Jak být krásná i bez make-upu – máme pro vás tipy, jak na to!

Jak být krásná i bez make-upu – máme pro vás tipy, jak na to!

Dnes se na „líčení“ podíváme z jiného soudku, jak krásně můžeme vypadat i bez něj! 

Dodat své pleti trochu odpočinku od všech líčidel, které schováváme všuplíku, je jednou za čas více než potřebné. Že si to nemůžete dovolit, protože potřebujete vypadat dobře? Nebojte se, jde to i bez líčení. Někdy je sice těžké odolat reklamám na nový make-up, který z nás udělá úplně jinou a novou ženu, na řasenku, která z nás udělá porcelánovou panenku nebo na rtěnku, se kterou se proměníme ve femme fatale, ale zkusme na chvíli na všechny tyto zázraky zapomenout a dopřejme své pleti svobodu! Máme pro vás několik pravidel, které umožní vaší pleti vypadat dobře i nenalíčené.

Vychytaná aplikace JAK SE NALÍČIT 

Více nápadů jak se udělat krásnou: zde

Pravidlo č. 1: Zdravá pleť
Nejdůležitějším pravidlem ze všech je mít zdravou pleť. Proto bychom měly pleť pravidelně a šetrně peelingovat, čistit, tonizovat a hydratovat. A to nejen vpřípadě, rozhodneme-li se pro look bez make-upu, ale i vpřípadě, když make-up pravidelně používáme. V létě bychom pak neměly zapomínat na pečující pleťové prostředky s ochranou proti UV paprskům. Do každodenní péče o pleť byste pak měly zařadit přípravky, které jsou vyrobeny v závislosti na našem věku. Pakliže patříte do věkové skupiny, které ještě nepotřebují přípravky proti vráskám, pak určitě nezapomínejte na hydrataci. Jestliže naopak proti vráskám bojujete, bude pro vás „number one“ retinolový krém. Co může pomoci vaší pleti v tom, aby vypadala zdravě, jsou také různě doma připravované masky. Pokud jsou tedy vybírány a vyráběny dostatečně pečlivě. 

JAKOU ŽENY DĚLAJÍ NEJVĚTŠÍ CHYBU PŘI HUBNUTÍ !

Pravidlo č. 2: Zvýrazněné obličejové rysy
Ačkoliv je bezproblémově a zdravě vypadající pleť nejdůležitějším bodem, není bodem jediným. Proto, abyste vypadala krásně i bez make-upu, je důležité také zdůraznění vašich obličejových rysů. Co se týče zdůraznění očí, úžasnou věcí jsou kleštičky na řasy. Ty vám řasy natočí tak, že je budete mít jak mrkací panenka i bez řasenky. Podstatným rysem je i tvar vašeho obočí. Pakliže si nejste jisti, zda vám tvar obočí sluší, poradit se můžete i s kosmetičkou, která vám za vás obočí vytrhá a poradí. Nebo to zkuste sama - pomalu, podle „nejdřív měř, potom řež“.

Pravidlo č. 3 : Zbavte se otoků a kruhů pod očima!
Nepoužívat korektor může být kamenem úrazu zvláště pro ty, kteří trpí na tmavé kruhy pod očima. Tento problém se dá ale vyřešit i jinak než jen make-upem. Chce to však trpělivost a starostlivou péči. Ačkoliv mezi nejoblíbenější domácí vyrobené „prostředky“ v boji proti opuchlým očím jsou plátky okurky nebo pytlíky od čaje, někteří také říkají, že také nižší teplota zabraňuje v tvorbě otoků a tmavých kruhů. Proto se doporučuje oplachování studenou vodou nebo přejíždění oblasti okolo očí ledovými kostkami.

Pravidlo č. 4 – Zdravé vlasy
Nejen zdravě vypadající pleť, ale také zdravé vlasy jsou podstatným krokem, jak vypadat úžasně i bez make-upu. Proto bystě měly dbát na to, aby váš střih vlasů seděl ke tvaru vašeho obličeje, aby vaše vlasy nebyly zničené a v neposlední řadě zvolit jejich správnou a pečující a kvalitní barvu, pokud si vlasy barvíte.

Pravidlo č. 5 – Správný outfit
Správně vybrané modely oblečení jsou také základem toho, abyste bez make-upu vypadaly dobře a cítily se spokojeně a hlavně pohodlně. V tomto případě si dejte pozor hlavně na barvy a střihy modelů.

Pravidlo č. 6 – Zdravý životní styl
Posledním, ale neméně důležitým bodem, je správný životní styl. To zahrnuje dostatek spánku, zdravé (ne drastické) diety, pravidelný sport a příjem dostatek tekutin. 

Více nápadů jak se udělat krásnou: zde

 

Zdroj obrázků: Fotolia.com, Becomegeorgeous.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram