dnes je 02.04.2020 a svátek má Erika

5 způsobů, jak si krásně uvázat šálu nebo šátek

Přidat na Seznam.cz
Jednoduché a krásné vázání šály nebo šátku vás bude v těchto měsících bavit. Krásně zvýrazní outfit a váš oblíbený kousek může pokaždé vypadat jinak. Nevěříte? Ukážeme vám 5 různých způsobů, jak toho docílit.

Šála byla kdysi považovaná za zbytečnou a nevkusnou, ale díky ní lze vykouzlit zázraky. Máme pro vás praktické a rychlé úvazy, které zvládne opravdu každý. Nejsnadnější manipulace je s podlouhlou klasickou šálou nebo měkkým šátkem.

Elegantní pletenec

I když vypadá postup složitě, tak je velmi snadný a takové vázání si zamilujete. Šálu přeložíte a dáte kolem krku. Horní konec šály provlečete, kde se vytvoří prostor. Tam prostrčíte druhý konec, doopravíte a načechráte dle libosti.

Jednoduchý úvaz

Tohle vázání vypadá jako klasická úprava, ale je daleko pevnější. Šálu obtočíte kolem krku a utáhnete. Z konců uvážete uzel a dbáte na stejnou délku. Uzel zastrčte pod omotanou šálu a je hotovo.

À la kovbojka

Je to velmi jednoduchý postup a krásně oživí váš outfit. Šátek omotejte kolem krku a ze dvou cípů udělejte vepředu uzel. Ten schovejte dovnitř a vytvoříte tak vzhled moderní kovbojky.

Neposlušný šátek

Tento úvaz se hodí především do větrného počasí, kdy šátek lítá na všechny strany. Postupujte podle obrázku, šátek dejte za krk a ze dvou cípů uvažte pevný uzel, pak šátek překřižte a vzniklým prostorem prostrčte hlavu.

Krásné pončo 

Pokud máte opravdu mohutnou šálu, která vám zakryje celé tělo a nevíte co s ní, tak si jednoduše vytvořte stylové pončo. Přeložte jej do tvaru trojúhelníku, aby nejdelší cíp směřoval dolů k nohám. Zbylé dva přehodíte přes ramena a vhodným páskem uvážete v pase.

Zdroj foto: Pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
ŠÁLA JAK UVÁZAT ŠÁTEK JAK NOSIT ŠÁLU TIPY A TRIKY INSPIRACE

Související články

Udržitelná móda: značky o kterých musíte vědět

Šatník bez viny díky zdánlivě malým detailům, které jsou ovšem velkými kroky pro svět. Udržitelnost již není pro spoustu značek cizím slovem. Vybrali jsme jich několik, pro které je toto téma zásadní. 

Celý článek

JARNÍ KOLEKCE H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE

Poetická krása a cirkulární inovace. Heslo jarní kolekce H&M Conscious Exclusive. Využití udržitelných procesů a inovativní výroby zabalených do nádherných materiálů a ženských střihů.

Celý článek

Kosmetické novinky a nezbytnosti na jaro

Kosmetické novinky a nezbytnosti, které potřebujete vyzkoušet, než to opravdové jaro dorazí. Jen ať jsme připravené!

Celý článek

Trend holých kotníků

Od jara do podzimu je velmi oblíbený výstřelek módy „nahých kotníků“. Zkrácené nebo ohrnuté kalhoty, krátké ponožky a odhalená kůže. Většinou ženy, ale i muži vyráží do ulic s kratšími kalhotami. Jde o trend, kde platí, že kratší je vždy lepší. 

Celý článek

SEDMDESÁTÁ LÉTA V PODÁNÍ CELINE

Hedi Slimane, kreativní ředitel módního domu Celine, představil v pátek večer na pařížském týdnu módy novou kolekci na sezonu podzim–zima 2020/2021.

Celý článek

Jak být fit a sexy s jógou

Jóga už dávno není jen záliba vybraných nadšenců, je to styl života a určitá filozofie. Chcete se cítit v kondici a zároveň v harmonii? Pak zkuste jógu. Stačí jen pohodlné oblečení a odhodlání pro věc.

Celý článek

Katka Říhová a Karel Kašák: Jaký vztah mají k módě

Říkají nám, jak se máme oblékat, ale návrháři to nejsou. Říkáme, jaké bude počasí, ale meteorologové nejsme. Vyzpovídali jsme dva nejoblíbenější moderátory počasí. Jaký vztah mají k meteorologii a jaký k módě? A že si tyto obory nejsou až tak cizí. Na to nám odpovídala Katka Říhová a Karel Kašák.

 

Celý článek

MFW: JIL SANDER OSLAVUJE ŽENSKOST

Milánský týden módy je v plném proudu a další kolekci, která zde byla k vidění, budou milovat všechny ženy. Řeč je o módní přehlídce Jil Sander.

Celý článek