dnes je 21.02.2017 a svátek má Lenka

Borůvkový koláč v létě vede

Borůvky se letos rozhodně urodily. A určitě nejsme sami, kdo jich má tolik, že je zamrazuje, přidává do koktejlů, zadělává na knedlíky a peče koláče... Na jeden borůvkový vám přinášíme rychlý recept. 

Ingredience - těsto:

20 lžic polohrubé mouky
10 lžic cukru moučka
kypřící prášek do pečiva
vanilkový cukr
2 vejce
10 lžic oleje
mléko

Ingredience - drobenka:

máslo
vanilkový cukr
cukr krystal
moukaProperte borůvky a nechte si je okapat. Připravte si drobenku tak, že rozehřejete máslo a postupně přidávejte rovným dílem mouku a cukr, dokud nedosáhnete konzistence, která se bude dobře drolit. Nejdříve smíchejte sypké ingredience, abyste v nich neměla žádné hrudky a postupně přimíchávejte tekuté přísady od nejméně husté po nejhustší. Těsto následně šlehejte a vylijte do formy. Rovnoměrně rozprostřete borůvky a přes ně nadrobte drobenku. Dejte péct do předehřáté trouby na 200 °C na pět minut a poté snižte teplotu na 180 °C. Na tuto teplotu pečte koláč dalších 30-35 minut do zrůžovění. Po vyndání z trouby ho nechte vychladnout a posypejte cukrem.


MÓDA V KUCHYNI PEČENÍ BORUVKOVÝ KOLÁČ BORUVKY

Související články

Dýňová polévka s kokosovým mlékem

Dýňová polévka je tak hřejivá a dobrá. Nevím jak vy, ale já když vidím na instagramu nějaké dobré jídlo, tak na něj dostanu hroznou chuť. 

Celý článek

Na letní piknik už moc času nemáte, poradíme, co vzít s sebou do piknikového koše

Na letní piknik nemusíte chodit daleko. Stačí, když si zajdete na zahradu za dům nebo například do nejbližšího parku. Tápete však co si vzít s sebou? Prozradíme vám naše nejoblíbenější piknikové suroviny.

Celý článek