dnes je 25.01.2021 a svátek má Miloš

Alberta Ferretti to vzala v Resort kolekci 2017 punkově

Přidat na Seznam.cz
Život v maríně, saténové sukně a zvonové nohavice byly v popředí celé kolekci. Punk hrál jen roli takového koření, které dodávalo šmrnc. 

Alberta Ferretti se vytáhla. Její aktuální kolekce dýchá okázalostí, brokátem, námořnickým tématem, barevnými výšivkami a hedvábnými sukněmi. Modelka se zajímavou tváří má vyčesané a nagelované vlasy a spolu s kouřovým líčením očí a ostrými kontury obličeje v kontrastu s flekatým pozadím, působí punkově. Dopomáhají tomu také metalická psaníčka a kovové detaily na modelech. Barevně zůstává návrhářka úsporná a po všech možných pastelech a křiklavých tónech přináší ceněnou změnu. 

Je pozoruhodné, jak Ferretti dokázala ve své kolekci zpracovat téma námořnického stylu. Jedná se totiž o trend velice známý, oblíbený a naprosto běžný. V jejím provedení ovšem získáváme dojem něčeho luxusního a téměř nedosažitelného. Toho dosáhla designérka zejména použitím již na první pohled kvalitních materiálů, opravdu dobře zvoleným tmavě modrým odstínem a zlatých akcentů, což se věrně přiblížilo námořnickým uniformám. 

vogue.com/fashion-shows

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA resort ALBERTA FERRETTI NÁMOŘNICKÝ STYL

Související články

Britský romantismus v nové pre-fall kolekci módního domu Alberta Ferretti

Z nové pre-fall kolekce módní návrhářky Alberty Ferretti přímo sálal britský venkovský romantismus. Ten byl podpořen zejména typicky ženskými detaily, večerními a zároveň denními modely a také zemitými odstíny.

Celý článek

Nová valentýnská kolekce značky Savage x Fenty v hlavní roli s Rihannou

Valentýn se blíží a zpěvačka Rihanna odtajnila se svým týmem novou lingerie kampaň s názvem Fenty x Valentyne's Day. Dominantní barvou spodního prádla byla samozřejmě červená ve všech svých podobách. 

Celý článek

Tod's Pre-fall 2021 aneb když se pragmatismus spojí s individualitou

Jak vypadá, když se spojí pragmatismus s individualitou? Kreativní ředitel Walter Chiapponi měl velmi jasnou představu, kterou v nové pre-fall kolekci značky Tod's na rok 2021 ukázal. 

Celý článek

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Pre-fall kolekce Etro se nesla v bohémském sedmdesátkovém duchu

Kreativní ředitelka Veronica Etro navrhla luxusní kolekci oděvů určenou pro pobyt doma. Jednotlivé kousky jsou nápadité, protože se dají snadno kombinovat a jsou okořeněné nádechem klasického Etro haute-bohémského stylu. 

Celý článek

Chiuri předvedla optimistickou pre-fall kolekci Dior plnou hravých barev

Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri vyměnila svou typickou zemitou paletu odstínů za hravější. Barvy sytě růžové, červené, zelené, blankytně modré nebo stříbrné dominovaly nové pre-fall kolekci 2021, stejně jako zvířecí potisky.

Celý článek

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek