Nejkrásnější kostýmy z Felliniho filmů

Nejkrásnější kostýmy z Felliniho filmů

Jeden z nejslavnějších režisérů všech dob, držitel pěti Oscarů, italský rodák Federico Fellini, by 20. ledna 2020 oslavil své sté narozeniny. Pojďme si připomenout nejkrásnější šaty, které se objevily v jeho filmech.

Švédsko-italská herečka Aneta Ekberg oblékla ve filmu La dolce Vita (Sladký život) v ikonické scéně plné vášnivého tance a lezení do římské fontány di Trevi nádherné černé šaty s vysokým rozparkem a kontrastní podšívkou. Tento film vynesl návrháři Pieru Gherardimu Oscara a ikonické šaty na tom měly bezpochyby nemalý podíl.

Druhého Oscara za kostýmy dostal Gherardi za film Osm a půl. Tento snímek byl mimochodem předlohou pro známý muzikál Sedm, jde o příběh filmového režiséra, který se nachází v několika životních krizích. Všechny ženy, které ho obklopují, jsou vykresleny nejen brilantními hereckými výkony, ale i kostýmy, kterými dávají možnost pochopit jejich charakter.

Giulietta a duchové jsou dílem, které je až přesyceno nadčasovými modely a krásnými ženami. Na hlavní hrdinku, kterou hrála Giulietta Masina, útočí představa, že ji manžel opustí kvůli tomu, že není dost přitažlivá. Felliniho první barevný film přinesl jeho oblíbenému kostýmnímu výtvarníkovi třetí nominaci na Oscara.

A nesmíme zapomenout ani na pánskou módu. Ve filmu Casanova udělal Fellini a kostýmní výtvarník Danilo Donati z herce Donalda Sutherlanda voskovou figurínu jen s pár projevy emocí. Výplně tváří, falešný nos, oholené obočí doplněné silně vizuálními a konceptuálními doplňky, jakými jsou třeba tato ikonická koruna se svícnem, jsou tak výrazné, že se promítly do tvorby několika módních návrhářů, třeba i Karla Lagerfelda.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram