dnes je 21.03.2018 a svátek má Radek

Leah Rama představuje kolekci inspirovanou Perchtou z Rožmberka

Mladičká avšak zcestovalá studentka prestižní Savannah College of Art & Design představuje světu unikátní módní kolekci inspirovanou Perchtou z Rožmberka.

Začínající módní návrhářka z Atlanty, Leah Rama, nedávno představila dech beroucí kolekci The Phantom collection. Jako součást své závěrečné práce z oblasti módního designu na SCAD, vytvořila Leah Rama unikátní kolekci inspirovanou duchem z jejího rodu, o kterém se u nás vypráví mnoho příběhů a legend. Její inspirací se stala historická postava českých dějin 15. století, Perchta z Rožmberka, dnes přezdívána Bílou paní.

Leah Rama během studií podnikla mnoho cest s cílem poodhalit Perchtino tajemství, nahlédnout do jejího života, a v neposlední řadě zkoumat příběhy duší, které se zjevují lidem po celém světě, ať už v podobě Bílé paní bloudící po chodbách zámku, průhledných duchů či entit vířících nejrůznějšími energiemi. Své poznatky a pocity spolu s podobiznou Perchty z Rožmberka navíc propojuje s regionálním folklórem, jemuž vdechla novou vzrušující formu.

Naši pozornost o to více upoutá inovativní umělecký přístup Leah k designu i technice tisku. Díky struktuře tkanin v kombinaci s tiskem a 3D efekty se Leah podařilo na samotných textiliích zachytit příběhy. Příběhy a tajemnou energii ukrytou ve snových obrazech, které v nás probouzí nejrůznější emoce.

Zdroj: Leah Rama

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ZAJÍMAVOST LEAH RAMA 3D INOVACE DESIGN UMĚNÍ

Související články

Lukáš Lindner představil velmi ženskou a rafinovanou kolekci pro podzim/zimu 2018

Podzimní kolekce Lukáše Lindnera je plná elegance, ženských střihů a rafinovaných kousků!

Celý článek

Podzim Dior 2018 tvoří patchwork, džínovina a doplňky

Módní kolekce Diora se pustila do komplikovanosti. Hodně střihů, hodně barev, hodně doplňků. Kdo už jiný by si to však mohl dovolit.

Celý článek

Podzim 2018 Imreczeové plný neutrálních barev a plášťů

Zdeňka Imreczeová v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou podzimní kolekci. Vládla v ní béžová a černá.

Celý článek

BLANKA MATRAGI UVÁDÍ JARNÍ KOLEKCI PURITY 2018

Čtyři přírodní živly už dávno zkrotila! Na jaře 2018 je střídá klid a čistota, které česká návrhářská ikona demonstruje v nejnovější a zcela smířlivé kolekci PURITY.

Celý článek

Hravá spolupráce Opening Ceremony & Disney

Že prý kreslené postavičky a známé módní značky nejdou dohromady? Opening Ceremony a Disney tento velký omyl vyvrátili.

Celý článek

Podzim Saint Laurent 2018 v kůži i květinách

Anthony Vaccarello se do podzimu 2018 pustil z jedné vody načisto. Při přehlídce uvedl dámskou i pánskou kolekci a k tomu stihl představit ještě několik pohledů na ženu. 

Celý článek

Romantická uniforma pro dnešní ženy - podzimní kolekce Fendi 2018

Podzimní kolekce Fendi přináší zemité tóny a romantickou uniformu pro silné ženy. 

Celý článek

Elie Saab předvedl kolekci plnou rafinovaných a zdobených kousků

Elie Saab předvedl svoji novou kolekci a přehlídka začala za doprovodu hudby od Nirvany - Smells Like Teen Spirit a od Radiohead's – Creep. Kolekce obsahuje opravdu velké množství květin a i dalšího zdobení!

Celý článek