dnes je 05.12.2022 a svátek má Jitka

Biodynamická vinná kosmetika, kterou používá i britská královská rodina

Přidat na Seznam.cz
Vinná réva je skutečným zázrakem, protože prospěšné látky obsahuje doslova celá rostlina. Výtažky z hroznových jadérek a slupek navíc podporují v lidské kůži produkci kolagenu a elastinu, které zodpovídají za pružnost a mladistvý vzhled pokožky.

foto: se svolením značky DieNikolai

Bohatství skryté nejen pod slupkou

Vinná réva je skutečným zázrakem, protože prospěšné látky obsahuje doslova celá rostlina. Bobule hroznového vína jsou bohaté na vitamín C, skupinu vitamínů B (kromě vitamínu B12), mangan, hořčík, draslík, železo a další minerály a stopové prvky. Listy zase obsahují látky s výraznými detoxikačními účinky. Z větviček při jarním prořezu kapou „slzy vinné révy“, které obsahují řadu látek účinných pro regeneraci pokožky. Nejcennější poklad však vinná réva skrývá ve slupce a v jadérkách – resveratrol.

Resveratrol v boji proti stárnutí pleti

Tato látka se složitým názvem se řadí mezi rostlinné flavonoidy ze skupiny polyfenolů a patří k nejsilnějším přírodním antioxidantům. Ty omezují aktivitu škodlivých volných radikálů, zabraňují oxidačnímu stresu a zpomalují proces stárnutí organismu. Pro srovnání, v boji proti vráskám je resveratrol až 10 000krát aktivnější než vitamín E. Výtažky z hroznových jadérek a slupek navíc podporují v lidské kůži produkci kolagenu a elastinu, které zodpovídají za pružnost a mladistvý vzhled pokožky.

Kosmetika, kterou používá i britská královská rodina

Rodinné vinařství Nikolaihof, nacházející se ve starobylé rakouské vinařské oblasti Wachau, již od 70. let minulého století výhradně dodržuje ty nejpřísnější směrnice pro biodynamické zemědělství. V roce 2016 zde vznikla pod názvem dieNikolai 1. biodynamická kosmetika z vinných hroznů na světě. Ochranná známka Demeter zaručuje, že při pěstování vinné révy nebyla použita žádná chemická hnojiva ani postřiky. Zároveň se v hotových kosmetických přípravcích nenacházejí parabeny, silikony, palmový tuk ani syntetická barviva či aromata. Firma dieNikolai klade důraz na co nejmenší počet surovin a čistě přírodní složení, a proto jsou kosmetické produkty velice vhodné i pro přecitlivělou pokožku.

Když princ Charles s manželkou Camillou navštívili Rakousko v roce 2017, byli pozváni rakouským prezidentem na večeři do paláce Hofburg ve Vídni. Jelikož je princ Charles nadšený bio farmář, podávala se večeře z čistě bio surovin vypěstovaných lokálně v Rakousku. Princ Charles a jeho manželka Camilla již dlouhá léta znají a oceňují kvalitu vinařství Nikolaihof. Na večeři se pilo výhradně víno v biodynamické kvalitě z Nikolaihofu, odkud pochází i kosmetická řada dieNikolai.

Majitelka Nikolaihof, Christine Saahs, která se večeře s princem Charlesem a jeho chotí rovněž zúčastnila, se před vévodkyní rovněž zmínila o biodynamické kosmetice dieNikolai, pod kterou je podepsán její nejmladší syn Martin a je založena na bázi hroznového vína. Vévodkyně byla z toho tak unesena, že již během večeře požádala o vyzkoušení produktů. “Od té doby používá britská vévodkyně biodynamickou kosmetiku dieNikolai a je s ní velmi spokojena,” říká zakladatel značky Martin Saahs.

První biodynamický salon v Českých Budějovicích

Biodynamická kosmetika dieNikolai má v Česku nejen své zastoupení, v Českých Budějovicích má přímo vlastní kosmetický salón, který jako první v ČR používá výhradně biodynamickou kosmetiku. Kosmetické studio dieNikolai slouží jako oáza klidu v každodenním shonu, zákazníky svou atmosférou přenese na biodynamické vinice do Wachau, z nichž dieNikolai pochází. Nejpřísnější bio certifikace na světě, díky které si můžete být opravdu jisti, že kosmetika, která je na pleť nanášena, je té nejryzejší kvality a napomáhá jí znovu spustit samo-ozdravovací procesy.

foto: se svolením značky DieNikolai

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA KOSMETIKA A PARFÉMY DIENIKOLAI BIODYNAMICKÁ KOSMETIKA BRITSKÁ KRÁLOVSKÁ RODINA PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Související články

Luxusní péče ve čtyřech krocích s Nobilis Tilia

Česká značka přírodní aromaterapeutické kosmetiky Nobilis Tilia doporučuje každodenní péči o pleť ve 4 krocích - čištění, tonizace, hydratace a výživa.

Celý článek

Nová značka přírodní kosmetiky Juzika vstupuje na český trh

Česká přírodní kosmetika na akné Juzika. Vyvinutá českým vědcem a vyrobená v České republice vstupuje právě dnes na trh. Uvádíme dva inovativní produkty na boj s akné - krém a sérum, které jsou vhodné pro dospívající i dospělé.

Celý článek

Český brand niche parfémů KINTSUGI oslavuje 1. rok

Při této příležitosti představuje nový parfém Hanzo inspirovaný dobře prožitým životem a lesy.

Celý článek

Ve vánoční kampani Dior si vedle modelky Anya Taylor-Joy zahrála sova a vlk

Anya Taylor-Joy je jednou z předních ambasadorek značky Dior, je také známou herečkou a modelkou. Vánoční kampaň je plná třpytu, přátelství i špetky něčeho navíc.

Celý článek

Doplněk stravy jako novinka dieNikolai: OPC antioxidant z mouky z hroznových jader

Rakouská biodynamická značka kosmetiky dieNikolai, známá maximálním využitím veškerých vlastnoručně vypěstovaných surovin, přichází s unikátním doplňkem stravy přímo z vinohradu ve Wachau: OPC antioxidantem!

Celý článek

Pět beauty trendů pro jaro 2023

Týdny módy přinesly další várku trendů, která bude provázet jarní měsíce. Podívejte se na intenzivní vlnu grunge stylu od New Yorku, přes Londýn, Milán až po Paříž. Tyto beauty trendy vás budou bavit.

Celý článek

ICONIC by Tatiana je parfém plný opojné vůně, díky kterému budete ještě více nespoutaná a osobitá

Tatiana Kuchařová do své ICONIC rodiny přivítala nového člena. Je jím její první parfém, na kterém spolupracovala s Tomáše Arsovem.

Celý článek

Když pleť volá SOS, dopřejte jí, co potřebuje

Ztrácí vaše pleť objem, je ochablá, unavená a dehydratovaná? Začínají se na vaší tváři objevovat vrásky? Pak se z vaší pleti vytrácí kyselina hyaluronová a dochází tak ke ztrátě pevnosti a pružnosti pleti a k ochabnutí kontur obličeje.

Celý článek