dnes je 18.10.2018 a svátek má Lukáš

10 bodů, na které myslet při výběru svatebních šatů

Výběr svatebních šatů může být stresující. Jde přeci o váš den D, kdy se máte cítit jedinečná. Těchto 10 bodů vám výběr ulehčí.

Vysněné svatební šaty mají ženy vybrané ještě dlouho předtím, než jsou si vůbec jisté, že si je chce jejich milovaný vzít. Snová představa však nemusí nakonec být reálná. Nehledejte tedy konkrétní šaty, jejichž obrázek máte v hlavě roky.

Kde se svatba koná

Pole, louka, les, kostel, hotel, zámek - možností, kde si můžete říct své ANO, jsou desítky. Místo konání je stěžejní. Chcete mít obřad na louce? Neměla byste volit šaty s krinolínou. Naopak se hodí jednoduchý styl doplněný třeba krajkou.

Myslete na pohodlí

V šatech budete celý den, proto je nutné, abyste se v nich cítila skvěle. Střih „mořská panna“ vám udělá postavu snů. Druhou otázkou však zůstává, zda v nich vůbec projdete svatební uličkou. Korzet je nejčastější volbou, zohledněte, jestli kvůli příliš utažené šněrovačce u oltáře neomdlíte.

Nevybírejte příliš brzy

Termínů je málo a nevěst hodně, proto máte pocit, že vše musí být vyřešené a zarezervované nejlépe hned. Doporučená doba na výběr svatebních šatů je 6 měsíců před svatbou.

Vyzkoušejte více střihů, barev a materiálů

Buďte otevřená všemu, co vám v salónu nabídnou. Někdy se zdá, že určitý kousek na ramínku nevypadá dobře, a vy ani nemáte chuť si šaty vyzkoušet. To je velká chyba. Na těle můžou vypadat báječně a třeba to budou zrovna ty pravé. 

Dodržujte rozpočet

Svatba není levná záležitost, a proto je nutné se držet předem stanoveného rozpočtu. Pokud už dopředu víte, že si dané šaty opravdu nemůžete dovolit, raději je ani nezkoušejte. Všechny ostatní byste pak jen porovnávala.

Buďte sama sebou

Při výběru vůbec nemyslete na to, co na to řeknou vaše babičky nebo tetičky. Tohle je hlavně váš a partnerův den. Není nic krásnějšího než šťastná nevěsta.

Vezměte si s sebou poradce

Zkoušení šatů může být i zábava.  Vyberte si někoho, komu bezmezně věříte, že vám řekne i krutou pravdu o tom, že vypadáte hrozně. Vyrobte si cedulky s verdiktem ano/ne, jako kamarádky v Sexu ve městě, kdy Carrie třídila šatnu.

Volte správnou velikost

Nespoléhejte na to, že díky stresu zhubnete nějaké to kilo. Šaty vám musí padnout jako ulité. Kdybyste náhodou opravdu shodila, vždy je jednodušší šaty zúžit.

Udělejte si koláž s inspirací

Inspirace není nikdy dost. Vidíme ji všude kolem. V dnešní době existuje mnoho portálů, kde si můžete ukládat fotografii na jednom místě. Ušetří vám to spoustu času, kdy byste v salónu chodila od štendru ke štendru a tápala. 

Navštivte víc salónů

Může se zdá, že jste perfektní šaty našla na první dobrou. Raději však navštivte alespoň ještě dva salóny, abyste měla porovnání. Za zkoušku nic nedáte, a když budete mít štěstí, najdete ještě lepší.

pinterest.com, brides.com

SVATBA SVATEBNÍ ŠATY STŘIH VÝBĚR SVATEBNÍCH ŠATŮ NEVĚSTA

Související články

Místo okázalých šatů s vlečkou bílá svatební košile

Netradiční oblečení zvolila francouzská návrhářka Lolita Jacobs pro svůj jedinečný den.

Celý článek

Hailey Baldwin a Justin Bieber se zasnoubili

Čeká nás tedy pořádná svatba. Zpěvák a idol dívek Justin Bieber si vezme topmodelku Hailey Baldwin. Zasnoubení oznámili na Instagramu.

Celý článek

Dilara Findikoglu - alternativní svatební kolekce

Londýnsko-turecká designérka Dilara Findikoglu představila svou novou svatební kolekci, která je plná barokních prvků. 

 

Celý článek

Stella McCartney začne prodávat repliky večerních svatebních šatů Meghan Markle

Na svůj svatební den oblékla Meghan hned dvoje šaty. Kromě těch svatebních od Givenchy se večer převlékla do dlouhých šatů Stella McCartney. Právě ty si bude možné pořídit.

Celý článek

5 svatebních trendů pro sezónu 2018 podle návrhářů

Svatební sezóna 2018 už je v plném proudu a pomalými krůčky se blížíme k jejímu vrcholu. Jaké nejvýraznější prvky si pro nás připravili světoví návrháři?

Celý článek

Velkolepost a hra detailů ve svatební kolekci Zuhair Murad 2019

Libanonský návrhář Zuhair Murad je přeborníkem v krajce, ženskosti, detailním zdobení a svatebních šatech obecně. Jarní kolekce 2019 není výjimkou.

Celý článek

Svatební návrhářka Petra Pitelková se spojila se šperkařkou Eliškou Lhotskou

Dvě zvučná jména české módní a designové scény se spojila dohromady. Výsledkem jsou nejen zajímavé fotografie ale také společný pražský showroom.

Celý článek

Jak se správně obléknout na letní svatbu - pro ni

Svatební sezóna je v plném proudu. Pojďte si s námi projít pár pravidel, které byste měla dodržet, abyste nezpůsobila faux pas.

Celý článek