dnes je 15.12.2018 a svátek má Radana

Givenchy stvořil jarní kolekci inspirovanou novou múzou

Annemarie Schwarzenbach se stala ústřední postavou v kreativní tvorbě pro konfekční kolekci na jaro 2019.

Androgenní kráska Annemarie

Kreativní ředitelka a návrhářka Clare Waight Keller se pro nadcházející sezónu inspirovala ženou, která strávila svůj život oblékáním se jako muž i žena. A protože se jednalo o rok 1920, tak to tenkrát bylo velmi šokující. Slavná spisovatelka, fotografka a cestovatelka Annemarie Schwarzenbach byla ve své době významnou postavou na kulturní švýcarské a německé scéně. Její androgenní krásu obdivovali muži i ženy. Givenchy se nemohl více trefit do dnešních stále se ztenčujících hranic mezi mužskou a ženskou krásou. Androgenní vzhled je poslední roky významně reprezentován v módě, reklamách i na přehlídkách. Nyní se nosí ženský půvab s mužskými rysy.

  

Obě pohlaví bez rozdílů

Givenchy se zaměřil na oblékání ženy, ale na přehlídce byli k vidění i muži, kteří však tvořili minoritu. Motorkářský oděv spolu s elegantními doplňky nebo prvky společenského oděvu byl pro Givenchy muže typickým. Návrhářka ukázala svůj talent ve zdánlivě nemožné kombinaci kožených halenek nebo bund zastrčených do armádních kalhot. Střih i proporce byly dokonale vypasované a šik, stejně jako to nosila múza Annemarie před 80 lety. Modelky měly i stejné účesy, které nosila slavná múza. Značka Givenchy také poukazuje na možnost oblékaní totožně u obou pohlaví. 

  

  

Asymetrie i sportovní prvky

Večerní šaty byly navrženy podle fotografií Annemarie z roku 1930. Návrhářka se zaměřila hlavně na tehdejší popularitu detailů a sportovní prvky jako průstřihy, rolákový výstřih nebo asymetrie. Novinkou se staly večerní šaty, které byly graficky potištěny, kde se vzorek na šatech směrem k pasu zmenšoval a tím tvořil optický dojem ještě štíhlejšího pasu. Grafické překvapení se stalo podnětem k horké debatě a také zejména doplněk zakrývající ramena. Otázkou je, jestli si slavné herečky obléknou právě tuto novinku pro nastupující sezónu červeného koberce. 

  

vogue.com

NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA GIVENCHY JARO 2019 ANNEMARIE SCHWARZENBACH MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ANDROGENNÍ STYL

Související články

Krejčovská práce slaví velký návrat v Pre Fall 2019 Giorgio Armani kolekci

Vrací se na míru ušité oděvy. V čele jim stojí dokonale padnoucí Armani obleky z nové kolekce. Nenásilná elegance je novým trendem.

 

Celý článek

Barevná, jiskřivá a reálná žena v kolekci Michaela Korse zastupuje ženskost

Kors si pro podzimní kolekci příštího roku zvolil cestu nostalgie. Zároveň se snažil vyjádřit obratnost a nadsázku módy.

Celý článek

Dior pánská přehlídka Pre Fall 2019 byla ohromným úspěchem

Pravidla se mají porušovat. To dokázal nový návrhář Kim Jones v čele pánské sekce Dior. Tokio žaslo nad jeho kreativitou a zbytek světa na sebe nenechal dlouho čekat!

Celý článek

Nová kolekce Alexander Wang Pre-Fall 2019 vyobrazovala americký shon

Módní dům Alexander Wang předvedl během newyorského týdne módy novou kolekci. Hlavním tématem sbírky byl 'americký shon', který módní dům pojal po svém.

Celý článek

Značka Balmain posouvá své jméno díky kolekci pre-fall 2019 do budoucnosti

Návrhář Olivier Rousteing v posledních týdnech na svém Instagramu udržoval fanoušky značky Balmain v napětí. A rozhodně to napětí stálo zato.

Celý článek

Tory Burch ve své kolekci zavzpomínala na slavnou malířku

Návrhářka Tory Burch svou práci miluje, není to však jenom móda, která ji při jejich návrzích ovlivňuje. Jsou to i práva žen.

Celý článek

Anglická žena třicátých let v podzimní kolekci 2019 víc než zaujme

Pozadí fotografií kolekce Preen by Thornton Bregazzi skýtá typicky anglickou atmosféru místních zahrad. Z toho vyplývají i jednotlivé módní outfity.

Celý článek

Victoria's Secret přehlídka 2018 měla nejnižší sledovanost v historii

Nejočekávanější přehlídka spodního prádla v čele s nejkrásnějšími ženami světa se propadla na nejnižší stupeň sledovanosti. Jaké jsou důvody?

Celý článek