dnes je 23.09.2019 a svátek má Berta

Sergio Rossi S/S 2015 na vlnách expresionismu

Přidat na Seznam.cz
Kolekce Sergio Rossi Jaro/Léto 2015 opět vzdává hold umění a řemeslné práci. Pohrává si s architektonickými tvary i pestrou paletou barev po vzoru fauvistů.

Milánská značka Sergio Rossi navazuje kolekcí Jaro/Léto 2015 na své již tradiční řady bot inspirované umělci. V předcházejících kolekcích jsme mohli pozorovat například vliv Peng Wei či italské designérky Gabrielli Crespi, ale také podobenství s dílny Henriho Matisse.


Po poetickém surrealismu se kreativní ředitel Angelo Ruggeri opět nechává unést expresionismem, svobodou tvarů, barev a kontrastů. V kolekci se odráží především designérova vášeň k o něco harmoničtějšímu fauvismu, jehož hlavním představitelem je již zmiňovaný Henri Matisse. A právě jeho díla se stala inspirací nejen pro stejnojmenné sandály a baleríny „Icarus“ či „Lagoon“.V kolekci se objevují také motivy arabesek například u „Arabesque“ a „Matisse“. Nechybí ani kubistické prvky, ostré linie či geometrie. To vše skutečně evokuje nejrůznější emoce.
Tato kolekce Sergio Rossi však byla vytvořena jako barevný odraz krásy a ženské podstaty. Ze svůdných siluet dýchá smyslnost, odvaha, něžnost a elegance, ale i divokost. Promyšlené kombinace exkluzivních materiálů s každým dalším pohledem odhalují nekonečné detaily – výšivky, drahokamy, průhledy i intarzie - detaily, které činí z bot Sergio Rossi umělecká díla.

Foto: sergiorossi.com

Přidat na Seznam.cz
BOTY A OBUV DÁMSKÁ OBUV SERGIO ROSSI JARO/LÉTO 2015 AVANTGARDA KUBISMUS ŘEMESLO DETAILY VÝŠIVKY DÁMSKÁ LUXUSNÍ OBUV UMĚNÍ

Související články

Dámské boty podzim/zima v CCC

Na podzim/zima 2019 se v prodejnách CCC poprvé objeví značka Gino Rossi. Vedle ní je v nabídce široký výběr prémiových bot Lasocki, fashion hitů DeeZee a mnoho dalších brandů. 

Celý článek

Přes noc trendem: hranatá špička

Hranatá špička? Že jste takové boty nosila v devadesátých letech? Tomu věříme. A pokud jste prozíravě tento pár schovala - je ten pravý čas je ze dna skříně znovu oprášit. 

Celý článek

Podzimní kampaň značky Baťa s ambasadory Taťánou a Ondřejem Gregor Brzobohatými upřímně pobaví

Baťa svou novou kampaní připomíná klientům nejenom to, že si u něj najde každý zákazník široké portfolio obuvi, napříč všemi generacemi, ale zejména to, že obměňuje a doplňuje nové produkty každý týden po celou sezónu.

Celý článek

Rozmanité sneakers jsou jasným must have tohoto září

Možná už se také přece jen trošku těšíte na změnu, až vyměníte žabky a sandálky za pohodlné sneakers či klasické tenisky. Září volá po stylových botkách, pojďte si vybrat s námi.

Celý článek

Sportovní značka PUMA našla inspiraci v zemské gravitaci

Pro tuto kampaň si PUMA přizvala oblíbeného zpěváka Bena Cristovao, který ukazuje možnost, jak se s teniskami PUMA RS 9.8 vydat až za své hranice, třeba právě na měsíc.

Celý článek

V srpnu nám must have udává sportovní móda

Přijde vám, že je na sportování příliš horko nebo snad moc deštivo? Léto sice přináší různá úskalí proměnlivého počasí, avšak sportování si v tomto období konečně užijete dosytosti a s lehkostí bytí!

Celý článek
Módní úchylky

Odhaleno! Jaké módní úchylky vedou u nás v redakci?

Každá žena má slabost pro něco jiného. Leckdy to přeroste až v posedlost. Kupujeme nepotřebné věci jen proto, že nám dělá radost je vlastnit. Jaká je vaše módní úchylka?

Celý článek

Jakub Voráček tváří nové kolekce Nike Prague X Rehab: „RESIST CONFORMITY“

Značka Project Rehab založená Kateřinou Maršounovou si letos užívá další speciální spojení se sportovní značkou Nike Prague. Nová kolekce Resist Conformity reprezentovaná jednou z největších hvězd ledního hokeje vyzývá k osobnímu postoji každého z nás.

Celý článek