dnes je 19.06.2019 a svátek má Leoš

Sergio Rossi S/S 2015 na vlnách expresionismu

Přidat na Seznam.cz
Kolekce Sergio Rossi Jaro/Léto 2015 opět vzdává hold umění a řemeslné práci. Pohrává si s architektonickými tvary i pestrou paletou barev po vzoru fauvistů.

Milánská značka Sergio Rossi navazuje kolekcí Jaro/Léto 2015 na své již tradiční řady bot inspirované umělci. V předcházejících kolekcích jsme mohli pozorovat například vliv Peng Wei či italské designérky Gabrielli Crespi, ale také podobenství s dílny Henriho Matisse.


Po poetickém surrealismu se kreativní ředitel Angelo Ruggeri opět nechává unést expresionismem, svobodou tvarů, barev a kontrastů. V kolekci se odráží především designérova vášeň k o něco harmoničtějšímu fauvismu, jehož hlavním představitelem je již zmiňovaný Henri Matisse. A právě jeho díla se stala inspirací nejen pro stejnojmenné sandály a baleríny „Icarus“ či „Lagoon“.V kolekci se objevují také motivy arabesek například u „Arabesque“ a „Matisse“. Nechybí ani kubistické prvky, ostré linie či geometrie. To vše skutečně evokuje nejrůznější emoce.
Tato kolekce Sergio Rossi však byla vytvořena jako barevný odraz krásy a ženské podstaty. Ze svůdných siluet dýchá smyslnost, odvaha, něžnost a elegance, ale i divokost. Promyšlené kombinace exkluzivních materiálů s každým dalším pohledem odhalují nekonečné detaily – výšivky, drahokamy, průhledy i intarzie - detaily, které činí z bot Sergio Rossi umělecká díla.

Foto: sergiorossi.com

Přidat na Seznam.cz
BOTY A OBUV DÁMSKÁ OBUV SERGIO ROSSI JARO/LÉTO 2015 AVANTGARDA KUBISMUS ŘEMESLO DETAILY VÝŠIVKY DÁMSKÁ LUXUSNÍ OBUV UMĚNÍ

Související články

Běžte nakupovat se Sarah Jessicou Parker

Tisíci fanoušky milovaná Sarah Jessica Parker připravuje v rámci charitativní soutěže možnost projít se v jejích botách, ke kterým vám dopřeje sklenku šampaňského a výborný toast.

Celý článek

Červnové must have ve víru oslav

Červen je měsícem, kdy se největší množství zamilovaných párů rozhodne vzít. Tedy uskutečnit svatební obřad a k tomu, jak se patří, hostinu. Jestli vás také čeká nějaká svatba, neváhejte se inspirovat, v čem vyrazit!

Celý článek

Sandálky na léto 2019 aneb, které musíte mít

Teplé dny už se sem tam objevily, ale jejich hlavní čas přichází právě teď. Jak skvěle doladit s touto letní sezónou své botníky, na to vám odpovíme v našem článku.

Celý článek

London Craft Week: Stovky uměleckých řemesel na jednom místě

Tradiční i novější řemesla se oslavují celý týden na prestižním London Craft Weeku. Známí umělci, řemeslníci, firmy, společnosti, dílny, návrháři ale i studenti a ještě neobjevení talenti budou mít šanci naučit se něco nového nebo na sebe upozornit právě tady.

Celý článek

Inspirace: Jarní přání naší redakce

Musíme být upřímné, jaro prostě milujeme! Je to roční období, které nejenom do našich životů, ale také do našich šatníků přináší nádherné barvy, vzory a lehčí materiály. Naše jarní přání možná inspirují k doplnění šatníku i vás...

Celý článek

V čem si vyšlápnout do slunného počasí? Aneb tipy na jarní obutí

A je tu květen, čas lásky, rozkvetlých stromů a sluncem zalitého počasí. Možná až na malé odchylky v předpovědích. V čem do takového počasí šlápnout, aby vám bylo pohodlně a zároveň trendy?

Celý článek

Luxusní obuv od anglické návrhářky Kat Maconie je uměleckým dílem

Anglická návrhářka Kat Maconie patří k vycházejícím hvězdám v designu obuvi. Její grafické, barevné a originální boty jsou luxusním snem mnoha žen. 

Celý článek

Pánská móda: které kousky jsou v nadcházející sezóně IN?

Slunečných dní je čím dál více a to znamená jediné. Je čas na jarní kolekce! Především definitivně obměnit zimní šatník za nový. Co je letos pro pány IN?

Celý článek