dnes je 13.12.2018 a svátek má Lucie

Leah Rama představuje kolekci inspirovanou Perchtou z Rožmberka

Mladičká avšak zcestovalá studentka prestižní Savannah College of Art & Design představuje světu unikátní módní kolekci inspirovanou Perchtou z Rožmberka.

Začínající módní návrhářka z Atlanty, Leah Rama, nedávno představila dech beroucí kolekci The Phantom collection. Jako součást své závěrečné práce z oblasti módního designu na SCAD, vytvořila Leah Rama unikátní kolekci inspirovanou duchem z jejího rodu, o kterém se u nás vypráví mnoho příběhů a legend. Její inspirací se stala historická postava českých dějin 15. století, Perchta z Rožmberka, dnes přezdívána Bílou paní.

Leah Rama během studií podnikla mnoho cest s cílem poodhalit Perchtino tajemství, nahlédnout do jejího života, a v neposlední řadě zkoumat příběhy duší, které se zjevují lidem po celém světě, ať už v podobě Bílé paní bloudící po chodbách zámku, průhledných duchů či entit vířících nejrůznějšími energiemi. Své poznatky a pocity spolu s podobiznou Perchty z Rožmberka navíc propojuje s regionálním folklórem, jemuž vdechla novou vzrušující formu.

Naši pozornost o to více upoutá inovativní umělecký přístup Leah k designu i technice tisku. Díky struktuře tkanin v kombinaci s tiskem a 3D efekty se Leah podařilo na samotných textiliích zachytit příběhy. Příběhy a tajemnou energii ukrytou ve snových obrazech, které v nás probouzí nejrůznější emoce.

Zdroj: Leah Rama

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ZAJÍMAVOST LEAH RAMA 3D INOVACE DESIGN UMĚNÍ

Související články

Milý Ježíšku... Aneb, jaké dárky si přejí redaktorky Móda.cz

Ještě pořád bádáte, co koupit své drahé polovičce k Vánocům? Možná vám bude ideální inspirací to, co by si přály ženy z redakce Móda.cz.

Celý článek

Krejčovská práce slaví velký návrat v Pre Fall 2019 Giorgio Armani kolekci

Vrací se na míru ušité oděvy. V čele jim stojí dokonale padnoucí Armani obleky z nové kolekce. Nenásilná elegance je novým trendem.

 

Celý článek

Designové vychytávky na prosinec

Důmyslný doplněk i originální oděv potěší vždy, ale zejména na Vánoce. Neotřelé nápady z designového světa českých výrobců vás nadchnou.

Celý článek

Barevná, jiskřivá a reálná žena v kolekci Michaela Korse zastupuje ženskost

Kors si pro podzimní kolekci příštího roku zvolil cestu nostalgie. Zároveň se snažil vyjádřit obratnost a nadsázku módy.

Celý článek

Dior pánská přehlídka Pre Fall 2019 byla ohromným úspěchem

Pravidla se mají porušovat. To dokázal nový návrhář Kim Jones v čele pánské sekce Dior. Tokio žaslo nad jeho kreativitou a zbytek světa na sebe nenechal dlouho čekat!

Celý článek

Nová kolekce Alexander Wang Pre-Fall 2019 vyobrazovala americký shon

Módní dům Alexander Wang předvedl během newyorského týdne módy novou kolekci. Hlavním tématem sbírky byl 'americký shon', který módní dům pojal po svém.

Celý článek

Značka Balmain posouvá své jméno díky kolekci pre-fall 2019 do budoucnosti

Návrhář Olivier Rousteing v posledních týdnech na svém Instagramu udržoval fanoušky značky Balmain v napětí. A rozhodně to napětí stálo zato.

Celý článek

Tory Burch ve své kolekci zavzpomínala na slavnou malířku

Návrhářka Tory Burch svou práci miluje, není to však jenom móda, která ji při jejich návrzích ovlivňuje. Jsou to i práva žen.

Celý článek