dnes je 22.07.2019 a svátek má Magdaléna

Jak správně vybrat sluneční brýle?

Přidat na Seznam.cz
Sluneční brýle se mohou jevit jako malý drobný doplněk, který se dá účelně použít v letních sestavách outfitů. Ale pokud narazíte na ten správný a dokonale padnoucí pár, hned zjistíte, jak bez nich nedokážete vyjít ani ven vynést koš.

Najít však ten správný tvar, barvu a UV ochranu je kolikrát mnohem těžší, než najít toho pravého muže. Symbióza všech těchto faktorů pro váš styl ale někde existuje. Pojďme společně objevit návod, jak na výběr slunečních brýlí…

UV Filtr

Jedno z nejdůležitějších kritérií by mělo být právě zaměření se na UV filtr. Brýle totiž nejsou jen stylovým doplňkem, ale i velmi účelným. A i přes to, že všechny typy brejliček hlásí, že nějaký ten UV filtr mají, není to ještě výhra. Proto si pro ochranu před paprsky vybírejte pouze brýle s hodnotou 400. 

Standard EEC

UV filtr je naprosto známá věc, co je ale méně známé, je certifikace EEC, která garantuje, že dané brýle mají schopnost pohlcovat jednotlivá UV záření. 

Materiály

Sklo nebo plast, to je na vás. Při typech z plastu však máte menší pravděpodobnost se pořezat. Jsou lehčí a mají menší míru poškozenosti. Ovšem opět je to jen a jen na tom, co vám bude nejvíce sedět. Sklo nebo plast, hlavně ať jsou IN.

Velikost a zabarvenost

Naprosto individuální záležitost. Velkým trendem posledních let jsou brýle o větších velikostech a my v tom vidíme jedno velký plus - obecně totiž platí, že čím větší brýle, tím větší ochrana. A na tom záleží.

Tvar a styl

Moucha tse-tse, lenonky nebo tzv. “pilotky”. To jsou oblíbené pojmy, které svědčí o oblíbenosti typů samotných brýlí. Nově jsou vyhledávané i tvary atypické, jako jsou srdíčkové, kulaté apod…

Náš tip:

Největší módní klasikou jsou velké černé brýle. Decentní, elegantní, luxusní. To jsou přívlastky, po kterých my módnice prostě jdeme. Pokud však už nějaké takové máte a na veselejší nálady hledáte jiné oční parťáky, zalovte v barvách bronzu, broskvové nebo si vyberte nějaké se vzory leoparda.

Zdroj foto: pinterest.com

 

Přidat na Seznam.cz
DOPLŇKY A ŠPERKY RADY REDAKCE SLUNEČNÍ BRÝLE BRÝLE UV FILTR PILOTKY OCHRANA PŘED SLUNCEM

Související články

Džínové sukně - kamarádky žen všech národností i generací

Každá z nás má v šatníku nějakou tu stálici, něco, na co se můžeme vždy spolehnout, i když nemáme tu správnou náladu, něco co se spolehlivě hodí ke všemu. Jedním z těchto kousků, které má každá z nás v šatníku, je jistě i džínová sukně.

Celý článek

Co nesmí chybět ve vaší plážové tašce?

Jednou z nejpopulárnějších chvil roku, na kterou se těší skoro celý svět, je dovolená u moře. Pokud ji máte ještě před sebou, nechte se inspirovat, jak efektivně se připravit k moři.

Celý článek
Tip na výlety po České republice

Toulkami po Čechách aneb 5 tipů na výlety

Letní počasí v posledních dnech nepřeje vodním radovánkám, ale zato nižší teploty vřele uvítáte při cestovatelském dobrodružství. Nemusíte za ním ani výrazně daleko, naše země nabízí tolik krásných míst!

Celý článek

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek
Letní drinky

Nejlepší letní drinky aneb V hlavní roli levandule

Levandule, slast pro naše tělo, duši, ale také chuťové pohárky. Must-have ingredience do letních osvěžujících drinků!

Celý článek

Karlie Kloss, Louis Vuitton a Alex Israel v jedné jediné spolupráci

Někdy musíte mít nesporný a přirozený talent, abyste prodali své nápady a výtvory. Jindy stačí sázka na jistotu v podobě věhlasných jmen a je jedno, co vlastně prodáváte (s trochou nadsázky samozřejmě).

Celý článek

Červencové MUST HAVE volá po doplňcích!

Nový letní měsíc zalitý sluncem, pohodou, dovolenou, odpočinkem a zábavou jednoznačně volá po tom, abychom se zamyslely nad svými doplňky. Máme na mysli letní slamáky stejně jako pohodlnou a prodyšnou obuv!

Celý článek

Chystáte se na Slovensko? Ubytujte se i v létě v Bešeňové, nebudete litovat!

Kdo by o Bešeňové neslyšel? Pramen energie v srdci Liptovského kraje vám dobije baterky a poskytne perfektní útočiště na pár dní volna. Přesvědčili jsme se o tom na vlastní kůži!

Celý článek