DĚTI POMÁHAJÍ DĚTEM výrobou a prodejem sušenek

DĚTI POMÁHAJÍ DĚTEM výrobou a prodejem sušenek

DĚTI POMÁHAJÍ DĚTEM je název unikátní sbírky charitativního projektu Bohatý sirotek. Děti pomáhají dětem z dětských domovů, právě výrobou speciálních sušenek. Ty můžete ochutnat 1. 12. – 3. 12. v samotném srdci Prahy.

V centru Prahy se ve dnech 1. 12. – 3. 12. uskuteční slavnostní zahájení jedinečné sbírky DĚTI POMÁHAJÍ DĚTEM. Jedná se o naprosto unikátní sbírku, kdy studenti z pražského Odborného učiliště Vyšehrad vyrábí a balí sušenky, které jsou pak určeny k prodeji a celý výtěžek z prodeje poputuje dětem z dětských domovů.

Slavnostního zahájení této speciální charitativní události se zúčastní děti hned z několika dětských domovů z celé České republiky a nebudou chybět ani slavné osobnosti, které neziskovou organizaci Bohatý sirotek stojící za sbírkou DĚTI POMÁHAJÍ DĚTEM, podporují. Na úvod sbírky si i samotné děti z domovů vyzkouší prodej sušenek formou brigády. A přesně tak, formou brigády jsou za tuto pomoc odměněni i děti na učilištích, které sušenky vyrábí.

Na výrobu sušenek se za dětmi na Odborné učiliště Vyšehrad ve středu 24.11. zajely podívat i dvě známe tváře z televizních obrazovek, Světlana Witowska a Nikol Štíbrová. Přijely, aby se seznámily s procesem přípravy těchto speciálních sušenek, nahlédly do práce budoucím pekařům a sami přiložily ruce k dílu a tak se zapojily do samotné výroby. Myšlenka tvorby výrobků určeného pro pomoc dětem z dětských domovů se setkala se sympatiemi jak u učňů, tak napříč učitelským sborem.

Bohatý sirotek i touto sbírkou pomáhá dětem z dětských domovů se vzděláváním a začleňováním se do společnosti.

Výtěžek ze sbírky DĚTI POMÁHAJÍ DĚTEM je určen těmto dětským domovům:
Dětský domov Dolní Počernice, Dětský domov Staňkov, Dětský domov Vysoká Pec, Dětský domov Žatec, Dětský domov Ledce, Dětský domov Jeseník"

Projektu Bohatý sirotek vyjádřily podporu slavné osobnosti, které se zúčastní i této sbírky. Mezi nimi nechybí Karel Voříšek, Veronika Kašáková, Honza Žampa (hudebník - kapela Eddie Stoilow), Světlana Witowská, Taťána Makarenko, Bořek Dočkal (fotbalista AC Sparta Praha) a Zdeněk Bahenský (hokejista HC Sparta Praha).

Zdroj: BOHATYSIROTEK.CZ

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram