dnes je 11.12.2019 a svátek má Dana

Zajímavé alternativy svatebních šatů pro sezonu S/S 2015

Přidat na Seznam.cz
Hledáte-li takové svatební šaty, které budete moci i nadále běžně nosit, tak nejjednodušší alternativou je poohlédnout se po róbách z kolekcí ready-to-wear.

S každou novou přehlídkou svatebních šatů se stále častěji setkáváme s neobvyklými modely. Jaké netradiční svatební šaty nám tento rok přinese, jsme vám nastínili již na podzim. Jedním ze znovu probouzejících se trendů, je odhalování kůže, ať už formou crop topů nebo průsvitných bloků. Řada módních návrhářů se také nechává unášet na vlně etna a folkloru. Podívejme se, jaké alternativy nám letos představili v kolekcích ready-to-wear Jaro/Léto 2015.

Jako nahá
Prosvítání nahého těla za bloky husté krajky se objevuje v nových kolekcích v opravdu velkém zastoupení. Někteří návrháři jdou tak daleko, že šaty ukazují prakticky vše.


Folkor
Folklorní prvky viktoriánské doby se stejně jako v kolekcích ready- to-wearse objevují i v kolekcích svatebních. Tyto prvky jsou ztělesněné zakončením šatů vysoko u krku stejně jako jejich délkou končící často v půli lýtek. V panenském duchu jsou pojaty i šaty háčkovaného vzhledu. 


Krátké
U krátkých šatů máme skutečně z čeho vybírat. Toužíte-li po dívčí roztomilosti, sáhněte po voláncích a šatech se zajímavými sladce rozvernými detaily. Krátké šaty vám také nabízí sexy elegantní look v podobě nádherných koktejlek.


 

Dlouhé
Pokud přeci jen zatoužíte po dlouhých elegantních šatech, jistě vám padnou do oka monochromické bílé šaty s nenápadným, lež efektním prolínáním materiálů. Pohodlnost a praktičnost naleznete u šatů s kapsami či kostýmku. Kolekce ready-to-wear nám také ukázaly, jaké romantické střihy z lehoučkých látek budou v létě hitem.Řecká bohyně
Která žena by se jednou nechtěla cítit jako bohyně? Jistě každá. Modely inspirované právě vysoce postavenými ženami z dob antiky se opět vracejí. Tentokrát se sexy prvky a někdy až ve velmi lechtivém provedení.

 

Pohádkové
Šaty jako z pohádky letos představila především značka Marchesa. Její kolekce byla nejromantičtější ze všech. Princeznovské suknice plné květin doplňovaly šaty jako ušité pro lesní víly. Volánky, květiny i jednoduché linie jsou v podání Marchesa naprosto kouzelné.


 

Obrázky: elle.com, style.com

Přidat na Seznam.cz
SVATBY SVATEBNÍ ŠATY ALTERNATIVNÍ SVATEBNÍ ŠATY NEOBVYKLÉ SVATEBNÍ ŠATY LETNÍ TRENDY SVATEBNÍ ŠATY 2015 MARCHESA REEM ACRA ZAC POSEN ERDEM ALBERTA FERRETTI RTW

Související články

12 podzimních svatebních rób podle módního domu Oscar de la Renta

Svatební šaty vládnoucí podzimu i zimě na přelomu 2019/2020 se zahalily do moderní klasiky. Designéři Fernando Garcia a Laura Kim představili dvanáct svatebních šatů od tradice až po mini střihy.

Celý článek

Zimní svatební kytice, které si zamilujete

Dokonce i chladné zimní dny si zaslouží svatbu, jak se patří. A jednou z nejdůležitějších nezbytností je i kytice plná tepla a lásky. Zaměřte se na sezónní barvy.

Celý článek

Lásku z New Yorku oslavuje svatební kolekce Reem Acra pro podzim 2020

Hluboký výstřih, průsvitná látka, působivé detaily, klasická sukně i svatební mini šaty jsou tím, co přináší podzimní svatební kolekce žádané návrhářky Reem Acra. Kolekce je osobním milostným dopisem a ztělesňuje moderní dívku z New Yorku.

Celý článek

Do Milána vtrhli hippies a potomci květinových dětí v jarní kolekci Alberta Ferretti 2020

Alberta Ferretti se v jarní a letní kolekci 2020 navrací ke kořenům retra, ale rozhodně ne klasicky, jako to dělá většina návrhářů v posledních letech. Ferretti si pro inspiraci vybrala jedno z nejnáročnějších období - hnutí hippies a květinových dětí.

Celý článek

Romantická kolekce Erdem byla inspirovaná bývalou italskou fotografkou a komunistkou

Jednalo se o téměř nejromantičtější kolekci celého londýnského týdne módy. Řeč je o značce Erdem. Jakou známou osobností se tentokrát kreativní ředitel při vytváření nejnovější sbírky inspiroval? 

Celý článek

Modely české značky LEEDA si nyní můžete na pár dní zapůjčit

Česká značka LEEDA posouvá své mantinely. A možná tím inspiruje i nejednu další značku, která vnímá udržitelnost módy jako ten správný krok kupředu…

Celý článek

Připomeňte si největší instagramové trendy tohoto léta

Instagram patří k nejoblíbenějším mobilním aplikacím. Módní značky i influenceři předvádějí svůj obsah právě na této digitální platformě a představují nejnovější trendy. Ovlivnil i vás nějaký aktuální trend natolik, že jste si ho musela pořídit? 

Celý článek

Šaty by měly být pohodlné, decentní a zároveň rafinovaně sexy, říká návrhářka Lenka Jurigová

Chystáte svatbu? Ať už svou nebo třeba kamarádčinu a sháníte vhodné šaty? Máme pro vás jeden perfektní tip, návrhářka Lenka Jurigová vám ušije pohádkové šaty plné ženskosti a elegance.

Celý článek