dnes je 02.07.2022 a svátek má Patricie

Jak na vlasy, které tolik obdivujeme u Francouzek?

Přidat na Seznam.cz
Při pohledu na vlasy se o ženě pozná mnohé. Francouzky jsou typické pro svůj vkus, nadhled a ležérnost. Přesně taková přízviska poté patří i k jejich vlasům. 

1. Základem všeho je přírodní odstín. Je velmi dobře známo, že Francouzky si nebarví vlasy na tmavší barvu, než jaká je jejich přírodní a striktně se drží toho, co jim sluší. Proto je jen těžko potkáte v černých barvách nebo nepřirozené šedé a červené. 

2. Barví se. Francouzské ženy stejně jako ostatní své vlasy barví. Ale jelikož se drží prvního bodu, nepoznáte, zda je odstín přírodní či umělý.

3. Nejčastěji si vlasy zesvětlují. Ano, je to přesně ten trend ombré. A pokud ho někdo umí dokonale provést, pak jsou to Francouzky. Je totiž téměř k nerozeznání, zda odrůstá barva, nebo jde o úmyslné zesvětlení.

4. Vlasy si nežehlí a nenatáčí. Většinou. Právě z toho důvodu jejich vlasy působí vždy tak stejně - upraveně ale ne nastrojeně. U Francouzky si rozhodně neřeknete, kolik hodin asi tak tímto účesem strávila?

5. Usínají s vlhkou hlavou. Jen to je jediný zaručený způsob, jak se probudit s vlasy po francouzsku bez veškeré námahy.

6. Jejich účesy mají chybu. Drdoly nejsou uhlazené, z culíku trčí vlasy, jen málokdy používají lak a správným výsledkem jsou vlasy lehce rozcuchané, které nekřičí do světa, že jejich majitelka (i když je Pařížanka) si s nimi dala práci.

pinterest.com ; byrdie.co.uk

Přidat na Seznam.cz
VLASY A ÚČESY DÁMSKÉ ÚČESY FRANCOUZSKÝ STYL PAŘÍŽANKA VLASOVÝ STYLING #vlasyaucesy

Související články

Barvíte si vlasy doma, ale není to jako ze salonu?

Trend barvení vlasů doma bez profesionální péče stoupá, k čemuž pandemie jen přispěla. Nedostatečná kvalita a především nešetrnost barev z drogerie vedla kadeřníka Libora Smrže k představení nové kolekce profesionálních barev na vlasy pro barvení v pohodlí domova.

Celý článek

Petra Měchurová se svým týmem představuje pánskou kolekci s názvem MATURE

I pánové mají své vlasové kolekce, důkazem toho je MATURE kolekce salónu Petry Měchurové, na kterém se podílel celý její tým. Co je aktuálně pro pány ve střizích a účesech trendy?

Celý článek

Svatební kolekce účesů Petry Měchurové „SAY YES“ je unikátní pro každou ženu

Něžná nebo divoká? Tradiční nebo éterická? Petra Měchurová připravila novou kolekci svatebních účesů, která potěší každou ženu.

Celý článek

Kadeřnická ikona Petra Měchurová o Royal Albert Hall, australském Vogue i svých dalších snech

Je první ženou na světě, která vyhrála jedno z nejprestižnějších kadeřnických ocenění, spolupracovala mimo jiné i s australským Vogue a v Royal Albert Hall vytvářela účesy, aby pomohla dětem s leukémií.

Celý článek

Petra Měchurová slaví 20 let od založení svého salonu novou kolekcí TO BE

Svůj salon otevřela v roce 2001. Nadšení pro kadeřnické řemeslo ji neopouští ani po dvaceti letech. Téma mezilidských vztahů odráží její nová kolekce s názvem TO BE.

Celý článek

Největší událost kadeřnického světa je tady v čele s Petrou Měchurovou

Jako každý rok i letos se koná největší světová kadeřnická událost – The Alternative Hair Show. Již 38 let slouží tento pozoruhodný projekt jako inspirující platforma pro výměnu kreativních vizí v oblasti kadeřnického umění a sdružuje vlasové vizionáře z různých koutů světa.

Celý článek

Vlasy na sklonku léta i začátkem podzimu potřebují extra hýčkání

Vrátily jste se z fantastické dovolené, kde jste poctivě odpočívaly a své vlasy jen tak nechaly existovat, bez speciální péče navzdory slunci, mořské nebo chlorované vodě? Pak je ten správný čas jim také dopřát dovolenou…

Celý článek

Herečka Markéta Stehlíková změnila image. Za kolekcí účesů nestojí nikdo jiný než její dvorní kadeřník Honza Kořínek

Pro změnu účesu a celkové image měla herečka hned několik důvodů. Nezapomíná však na svoje povinnosti zejména v rámci role v seriálu Ulice.

Celý článek