dnes je 24.06.2018 a svátek má Jan

Leah Rama představuje kolekci inspirovanou Perchtou z Rožmberka

Mladičká avšak zcestovalá studentka prestižní Savannah College of Art & Design představuje světu unikátní módní kolekci inspirovanou Perchtou z Rožmberka.

Začínající módní návrhářka z Atlanty, Leah Rama, nedávno představila dech beroucí kolekci The Phantom collection. Jako součást své závěrečné práce z oblasti módního designu na SCAD, vytvořila Leah Rama unikátní kolekci inspirovanou duchem z jejího rodu, o kterém se u nás vypráví mnoho příběhů a legend. Její inspirací se stala historická postava českých dějin 15. století, Perchta z Rožmberka, dnes přezdívána Bílou paní.

Leah Rama během studií podnikla mnoho cest s cílem poodhalit Perchtino tajemství, nahlédnout do jejího života, a v neposlední řadě zkoumat příběhy duší, které se zjevují lidem po celém světě, ať už v podobě Bílé paní bloudící po chodbách zámku, průhledných duchů či entit vířících nejrůznějšími energiemi. Své poznatky a pocity spolu s podobiznou Perchty z Rožmberka navíc propojuje s regionálním folklórem, jemuž vdechla novou vzrušující formu.

Naši pozornost o to více upoutá inovativní umělecký přístup Leah k designu i technice tisku. Díky struktuře tkanin v kombinaci s tiskem a 3D efekty se Leah podařilo na samotných textiliích zachytit příběhy. Příběhy a tajemnou energii ukrytou ve snových obrazech, které v nás probouzí nejrůznější emoce.

Zdroj: Leah Rama

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ZAJÍMAVOST LEAH RAMA 3D INOVACE DESIGN UMĚNÍ

Související články

Kopretiny, krajky a šněrovačky - Elie Saab táhne v Resort 2019 na boho styl

Rozmanitost nové kolekce Elie Saab se nedá popřít. Kdo by to také chtěl udělat, když nám dala tolik modelů, že byste si jen s pár kousky z této kolekce vystačila na celou sezónu?

Celý článek

Pánská Versace kolekce je návratem k přelomu 80. a 90. let

Značka Versace opět představila nesmírně pestrou a eklektickou pánskou kolekci pro jaro/léto 2019. Inspiraci čerpala především z módy 80. a 90. let.

Celý článek

Pojďte si prohlédnout nový dům Leonarda DiCapria v LA

Oblíbený herec Leonardo DiCaprio si pořídil v Los Angeles nový palác. Pojďte do něj nahlédnout prostřednictvím fotografií.

Celý článek

Resort kolekci Victoria Beckham ovládly výrazné vzory

Kdo čekal, že ve Victoria Beckham resort kolekci pro jaro 2019 uvidí čistý minimalismus, je na omylu. Oděvy hýří výraznými střihy a pestrými vzory.

Celý článek

Karen Walker představila velmi jemnou a ženskou Resort kolekci 2019

Karen Walker se rozhodla udělat ženy opět ženami. Její kolekce je plná šatů, mini délek a decentních barev.

Celý článek

Pánská Ralph Lauren kolekce kombinuje eleganci a sportovní prvky

Černá a bílá, sportovní prvky a elegantní střihy. Tyto pojmy nás napadnou při pohledu na Ralph Lauren pánskou kolekci pro jaro/léto 2019.

Celý článek

Dostupná trika s motivem vodního života od malíře Marcina Wolskiho

Odstíny modré vévodí kolekci triček, které speciálně pro Medicine navrhl polský malíř Marcin Wolski. Pánské seženete pod pět stovek, dámské za čtyři a všechny stojí zato!

Celý článek

Delpozo Resort kolekce 2019 opět hýří výraznými barvami

Barvy, volány a výrazné střihy. Delpozo je zpět se svojí resort kolekcí pro jaro 2019.

Celý článek