dnes je 18.07.2019 a svátek má Drahomíra

Givenchy stvořil jarní kolekci inspirovanou novou múzou

Přidat na Seznam.cz
Annemarie Schwarzenbach se stala ústřední postavou v kreativní tvorbě pro konfekční kolekci na jaro 2019.

Androgenní kráska Annemarie

Kreativní ředitelka a návrhářka Clare Waight Keller se pro nadcházející sezónu inspirovala ženou, která strávila svůj život oblékáním se jako muž i žena. A protože se jednalo o rok 1920, tak to tenkrát bylo velmi šokující. Slavná spisovatelka, fotografka a cestovatelka Annemarie Schwarzenbach byla ve své době významnou postavou na kulturní švýcarské a německé scéně. Její androgenní krásu obdivovali muži i ženy. Givenchy se nemohl více trefit do dnešních stále se ztenčujících hranic mezi mužskou a ženskou krásou. Androgenní vzhled je poslední roky významně reprezentován v módě, reklamách i na přehlídkách. Nyní se nosí ženský půvab s mužskými rysy.

  

Obě pohlaví bez rozdílů

Givenchy se zaměřil na oblékání ženy, ale na přehlídce byli k vidění i muži, kteří však tvořili minoritu. Motorkářský oděv spolu s elegantními doplňky nebo prvky společenského oděvu byl pro Givenchy muže typickým. Návrhářka ukázala svůj talent ve zdánlivě nemožné kombinaci kožených halenek nebo bund zastrčených do armádních kalhot. Střih i proporce byly dokonale vypasované a šik, stejně jako to nosila múza Annemarie před 80 lety. Modelky měly i stejné účesy, které nosila slavná múza. Značka Givenchy také poukazuje na možnost oblékaní totožně u obou pohlaví. 

  

  

Asymetrie i sportovní prvky

Večerní šaty byly navrženy podle fotografií Annemarie z roku 1930. Návrhářka se zaměřila hlavně na tehdejší popularitu detailů a sportovní prvky jako průstřihy, rolákový výstřih nebo asymetrie. Novinkou se staly večerní šaty, které byly graficky potištěny, kde se vzorek na šatech směrem k pasu zmenšoval a tím tvořil optický dojem ještě štíhlejšího pasu. Grafické překvapení se stalo podnětem k horké debatě a také zejména doplněk zakrývající ramena. Otázkou je, jestli si slavné herečky obléknou právě tuto novinku pro nastupující sezónu červeného koberce. 

  

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA GIVENCHY JARO 2019 ANNEMARIE SCHWARZENBACH MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ANDROGENNÍ STYL

Související články

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek

Letní módní tip: Šaty z kolekce Eternal Italian Sun

Nová tvář na české módní scéně, Olga Afanasjeva, představuje kolekci, která zaujme všechny ženy, které hledají praktické, pohodlné a vzdušné letní šaty, které jsou ale zároveň elegantní a nadčasové.

Celý článek