Česko-Slovenský ples: Celebrity vzdaly hold ideálům bratrství umírněnou elegancí v mezích dress codu

Česko-Slovenský ples: Celebrity vzdaly hold ideálům bratrství umírněnou elegancí v mezích dress codu

Jubilejní 10. ročník Česko-Slovenského plesu je za námi. V chodbách Obecního domu dozněl klapot střevíčků, utichly poslední tóny Straussova valčíku. Večer se nesl v duchu oslav elegance a dobrého vkusu, ruku v ruce s připomínkou bratrských pout, jež nelze nikdy zcela zpřetrhat.

 

České i slovenské osobnosti dorazily v hojném zastoupení a v róbách nezpronevěřujících se dress codu. Módní diktát zněl totiž jasně - black tie. Tedy večerní toaleta pro dámy, smoking pro pány. Žádné velké přešlapy se nekonaly a pozornost zůstala zaměřena na kulturní dědictví obou zemí. Dokonce i všechny více či méně přírodní přednosti některých, jinak odhalováníchtivých dam, zůstaly tentokrát alespoň z větší části a na správných místech zakryty. A ptáte se, jestli tím pádem nebyla nuda? Nikoli, bylo to naopak hezké. 

Večerem provedla česko-slovenská moderátorská dvojice Vica Kerekes a Petr Vondráček. Hosté si užili opravdu nabitý kulturní program - zatančili sólisté Baletu Národního divadla  zahrál Symfonický orchestr Českého rozhlasu a Rozhlasový Big Band Gustava Broma, vystoupili Ivo Kahánek, Ondřej Brzobohatý, slovenská zpěvačka Kristína nebo zpěvák Peter Nagy. 

foto: Petr Frolo

Galavečer předvedl celou plejádu originálních rób a srdce módních nadšenců plesala. Jako bezesporu pozitivní trend lze označit, že osobnosti často volily modely módních návrhářů a ti předvedli, že opravdu umí. Jako příklad uveďme herečku Andreu Růžičkovou, která doslova zazářila v kanárkově žlutých šatech slovutné Petry Balvínové, spisovatelku Báru Nesvadbovou, jež odložila tradiční černou a vyrazila v lesklém bílém modelu z dílny Tatiany Kovaříkové nebo herečku Nelu Boudovou. Ta využila služeb designérky Petry Brzkové spolupracující se stylistou Martinem Gruntorádem a ti pro ni společně stvořili vkusný a elegantní model. 

foto: Petr Frolo

 

 

Akci svou přítomností podpořili hosté z rozličných oblastí, od kultury a umění, přes podnikatelskou sféru, až po představitele politických elit. A výčet jmen byl opravdu široký. Vedle již zmíněných dorazili modelka Martina Šmuková, herečky Michaela Maurerová nebo Denisa Pfauserová, herci Martin Dejdar s chotí, Marek Němec a Jan Komínek, modelky Andrea Verešová s manželem Danielem Volopichem a Karolína Mališová, Daniela a Veronika Nízlové, Miss Slovensko Daniela Vojtašová, Miss Universe SR Kinga Puhová, Sisa Sklovská a mnozí další. 

foto: Petr Frolo

„Elegance, vzájemnost, gentlemanství a léta budovaná přátelství, takto popisuje Česko-slovenský ples jeho ředitel Radovan Čaplovič. Přejeme, ať se v tomto duchu nese i příští ročník a hosté, ať se opět nedopouští žádných větších módních faux pas.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram