dnes je 04.03.2021 a svátek má Stela

Leah Rama představuje kolekci inspirovanou Perchtou z Rožmberka

Přidat na Seznam.cz
Mladičká avšak zcestovalá studentka prestižní Savannah College of Art & Design představuje světu unikátní módní kolekci inspirovanou Perchtou z Rožmberka.

Začínající módní návrhářka z Atlanty, Leah Rama, nedávno představila dech beroucí kolekci The Phantom collection. Jako součást své závěrečné práce z oblasti módního designu na SCAD, vytvořila Leah Rama unikátní kolekci inspirovanou duchem z jejího rodu, o kterém se u nás vypráví mnoho příběhů a legend. Její inspirací se stala historická postava českých dějin 15. století, Perchta z Rožmberka, dnes přezdívána Bílou paní.

Leah Rama během studií podnikla mnoho cest s cílem poodhalit Perchtino tajemství, nahlédnout do jejího života, a v neposlední řadě zkoumat příběhy duší, které se zjevují lidem po celém světě, ať už v podobě Bílé paní bloudící po chodbách zámku, průhledných duchů či entit vířících nejrůznějšími energiemi. Své poznatky a pocity spolu s podobiznou Perchty z Rožmberka navíc propojuje s regionálním folklórem, jemuž vdechla novou vzrušující formu.

Naši pozornost o to více upoutá inovativní umělecký přístup Leah k designu i technice tisku. Díky struktuře tkanin v kombinaci s tiskem a 3D efekty se Leah podařilo na samotných textiliích zachytit příběhy. Příběhy a tajemnou energii ukrytou ve snových obrazech, které v nás probouzí nejrůznější emoce.

Zdroj: Leah Rama

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ZAJÍMAVOST LEAH RAMA 3D INOVACE DESIGN UMĚNÍ

Související články

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

40 let kýče a elegance připravila galerie Vitra Design

Výstava „Memphis: 40 let kýče a elegance" přinese jeden z nejzvláštnějších úkazů, které se v posledních desetiletích ve světě designu objevily.

Celý článek

Kabelky LIBERTA návrhářky Jitky Klett skrývají krásný příběh

To, co začalo před šesti lety v New Yorku, pokračuje dnes v Česku. Propracovaný design a prvotřídní materiál jsou spojením, které najdete v kabelkách LIBERTA značky Jitka Klett.

Celý článek

MUST HAVE: V březnu se rozmazlujte, máte na to čas!

Hned poté, co najdete přesné hranice katastru vaší obce, můžete si obléknout oblíbené legíny a připravit si první jarní piknik.

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

5 nadčasových kousků nábytku a doplňků, které nevyjdou z módy

Výběr nábytku je vždy záležitostí vkusu, přesto existuje několik interiérových kousků, které má doma skoro každý. Máte je i vy? Bez čeho se váš trendy domov neobejde, který nábytek se dá nazvat nadčasovým a domácnosti jsou jimi vybaveny již od nepaměti? Zjistíte v našem článku.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek