ožila víc než kdy předtím. V prostorách luxusního a skutečnými gurmány často vyhledávaného podniku se totiž uskutečnila bitva o originální modely dámských šatů z tvorby čtveřice předních českých návrhářek.

Pokud byste však čekali, že se zde strhla šarvátka podobná těm, které tu a tam vídáme ve filmu, kdy rozlícený dav dam vtrhne do módního butiku s luxusním zbožím, který své zákaznice láká na totální výprodej, pak jste na omylu.

Čtvrteční večer se nesl ve zcela odlišném duchu. Probíhala zde totiž dražba splňující veškeré náležitosti s tímto druhem prodeje spojenými, v níž si přítomní hosté, mezi nimiž jsme mohli zahlédnout i několik známých tváří českého showbyznysu a módy, pořídit originální model od Tatiany Kovaříkové, Beaty Rajské, Kláry Nademlýnské a Ivany Mentlové, které svou tvorbu ochotně věnovaly do projektu Bazaar Charity zakladatelky a organizátorky Báry Nesvadbové.

 

Tatiana Kovaříková - Když móda pomáhá "radost kolem sebe rozdává".

Beata Rajská -  Udělejte radost sobě, abyste udělali radost jiným.

Klára Nademlýnská - říká: „jsem ráda, že mohu přispět tím, co dělám”.

„Když móda pomáhá, tak je to ve všech směrech dobře“, říká Ivana Mentlová.

Není tedy divu, že se po šatech doslova zaprášilo. Kdo by také po originálním kousku „podepsaném“ úspěšným návrhářem netoužil? Dalším a to nejdůležitějším faktorem, který měl na dražitele rozhodující vliv, je ale pomoc druhým, která je hlavní myšlenkou přínosného projektu, za nímž Bára Nesvadbová desítky let stojí a dál jej také rozvíjí. Proto ani ona nemohla na slavnostním večeru chybět.

Bára se navíc ujala role moderátorky celého večera, který uváděla po boku Leoše Mareše a překvapila nejen vytříbeným humorem, ale i dokonale padnoucím modelem šatů od jedné z donátorek Tatiany Kovaříkové, které nám Báru ukázaly ve zcela novém světle. Je možná škoda, že podobné modely Báru nezdobí častěji.

Jaký měla celá dražba šatů doplněná o dražbu limitované edice vzácného koňaku Martell Premier Voyage pro Bazaar Charity přínos?

Samozřejmě bohatý. Výtěžek činící 112 000 korun za šaty a 220 000 korun za láhev koňaku poputuje na konto nadace Etincelle, pomáhající lidem s lehkým mentálním či kombinovaným postižením. 

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI CHARITATIVNÍ AKCE HARPER´S BAZAAR CHARITY BARBARA NESVADBOVÁ TATIANA KOVAŘÍKOVÁ IVANA MENTLOVÁ KLÁRA NADEMLÝNSKÁ BEATA RAJSKÁ

Související články

Prohřešky královské rodiny - 10 případů, kdy členové britské královské rodiny porušili královský protokol

Často vídáme britskou královskou rodinu jako mantru správnosti. Ale i oni někdy poruší tzv. královský protokol. A to se pak dějí věci! Naše redakce pro vás připravila 10 případů, kdy královská rodina porušila královský protokol britské monarchie od Meghan přes lady D, po samotnou královnu.

Celý článek

Odvážné fotky budoucí maminky: Nicki Minaj je v očekávání

Zpěvačka, rapperka, textařka a držitelka několika významných hudebních cen Nicki Minaj je těhotná. Své těhotenství oznámila světu odvážnými uměleckými fotografiemi s těhotenským bříškem.

Celý článek

Módní značky podporují LGBT komunitu i Pride 2020

Pride 2020, červnový happening na podporu LGBT komunity, je po celém světě rušen jako většina akcí kvůli pandemii, koronaviru. Módní průmysl se však rozhodl, že tuto akci podpoří. Přinášíme vám přehled módních domů, které svými akcemi podporují Pride 2020.

Celý článek

Nový projekt ukazuje ženy po porodu takové, jaké jsou. S plnými tvary, jizvami i přirozenými nedokonalostmi

Ženské tělo ve většině případů nevypadá tak, jak nám prezentují časopisy a televize. Proto to, co jedni považují za vadu na kráse, jiní vnímají jako přirozenost, kterou nese jejich životní příběh Představíme vám projekt, který je upřímný a skutečně krásný.

Celý článek

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Global fashion agenda vydala prohlášení, v němž píše, jak by měl být módní průmysl udržitelnější

Spolek s názvem Global Fashion Agenda se zabývá udržitelností v oblasti módního průmyslu. Každý rok vydává program, který by měl přispět ke zlepšení nejen pracovních podmínek v tomto odvětví ale také více zařadit udržitelnost do módního světa.

Celý článek

Symbolika v módě: politická prohlášení ve světě módy

Black lives matter! Love sees no colour! Girl power! People are People! Toto je jen pár politicky motivovaných prohlášení, které se v minulosti objevily na módních modelech velkých značek. Patří politická prohlášení do módy? A jak přistupovat k módnímu průmyslu jako prostředku symboliky?

Celý článek

Koronavirus stál značku Nike 790 milionů dolarů

Akcie Nike klesly za dobu karantény o 4 %. Po celém světě však vzrostl online prodej a oblíbená sportovní značka tak počítá s rychlým vyrovnáním celkové ztráty.

Celý článek