dnes je 22.09.2017 a svátek má Darina

Herečka Isabelle Huppert získala ocenění „Women in Motion“ 2017

Na filmovém festivalu v Cannes čeká herečku Isabelle Huppert nominace na Oscara a zároveň ocenění „Women in Motion“ za její příspěvek filmovému průmyslu.

Hned dva snímky s touto herečkou budou hodnoceny na filmovém festivalu v Cannes 21. května 2017. „Keulleeoeui kamera“, která byla natočena v ulicích Cannes a snímek „Happy End“.

I když ne tolik známá, přesto oscarová herečka bude zároveň hlavní předsedkyní večeře, která se uskuteční v den zahájení filmového festivalu, a to z důvodů toho, že získala vítězství ceny „Women in Motion“ pro rok 2017. Tato cena má poukázat na přínos žen filmovému průmyslu.

Francouzská herečka Huppert vyrůstala se čtyřmi sourozenci ve Ville d'Avray. Nadání pro jazyky zúročila krátkým zaměstnáním coby učitelka ruštiny. V roce 1968 začala chodit na konzervatoř ve Versailles a s herectvím dále pokračovala na Státní konzervatoři dramatického umění v Paříži. Od počátku 70. let pak začala sbírat profesionální herecké zkušenosti jak v divadle, tak ve filmu.

I když jste o této herečce možná neslyšeli, na svém kontě má pár záslužných rolí. Svým postavám dodává osobitost, určitou zranitelnost i neklid. Najděte si její filmografii a třeba vás některý snímek opravdu zaujme.

wwd.com

 

ZE SPOLEČNOSTI ISABELLE HUPPERT HEREČKA FILMOVÝ FESTIVAL V CANNES

Související články

Jennifer Aniston pro Harper's Bazaar o sledování filmů na displeji telefonu

Je jí 48 let a pořád vypadá fantasticky. Její obličej nám připomene mnoho hereckých rolí, které se nám vryly do paměti, tentokrát však Jennifer Aniston představíme jako modelku.

Celý článek

Český Krumlov ožil Andělskou show

V sobotu 16. září 2017 rozsvítila Zámeckou jízdárnu Českého Krumlova Andělská show s finalistkami České Miss 2017.

Celý článek