dnes je 14.06.2021 a svátek má Roland

Jak na vlasy, které tolik obdivujeme u Francouzek?

Přidat na Seznam.cz
Při pohledu na vlasy se o ženě pozná mnohé. Francouzky jsou typické pro svůj vkus, nadhled a ležérnost. Přesně taková přízviska poté patří i k jejich vlasům. 

1. Základem všeho je přírodní odstín. Je velmi dobře známo, že Francouzky si nebarví vlasy na tmavší barvu, než jaká je jejich přírodní a striktně se drží toho, co jim sluší. Proto je jen těžko potkáte v černých barvách nebo nepřirozené šedé a červené. 

2. Barví se. Francouzské ženy stejně jako ostatní své vlasy barví. Ale jelikož se drží prvního bodu, nepoznáte, zda je odstín přírodní či umělý.

3. Nejčastěji si vlasy zesvětlují. Ano, je to přesně ten trend ombré. A pokud ho někdo umí dokonale provést, pak jsou to Francouzky. Je totiž téměř k nerozeznání, zda odrůstá barva, nebo jde o úmyslné zesvětlení.

4. Vlasy si nežehlí a nenatáčí. Většinou. Právě z toho důvodu jejich vlasy působí vždy tak stejně - upraveně ale ne nastrojeně. U Francouzky si rozhodně neřeknete, kolik hodin asi tak tímto účesem strávila?

5. Usínají s vlhkou hlavou. Jen to je jediný zaručený způsob, jak se probudit s vlasy po francouzsku bez veškeré námahy.

6. Jejich účesy mají chybu. Drdoly nejsou uhlazené, z culíku trčí vlasy, jen málokdy používají lak a správným výsledkem jsou vlasy lehce rozcuchané, které nekřičí do světa, že jejich majitelka (i když je Pařížanka) si s nimi dala práci.

pinterest.com ; byrdie.co.uk

Přidat na Seznam.cz
VLASY A ÚČESY DÁMSKÉ ÚČESY FRANCOUZSKÝ STYL PAŘÍŽANKA VLASOVÝ STYLING #vlasyaucesy

Související články

ROZHOVOR: Honza Kořínek o covidu, kadeřnickém byznysu i trendech

Pro kadeřníky (a nejen pro ně) nastal 3. května den, na který čekali doslova jako na spásu. Konečně mohli otevřít své salony a věnovat se tak práci, kterou milují. Mezi nimi byl i vyhlášený vlasový guru Honza Kořínek.

Celý článek

MICHAL ZAPOMĚL: Styl je odvaha být sám sebou

Pokud si myslíte, že když jdete dělat rozhovor s jedním z nejlepších kadeřníků této země, bude řeč hlavně o barvách a trendech, jste na omylu. Postupem času totiž zjistíte, že Michal Zapoměl je jiný. Jeho čistota a inspirativnost vás vtáhne a vy máte pocit, že každou jeho větu si musíte zapamatovat. 

Celý článek

Trendy krátké sestřihy na rok 2021 inspirované vaší oblíbenou celebritou

Taky se už těšíte na návštěvu svého kadeřníka? Abychom vám to nekonečné čekání zkrátili, připravili jsme tipy na trendy krátké sestřihy na jaro 2021. A inspiraci bereme od těch nejpovolanějších - celebrit.

Celý článek

Orámujte svoji krásu ofinou, je pořád v kurzu!

Ano, je to tu zase! Ofina je opět v kurzu. Ženy ofinu buď milují nebo nesnáší. Je pravdou, že ofina dokáže pěkně potrápit, ale může každé ženě vytvořit krásný vzhled. I když jsou kadeřnictví teď zavřená, tak to zvládnete i vy doma.

Celý článek

Zavřená kadeřnictví aneb první pomoc pro vaše vlasy

Zavřená kadeřnictví většinu žen trápí už několik měsíců. Máte nehezké odrosty, roztřepené konečky nebo zplihlé vlasy? Víme, jak tento problém vyřešit nebo alespoň částečně zamaskovat. Vše se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Nejlepší účesy z letošních Zlatých glóbů aneb v jednoduchosti je krása

Zlaté glóby se letos kvůli pandemii uskutečnily za zcela jiných podmínek, než jsme zvyklí. Největší herecké hvězdy se neprošly po červeném koberci, ale přenos sledovaly z domova a byly do něj zapojeny pouze virtuálně.

Celý článek

Trendy účesy, se kterými letos zazáříte

Blíží se jaro, a to je vždy skvělým časem na změnu účesu. Pomůžeme vám s vaším rozhodováním, abyste měly jasno, až se otevřou kadeřnictví. Našli jsme ty, které budou v letošním roce nejvíc trendy! Se správnými pomocníky je navíc snadno upravíte i doma.

Celý článek

Nákupní tip pro dámy i pány: dopřejte si nadstandardní péči

Perfektní péče o vlasy i vousy je tím, co nám často připadá jako základní standard. Ne s každým výrobkem však můžeme dosáhnout skvělých výsledků. S řadou Rowenta Ultimate Experience dosáhnete maxima!

Celý článek