dnes je 23.07.2019 a svátek má Libor

Nejnovější Fendi kolekce poprvé od roku 1965 bez Karla Lagerfelda

Přidat na Seznam.cz
Karl Lagerfeld neopustil pouze Chanel, ale také Fendi, kde byl dlouholetým kreativním ředitelem společně se Silvií Venturini Fendi. Jak vypadala první kolekce bez Karla a čím překvapila? 

Německý návrhář Karl Lagerfeld nastoupil k Fendi roku 1965. Dlouhodobou spolupráci přerušila až smrt návrháře v únoru tohoto roku. Kolekce Resort 2020 je první od roku 1965, na které se Karl nepodílel. Otěže místo něj převzala kreativní ředitelka Silvia Venturini Fendi, jež po jeho boku pracovala celý život. Hlavní inspirací pro vznik sbírky se stal film z osmdesátých let Gloria, ve kterém hrála herečka Gena Rowlands. Její postava byla neohrožená a svůdná žena, která se vykoupila tím, že pomohla dítěti uniknout ze spárů mafie. 

Ve filmu byl Rowlandin šatník navržen francouzským návrhářem Emanuelem Ungaro. Ten vytvořil stylový, elegantní a zároveň provokativní vzhled. Stejný přístup zvolila Silvie Venturini Fendi, když navrhovala nejnovější kolekci. Sbírce dominovala typická osmdesátková silueta - úzký pas a široká ramena.

Kromě odvážných barevných kreací byly součástí sbírky i klasické zemité odstíny. Nechyběly ani kožené oděvy sladěné s romantickými blůzami, trapézové sukně, dámské obleky, barevné kožichy, punčochy a vysoké nápadité ponožky, barevné šátky, midi sukně z hedvábného žakáru nebo kabelky v midi i maxi verzích. Logo dvojitého F sehrálo v kolekci důležitou roli, protože se objevilo na téměř všech oděvech. 

Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
FENDI resort 2020 KARL LAGERFELD silvia venturini fendi MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek

Chanel vyvrátil drby o úpadku značky, tržby překročily 11 miliard dolarů

Před 2 týdny značka Chanel rozpustila veškeré pověry o úpadku této francouzské značky. Tržby za minulý rok dosáhly 11 miliard dolarů a stále stoupají. Značka se těší i nadále velké prosperitě a návrháři se snaží, aby odkaz jejich boha žil stále.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek