dnes je 17.01.2020 a svátek má Drahoslav

Vyhrajte lístek na Colours of Ostrava s Tsampou ProTibet!!!

Přidat na Seznam.cz
Pochutnat si – udržovat linii – nehladovět. A ještě tím pomáhat na druhé straně světa! Připadá Vám to nemožné? Vyzkoušejte tsampu – tradiční tibetské jídlo, které k nám přináší nezisková organizace MOST ProTibet. Vymyslete svůj vlastní recept a vyhrajte lístek na Colours of Ostrava!

Léto se naplno rozjíždí, sluníčko nás táhne ven, k vodě, do lesa, na dovolené. Zkrátka kamkoliv, jen ne ke sporáku trávit hodiny vyvařováním a vymýšlením vhodných jídel. Co kdyby však existovala možnost, jak si zdravé, chutné a nízkokalorické jídlo připravit raz dva? Přesně tuhle možnost nabízí zatím ne příliš známá tsampa.

Členové organizace MOST ProTibet do Indie každoročně létají, kontrolují všechny projekty a při tom poznávají do hloubky místní kulturu, zvyky a samozřejmě také jídlo. Jejich projekty se řídí mottem „Pomáhat má smysl“ a jejich cílem je podpora tibetské kultury, jež je v současné době pod nadvládou Číny. Projekty podporují vzdělání dětí, životní podmínky seniorů, původní životní styl tibetských nomádů i tradiční vzdělání buddhistických mnichů a mnišek v klášterních školách.

Tsampa – jídlo bohů

Ze všech tradičních pochutin, které pravidelně ochutnávají, jim ovšem v hlavě stále visela jediná. Tsampa. Jedná se o speciálně upražený, namletý ječmen, plný živin, vitamínů a minerálů s příznivě nízkým glykemickým indexem.

„Na tsampě miluji právě to, jak málo jí stačí sníst, na jak dlouho nás zasytí, jak je lehká, zdravá a chutná. Nejen tibetské děti jí pravidelně jedí. Moje čtyřletá dcerka se o ní téměř každé ráno také hlásí. A v neposlední řadě, s tsampou je příprava svačin a snídaní opravdu rychlovka.“ Říká Jana Ďásková Neboráková, ředitelka organizace.

Jelikož tsampa prošla pražením, není nutné jí dále tepelně upravovat. Pohodlně stačí přimíchat do jakékoliv kaše, jogurtu, polévky, smoothie, můžete si jí pouze rozmíchat ve vodě a doplnit třeba oblíbeným ovocem. Členové MOSTu ProTibet si na tsampě rádi pochutnávají v podobě nepečených kuliček s kokosem nebo burákovým máslem, nebo si tsampou posypou jogurt s ovocem. Výborné jsou také placky či různé variace knedlíčků. Pro inspiraci na recepty se stačí podívat na www.protibet.cz/tsampa.

Zapojte se do soutěže o super ceny

Staňte se TsampaChefem. Pravidla soutěže jsou velice jednoduchá. Stačí vymyslet recept, jehož nedílnou součástí bude tsampa a s fotkou i postupem přípravy jej do 10.7.2019 zaslat na tsampa@protibet.cz.

Tým MOSTu ProTibet bude všechny Vaše zaslané recepty poctivě pročítat a zkoušet a nakonec vybere 3 nejlepší, kteří budou odměněni:

1. místo • lístek na festival Colours of Ostrava 2019 •
2. místo • poukaz na nákup v našem eshopu v hodnotě 1 000 Kč •
3. místo • poukaz na nákup v našem eshopu v hodnotě 500 Kč •

A to už přece stojí za to! Fantazii se meze nekladou, pokrmy mohou být masité, vegetariánské i veganské, sladké i slané, vařené, pečené, smažené nebo zcela bez tepelné úpravy. Záleží jen na Vás.

Svou tsampu seženete na: shop.protibet.cz/tsampa

Pomáhat můžete i Vy

Způsobů jak se zapojit do činnosti MOSTu ProTibet je mnoho. Na webových stránkách www.protibet.cz najdete projekty v zahraničí i ČR.

Jsou Vám blízké osudy dětí? MOST podporuje jejich vzdělání. Soucítíte se starými lidmi? MOST se stará o životní úroveň tibetských seniorů. Souzníte s myšlenkami buddhismu? MOST působí v několika buddhistických klášterech, kde podporuje tradiční vzdělání mnichů a mnišek. Fascinuje Vás tradiční pastevecký život tibetských nomádů? MOST kupuje a krmí jejich stáda a udržuje je tak v horách, kam patří.

Voní Vám orient? Na eshopu MOSTu najdete nepřeberné množství zboží z Indie či Nepálu. Módu, šperky, interiérové dekorace, nejrůznější meditační, buddhistické předměty, knihy, kosmetiku, koření, stačí si jen vybrat.

Na eshop MOSTu ProTibet se můžete podívat na odkazu shop.protibet.cz

A pamatujte, nákupem každého výrobku z eshopu uděláte radost nejen sobě, ale i na úbočí majestátného Himálaje.

Přidat na Seznam.cz
MÓDA V KUCHYNI PROTIBET.CZ TIBETSKÉ ŠKOLY O.P.S. MOST TSAMPA ZDRAVÁ STRAVA NÁKUP A OBCHOD SOUTĚŽ COLOURS OF OSTRAVA

Související články

Vánoční sušenky

Cukroví trochu jinak

Cukroví neodmyslitelně patří k Vánocům. Musí se však dělat s dostatečným předstihem, aby bylo hezky vláčné. Jenže ne vždy čas a okolnosti dovolí, abychom včas napekli. Máme pro vás řešení!

Celý článek

SHOP ProTibet - Nadělte si dárky a pomáhejte v Himálaji

Že Vám to k sobě moc nesedí? Nezisková organizace MOST ProTibet pomáhá tibetským dětem, seniorům, mnichům i mniškám v indickém Himálaji již více jak 15 let a jednou z forem, jak se můžete zapojit i Vy, je nadělit si letos vánoční dárky právě z Indie.

Celý článek
Kavárny v Praze

Praha: město bister a kaváren. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší pro víkendový brunch

Alespoň o víkendu se zastavte a vychutnejte si královskou snídani ve více než příjemném interiéru. Vybrali jsme pro vás 5 nejlepších míst, kam stojí za to zajít na víkendový brunch.

Celý článek

Pět zajímavostí o čajích, o kterých možná ani nevíte

Čaj je hned po vodě nejrozšířenějším nápojem na světě. Víte, že čaj je dobrý i jako hnojivo pro kytky? Zkusili jste už čaj s mlékem? Nejste první, ale to ani Angličané...

Celý článek
Recepty s dýní

3 podzimní recepty aneb V hlavní roli dýně

Podzim se nám ukazuje v plné síle. O víkendech jsme si užívali venku krásného počasí, ale s příchodem ranní jinovatky se choulíme raději v rodinném krbu domova. Zpestřete si sychravé období lahodným jídlem, které vás zahřeje. V hlavní roli dýně!

Celý článek

BackYard představil nové designéry

V pražském módním obchodu BackYard se představily dvě nové značky YBA a Messa. Nejen je, ale i mnoho dalšího, přišli obdivovat Andrea a Michal Růžičkovi, Jana Plodková nebo Michaela Maurerová.

Celý článek

Šperky značky Tous nám přináší šťastné vzpomínky z dětství

Ve Španělsku v roce 1920 vznikla z malého rodinného hodinářství firma, která dnes prodává šperky na hlavních třídách většiny velkoměst. Jejich šperky jsou z kvalitního materiálu, ale nejen proto jsou jednou z nejprodávanějších značek na aktuálním trhu.

Celý článek
Móda v kuchyni

Bábovka: Tradičně netradiční moučník

Bábovka. Rychlý sladký moučník, který provoní o víkendu kuchyni hned několika domácnostem. Toto sladké pečivo je oblíbené nejen díky snadné přípravě, ale také vzhledem k mnoha variantám zpracování. Největší oblibě se však těší mramorová bábovka. Dvoubarevnost baví i nás, ale s ozvláštněným přídavkem. S cuketou!

Celý článek