dnes je 22.02.2019 a svátek má Petr

Givenchy stvořil jarní kolekci inspirovanou novou múzou

Annemarie Schwarzenbach se stala ústřední postavou v kreativní tvorbě pro konfekční kolekci na jaro 2019.

Androgenní kráska Annemarie

Kreativní ředitelka a návrhářka Clare Waight Keller se pro nadcházející sezónu inspirovala ženou, která strávila svůj život oblékáním se jako muž i žena. A protože se jednalo o rok 1920, tak to tenkrát bylo velmi šokující. Slavná spisovatelka, fotografka a cestovatelka Annemarie Schwarzenbach byla ve své době významnou postavou na kulturní švýcarské a německé scéně. Její androgenní krásu obdivovali muži i ženy. Givenchy se nemohl více trefit do dnešních stále se ztenčujících hranic mezi mužskou a ženskou krásou. Androgenní vzhled je poslední roky významně reprezentován v módě, reklamách i na přehlídkách. Nyní se nosí ženský půvab s mužskými rysy.

  

Obě pohlaví bez rozdílů

Givenchy se zaměřil na oblékání ženy, ale na přehlídce byli k vidění i muži, kteří však tvořili minoritu. Motorkářský oděv spolu s elegantními doplňky nebo prvky společenského oděvu byl pro Givenchy muže typickým. Návrhářka ukázala svůj talent ve zdánlivě nemožné kombinaci kožených halenek nebo bund zastrčených do armádních kalhot. Střih i proporce byly dokonale vypasované a šik, stejně jako to nosila múza Annemarie před 80 lety. Modelky měly i stejné účesy, které nosila slavná múza. Značka Givenchy také poukazuje na možnost oblékaní totožně u obou pohlaví. 

  

  

Asymetrie i sportovní prvky

Večerní šaty byly navrženy podle fotografií Annemarie z roku 1930. Návrhářka se zaměřila hlavně na tehdejší popularitu detailů a sportovní prvky jako průstřihy, rolákový výstřih nebo asymetrie. Novinkou se staly večerní šaty, které byly graficky potištěny, kde se vzorek na šatech směrem k pasu zmenšoval a tím tvořil optický dojem ještě štíhlejšího pasu. Grafické překvapení se stalo podnětem k horké debatě a také zejména doplněk zakrývající ramena. Otázkou je, jestli si slavné herečky obléknou právě tuto novinku pro nastupující sezónu červeného koberce. 

  

vogue.com

NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA GIVENCHY JARO 2019 ANNEMARIE SCHWARZENBACH MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ANDROGENNÍ STYL

Související články

Michael Kors přivezl do New Yorku vzpomínky na dobré časy módy v čele s modelkou Patti Hansen

Říká se, že módní trendy přicházejí a odcházejí, ale nikdy ne napořád. Značce Michael Kors se v letošní kolekci ready-to-wear podařilo probudit sedmdesátá léta.

Celý článek

Procházka v oblacích na přehlídce JW Anderson

Představivost a fantazie návrháři JW Andersonovi nechybí. Jeho modelky měly vypadat jako by chodily v oblacích.

Celý článek

Intimní zpověď v kolekci Simone Rocha

Dvojsmyslný dialog oděvů ve velmi ženské kolekci, kde sexualita a erotika bojují o svou pozornost v té nejelegantnější formě, je fenomenální kolekcí.

Celý článek

Co oblékly česko-slovenské krásky na ples sezóny?

6. ročník Česko – Slovenského plesu se konal v Obecním domě za účasti známých osobností. Hlavní ozdobou večera byly české a slovenské krásky. Jaké róby oblékly na tento vrchol plesové sezóny?

Celý článek

Navždy odešla legenda v rukavičkách a tmavých brýlích, Karl Lagerfeld

Dnes, tedy 19. února, se Paříž a celý módní svět halí do černého hávu. V nemocnici na pařížském předměstí dnes naposledy vydechla legenda nejen oděvního průmyslu, nezapomenutelný a nenahraditelný Karl Lagerfeld. Zemřel ve věku 85 let.

 

Celý článek

Nesourodá podzimní kolekce Victoria Beckham postrádala šmrnc

Módní přehlídky návrhářské špičky, jakou Victoria Beckham bezesporu je, jsou jedněmi z nejočekávanějších. Ne vždy si však odnesou patřičnou salvu. Podzimní kolekce 2019 nenadchne ani neurazí.

Celý článek

Rozkvetlé vinice a lesy na šatech Marchesa jsou fantastickým snem

Známá značka večerních šatů z New Yorku nezklamala. Kolekce se dá popsat jako nádherný výlet do říše fantazie italských zahrad, vinic a lesů. 

Celý článek

Nový koncept oblékání od Diane von Furstenberg

DVF přichází se staronovým způsobem, jak obohatit dámský šatník a usnadnit výběr oděvu při ranním spěchu. Po 45 letech také slaví narozeniny známé zavazovací šaty!

Celý článek