Chaotická kolekce Lanvin přinese mužům vrstvení

Chaotická kolekce Lanvin přinese mužům vrstvení

„Je to zvláštní čas v módě a ve světě obecně,“ řekl designér Lucas Ossendrijver po přehlídce značky Lanvin. Jarní kolekci pro muže se snažil pojmout kreativním způsobem.

Lanvin meanswear pro jaro 2017 zasadilo ránu romantice. Částečná elegance s volnomyšlenkářským oblékáním je hlavní myšlenkou. Kolekce s pásky, náhrdelníky, s pletenými svetry ve tvaru intarzie a dlouhými koženými kabáty připomíná lehký chaos.

Lanvin kolekce, zejména ty pro muže, obvykle převažují měkkým krejčovským uměním, minimem struktur a lehkostí. Jaro v podání Lanvin přináší pocit pohybu i naléhavosti, nekonečné vrstvení a myšlenku toho, že žádný kruh se neuzavírá. Proto rozhalené košile, vlající kabáty i svoboda bytí vedle společenských modelů v podobě obleků.

Řada modelů je úmyslně pomačkaná a to jednak speciálním střihem a designem, a jednak lisem, který modely před použitím řádně pomuchlal. Designér tak vyzdvihl jejich vzácnost, avšak zda budou oblíbené, je otázkou číslo dvě. Ossendrijver pomocí estetických triků zkoumá nadšení publika. Ve své nabídce se však mohl zdržet některých prvků a kolekce by byla mnohem líbivější.

vogue.com/fashion-shows

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram