Ohlédnutí za festivalem mladé módy Arcolor

Ohlédnutí za festivalem mladé módy Arcolor

Další ročník festivalu mladé módy Arcolor je za námi! Vítězkou soutěže ArFashion designer se stala Tereza Havránková se svou kolekcí K.R.O.J. a představilo se spousta dalších nadějných tvůrců. Program byl opravdu bohatý a celý festival doprovázela velmi příjemná atmosféra.

Výběrový pop-up store. Fashion Talks. Přehlídka Jany Minaříkové v pražských ulicích v doprovodu skupiny Marimba. Kolekce Alžběty Presové. Prádlo od Page underwear a Míša Maurerová jako modelka na mole.

Soutěž mladých a talentovaných designerů a jméno nového držitele titulu ArFashion Designer 2014.
To vše přinesly dva dny nabité módou na Festivalu mladé módy Arcolor. V pátek 12. a sobotu 13. září proběhl v Praze 6. ročník Festivalu mladé módy Arcolor.

Pražské ulice ovládla v pátek kolekce „Ukaž mi svou sbírku“ od návrhářky Jany Minaříkové. Ohromený dav na malou chvíli pozapomněl na svůj shon a se zkamenělými tvářemi pozoroval nepřehlédnutelné modelky, které živě doprovázela na bubny kapela Marimba.

Večerní program v Experimentálním prostoru NoD, kde scénu včetně hudebního doprovodu vytvořila skupina BLOK_4, nezůstal pozadu.

Večer ovládla přehlídka spodního prádla Page Underwear od Pavly Gerschonové. O překvapení večera se postarala moderátorka Míša Maurerová, která se k závěru přehlídky rozhodla též obléci sexy prádlo a ukázat svou dokonalou figuru na mole.

      

K vidění byla též podzimní kolekce Alžběty Presové, inspirována kroji které vévodily růžové a oranžové barvy. 

Na mole nechyběli ani pánové, kteří se ukázali v originální kolekci pánských triček od Pavly Gerschonové pro nahrávací studio Blakkwood. Pánskou kolekci i kolekci spodního prádla navíc živě doprovázel rap skupiny MAAT.

     

 

Sobotní večer patřil mladým talentům, soutěžících o titul ArFashion Designer 2014. Osmička těch nejtalentovanějších předvedla své kreativní kolekce.

Co designer to jedinečný a osobitý styl. Kanárkově žlutá, inspirace kroji a venkovským odíváním, ruské vzory, šedesátá léta, andělské róby, náznak nahoty, to vše bylo na přehlídce k vidění. Porota to neměla jednoduché.

       

A jak to vše dopadlo? Vítězem soutěže o mladé talenty, který byl vybrán odbornou porotou, se stala Tereza Havránková.

Tereza na finálním večeru předvedla kolekci s názvem K.R.O.J., která sklidila velký úspěch. Propracované oděvy byly vytvořeny z netkané textilie, kterou Terka sama propalovala pájkou. Materiál byl pak tímto originálním způsobem povýšen na umělecké dílo a vznikl tak ozdobný vzor připomínající krajku. Inspirace kroji byla jednoznačná.

     

Nosným prvkem kolekce se stalo kolo, jež bylo patrné na nadýchaných sukních i rukávech a čepcích. Kontrast s původní inspirací tvořil podtext skryté nahoty.

Cenu vítězi předával zástupce Skupiny ČEZ Daniel Novák a část odborné poroty v zastoupení Júlie Sabové, Kláry Haunerové a Alžběty Presové.

Vítězka byla z prvního místa velmi nadšená a překvapená. Na kolekci prý pracovala hodně dnů i nocí a výsledek rozhodně stál za to. A stát za to bude i přehlídka v pražských ulicích na příštím ročníku Festivalu mladé módy Arcolor 2015! Kolekce totiž bude navržena novou vítězkou a my se už teď těšíme, co si pro nás připraví čerstvá držitelka titulu ArFashion Designer 2014.

Během obou dnů probíhaly Fashion talky s Klárou Haunerovou a Jaroslavem Novotným. Dozvěděli jsme se, v jakých vykořisťujících podmínkách vyrábějí své oděvy některé velké mezinárodní řetězce. A utvrdili jsme se, že lokální výrobky dbající na práva svých zaměstnanců, ekologii a zdraví klientů se vyplatí podporovat.

    

Program festivalu byl také obohacen o výběrový pop-up store, který se skládal ze samých šikovných designerů, kteří si pro návštěvníky festivalu připravili to nejlepší ze své tvorby. K mání zde byly šperky MAMORI a KATERINA REICHOVA jewellery, pásky značky RITORE a kabelky od GOSHICO, zdravé prádlo Page Underwear, brože od Jeleních šperků a vychytávky DOKAPSY.

Arcolor děkuje všem návštěvníkům festivalu, kteří svou účastí podpořili mladé talenty a všem, kdo se angažovali na vzniku 6. ročníku Festivalu mladé módy Arcolor.

 

Foto: Polagraph, Petra Bejdová, Blok_4
Zdroj: Arcolor

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram