dnes je 22.09.2017 a svátek má Darina

London Fashion Week - There Is Only You

Čeští designéři se představí na International Fashion Showcase již počtvrté pod vedením ředitelky Terezy Porybné,  ve dnech 17. - 21. 2. 2017 v prostorách Somerset House, jako doprovodná akce London Fashion Week.

Hlavním tématem IFS rok 2017 je fenomén globální vs. lokální. ,,Každý z pěti designérů svou tvorbou definuje své osobní teritorium nacházející se v prostoru, pro který nemusí platit běžná pravidla. Designéři, poháněni osobní aktivitou, sebeuvědoměním a zodpovědností, vytvářejí svůj vlastní kaleidoskop složený z různých úhlů pohledu. Smysl nespočívá v hledání, ale vytváření sebe sama,“ specifikuje svůj kurátorský koncept Pavel Ivančic - přední český návrhář a absolvent prestižní londýnské designerské školy Central Saint Martins, který zároveň vede ateliér módní tvorby na UMPRUM a působí jako Head of Design ve společnosti Pietro Filipi.

 

5 mladých talentů z UMPRUM

Českou expozici budou na International Fashion showcase opět reprezentovat studenti a absolventi Ateliéru módní tvorby a Ateliéru designu oděvu a obuvi, jmenovitě Michaela Čapková, Filip Hieke, Tereza Rosálie Kladošová, Tereza Ledvinová a Kateřina Plamitzerová. V kolekcích pro rok 2017 se prolíná téma letošního ročníku IFS s osobními pocity a názory, které se svou tvorbou snaží vyjádřit. Hranice mezi spirituálním a materiálním, vztah oděvu a jeho nositele, propojení předmětů denní potřeby s oblečením, ženskost ve vztahu k mytologii a japonským anime filmům, oděv jako prostor vyvolávající vzpomínky…


            Michaela Čapková_ph_Tereza Ondrušková2

 


Tereza Ledvinová_ph_Lenka Grabicová                                     Tereza Rosálie Kladošová_ph_Vendula Knopová2


Filip Hieke_ph_Jakub Křovák


Kateřina Plamitzerová_ph-Michaela Karásek Čejková2

 

There Is Only You

Autorem instalace je jako v předchozím roce Aleš Kachlík, student Ateliéru produktového designu na UMPRUM, vedeného studiem Olgoj Chorchoj. Jednotlivé modely designérů zasadil mezi dvě velká zrcadla, vytvářející iluzorní prostor, skrze který budou vyprávět svůj unikátní příběh.

Patronkou výstavy se stala mladá charismatická herečka Jenovéfa Boková, která se o českou módu aktivně zajímá a mladé tvůrce velmi podporuje. Odborný dohled zajistí architekt a designér Jiří Pelcl, společně s designérkou Liběnou Rochovou, držitelkou ceny Czech Grand Design 2016, a Annou Orsini, uměleckou ředitelkou London Fashion Week. Součástí výstavy bude i katalog s fotografiemi od české fotografky Karin Zadrick, která společně s Jenovéfou Bokovou připravila soubor několika fotografií s názvem UMPRUM ROCKS!

 

Katalog UMPRUM ROCK’S! (Karin Zadrick a Jenoféfa Boková)

 

 

INTERNATIONAL FASHION SHOWCASE IFS UMPRUM LONDON FASHION WEEK THERE IS ONLY YOU LIBĚNA ROCHOVÁ ANNA ORSINI OLGOJ CHORCHOJ TEREZA PORYBNÁ

Související články

Trendy barvy podzimu 2017 podle PANTONE

Tým Pantone na každou sezónu připravuje vzorník trendy barev podle návrhářů z New York Fashion Weku. Na podzim 2017 bylo zařazeno dalších 10 odstínů podle Londýna.

Celý článek

Značka Mulberry letos v září vynechá londýnský módní týden

Nová strategie zacílená na konečné zákazníky je podle představitelů značky Mulberry v tuto chvíli bodem číslo jedna.

Celý článek