dnes je 04.10.2022 a svátek má František

Módní dům Bottega Veneta jmenoval novým kreativním ředitelem návrháře Matthieu Blazyho, od kterého očekává pokračování v odkazu značky

Přidat na Seznam.cz
Informaci o novém kreativním řediteli oznámil módní dům v pondělí v rámci tiskové konference. Matthieu Blazy má bohatou designérskou historii a značka si tak slibuje velké zítřky.

foto: se svolením Bottega Veneta

„Matthieu Blazy je mimořádně talentovaný jedinec a já jsem hrdý a nadšený, že mu mohu svěřit kreativní kormidlo našeho luxusního domu. Bottega Veneta byla vždy spojována s charakteristickým řemeslným uměním a osobitou kreativitou. Jmenování Matthieua dále posílí moderní význam naší značky a urychlí náš růst zachováním hodnot, které jsou jádrem Bottega Veneta,“ prohlásil Leo Rongone, generální ředitel Bottega Veneta.

Matthieu Blazy se narodil v roce 1984 v Paříži a vystudoval La Cambre v Bruselu. Svou návrhářkou kariéru započal jako designér pánských kolekcí pro Rafa Simonse, a to do doby než se připojil k Maisonu Martin Margiela, aby pro něj připravoval dámskou kolekci ready-to-wear a „Artisanal“ kolekci. V roce 2014 se stal senior designérem ve společnosti Céline a pak se v letech 2016 až 2019 znovu potkal s Rafem Simonsem u módního domu Calvin Klein. Hned o rok později se stal součástí značky Bottega Veneta, kde vedl ready-to-wear kolekce. Nyní se stal hlavním designérem, který má všechny kolekce značky na povel.

Matthieu Blazy / foto Willy Vanderperre, se svolením Bottega Veneta

François-Henri Pinault, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Kering, uvedl: „Velmi pevné základy, specifické kodexy a jedinečná identita Bottega Veneta nám umožňuje pěstovat velké ambice pro budoucnost tohoto luxusního domu. Jsem přesvědčen, že bohaté zkušenosti a široké kulturní zázemí Matthieu Blazyho mu umožní přinést svůj tvůrčí impuls k úkolu pokračovat v odkazu Bottegy Veneta.“

Matthieu Blazy představí svou první kolekci pro Bottega Veneta v únoru 2022.

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA NÁVRHÁŘI BOTTEGA VENETA MATTHIEU BLAZY

Související články

Návrhářka Anna Tejklová představila kolekci TOTEM

Na teplické kolonádě proběhl před pár dny Czech Fashion Week 2022. Novou kolekci s názvem TOTEM zde představila také návrhářka Anna Tejklová, poprvé i s mužskými modely.

Celý článek

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

Radost, lehkost a velkorysost vyobrazila v rámci své nové kolekce Liběna Rochová na MBPFW

Liběna Rochová během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci s názvem Inside 23. Inspirovala se obrazem Petra Kvíčaly.

Celý článek

Vanda Janda opakovaně ohromila módní publikum na Mercedes-Benz Prague fashion weeku

RethinkFashion přístup je iniciativa, která spojila Vandu Jandu společně se značkou Perwoll. Láska k módě, udržitelnost materiálů i po několik generací a více rozmyslu v oblékání dalo vzniknout kolekci SS23, kterou návrhářka včera představila v rámci MBPFW.

Celý článek

Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

STORM COMES je velmi úderný a přesný název kolekce, která byla včera k vidění v rámci Mercedes-Benz Prague fashion weeku. Jako vždy nám návrhář Jakub Polanka naložil velkou dávku elegantně extravagantní módy.

Celý článek

Zmodernizované prostředí módního domu zachytil Versace ve své nové kampani

Výrazné a barevné potisky provází kampaň od začátku až do konce. S nimi také sandály na platformě a sluneční brýle, které dodávají outfitům kompletní výraz.

Celý článek

Jitka Klett prezentovala svoji tvorbu na prestižní módní události v Marrakéši

Na originálním mole luxusního hotelu Mandarin Oriental v Marrakéši se již podruhé konal jedinečný módní projekt MOROCCO FASHION WEEK 2022. Mezi vybranými návrháři z celého světa reprezentovala Českou republiku Jitka Klett.

Celý článek

projekt TRADICE NA ŠTENDRU napříč Českou republikou i zahraničím

Kapslová kolekce oděvů sestavená na míru konkrétnímu prostoru je nový projekt značky Tradice, která chce svým zákazníkům přiblížit své střihy s možností koupit si je na jedinečném místě.

Celý článek