Denisa Dovalová a její nevídaný a originální design

Denisa Dovalová a její nevídaný a originální design

S mladou a nadějnou návrhářkou Denisou Dovalovou jsme si povídali o lásce k módě a těžkých začátcích každého umělce.  

Stoupá po cestě úspěchu směrem nahoru. Věří ve své myšlenky a tvorbou a uměním žije.

Návrhářku jsme zrovna zastihli při dokončování prací na projektu, který se představí na  připravovaném Unique fashion weeku, na kterém Denisa Dovalová minulý rok zvítězila. Výhrou si tak zajistila podporu při prezentování své další autorské kolekce v letošním novém ročníku Black Card a aby svůj post nejlepší návrhářky obhájila. Prestižní první místo, které získala, bylo ohodnoceno za kolekci s názvem Cultural Chaos.

Kolekce Cultural Chaos

Její debutní kolekce, odprezentovaná na Fashion Weeku v Praze, získala velký ohlas a kontinuálně má připraveno pokračování. Představí se s novou myšlenkou více konceptuální kolekce pod názvem “THE ROAD”. Máme se na co těšit, protože se k tomuto konceptu připravuje také video, na kterém spolupracuje se svou neméně nadanou sestrou, která má velmi blízko k muzikálové a alternativní divadelní scéně. Sama návrhářka říká, že její současná připravovaná kolekce je zpodobněním vlastního života nebo předobrazem života, který stále dokola všichni prožíváme a každý se pak v tomto svém prožívaném obraze neobejdeme bez pádů. Na druhou stranu ale také vrcholů. Toto stále prožíváme jako na sinusoidě, nahoru a dolů a poznáním a poučením se s jistých situací, jdeme stále po dráze fibbonaciho spirály nahoru. Životem jsme zkoušeni a určité zkoušky můžeme nazvat jistým tunelem a proto hledáme cestu ke světlu, které nalezneme, jak už to bývá, po další zkoušce. Pak přijde další a tak je to opět dokola. A Denisa Dovalová se chce pokusit zachytit fázi jedné z těchto zkoušek a pocity, které tuto transformaci provází. Co se týká návrhářčiny transformace, prošla si nedávnou dobou jistým, zcela však pozitivním přerodem, a přitom si zažila, jaké to je, být součástí již zavedené velké módní značky, jako je Iris Van Herpen, která sídlí a tvoří své úžasné nadčasové modely v Holandsku.

Ateliér Denisy Dovalové

 

Denisa říká: „Není to jednoduché, být uznávaným a úspěšným návrhářem. To pozlátko, které ostatní lidé vidí, je pouze nafouknutou bublinou. Ráda Vám odtajním, že umění je něco, co dělám svým bohémským srdcem, ale zatím mě navrhování neživí. Na to bohužel musím mít ještě druhou práci, abych všechny ty nápady a nekomerční tvorbu mohla realizovat a zvládnout. Je to boj. Pouze nejsilnější a odhodlaní vydrží. Umění musíte dělat svým srdcem a důležité je také mít štěstí na lidi, kteří vás podpoří a hlavně, dokážou se oddat vaší myšlence, a stojí za vámi. Já mám naštěstí kliku v tom, že mám kolem sebe samé skvělé lidi, nedám na ně dopustit. Jsme tým".

Nadějná mladá a hlavně odhodlaná návrhářka nemá ráda diktáty, proto si jde svou vlastní cestou svobodné tvorby, ale nebrání se také v současné době vytvořit více přijatelnější a akceptovatelnější módu, ne tak excentrickou a poutající pozornost. Chce pro své zákazníky, aby byla její móda nositelná ke všem příležitostem.

Kolekce Kalokaghatia

Denisa Dovalová se také zaměřuje na návrhy krásných společenských šatů, které jsou určeny pro prestižní společenské večery. Název první kolekce, ne však poslední, je “Kalokagathia”. Je inspirovaná řeckou ideologií krásné mysli i těla. Tyto sofistikované modely pak mohou oslovit ty ženy, které touží takovéto kousky i vlastnit. Jsou tedy k sehnání ve zmiňovaném butiku, který sídlí na Královských Vinohradech.

              Pohotové odpovědi Denisy Dovalové

 

Autor: Leona Grešáková

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram