dnes je 17.05.2022 a svátek má Aneta

Módní dům Bottega Veneta jmenoval novým kreativním ředitelem návrháře Matthieu Blazyho, od kterého očekává pokračování v odkazu značky

Přidat na Seznam.cz
Informaci o novém kreativním řediteli oznámil módní dům v pondělí v rámci tiskové konference. Matthieu Blazy má bohatou designérskou historii a značka si tak slibuje velké zítřky.

foto: se svolením Bottega Veneta

„Matthieu Blazy je mimořádně talentovaný jedinec a já jsem hrdý a nadšený, že mu mohu svěřit kreativní kormidlo našeho luxusního domu. Bottega Veneta byla vždy spojována s charakteristickým řemeslným uměním a osobitou kreativitou. Jmenování Matthieua dále posílí moderní význam naší značky a urychlí náš růst zachováním hodnot, které jsou jádrem Bottega Veneta,“ prohlásil Leo Rongone, generální ředitel Bottega Veneta.

Matthieu Blazy se narodil v roce 1984 v Paříži a vystudoval La Cambre v Bruselu. Svou návrhářkou kariéru započal jako designér pánských kolekcí pro Rafa Simonse, a to do doby než se připojil k Maisonu Martin Margiela, aby pro něj připravoval dámskou kolekci ready-to-wear a „Artisanal“ kolekci. V roce 2014 se stal senior designérem ve společnosti Céline a pak se v letech 2016 až 2019 znovu potkal s Rafem Simonsem u módního domu Calvin Klein. Hned o rok později se stal součástí značky Bottega Veneta, kde vedl ready-to-wear kolekce. Nyní se stal hlavním designérem, který má všechny kolekce značky na povel.

Matthieu Blazy / foto Willy Vanderperre, se svolením Bottega Veneta

François-Henri Pinault, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Kering, uvedl: „Velmi pevné základy, specifické kodexy a jedinečná identita Bottega Veneta nám umožňuje pěstovat velké ambice pro budoucnost tohoto luxusního domu. Jsem přesvědčen, že bohaté zkušenosti a široké kulturní zázemí Matthieu Blazyho mu umožní přinést svůj tvůrčí impuls k úkolu pokračovat v odkazu Bottegy Veneta.“

Matthieu Blazy představí svou první kolekci pro Bottega Veneta v únoru 2022.

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA NÁVRHÁŘI BOTTEGA VENETA MATTHIEU BLAZY

Související články

Minikolekce s lučními květy od návrhářky Lucie Markové

Jaro jednoznačně volá po květinách, slunci i nové energii. To vše můžete načerpat společně s návrhářkou Lucií Markovou v její nové minikolekci.

Celý článek

Mi Fashion label představuje novou kolekci inspirovanou z cest na Sicílii

Designérka Lenka Mulabegovič se na svých cestách Sicílií zamilovala do místního ornamentu, barev, kombinacích a vzorů, které přenesla do nové kolekce plné minimalistických forem oděvů.

Celý článek

Souznění umění a designu najdete u české značky k r a p a

Móda tvořená pro všední dny, originálně a s maximálním důrazem na kvalitu, tak popisuje značku k r a p a její majitelka Šárka Křapová.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett aktivně reprezentuje českou módní scénu v zahraničí, tentokrát v Miláně

Je to pár dní od chvíle, kdy Jitka Klett představila milánské módě tu českou. A stále je to pro nás neuvěřitelné. Letošní Milan Fashion Week tak získal něco navíc.

Celý článek

Kdo z českých návrhářů a umělců pomáhá Ukrajině?

Vlna solidarity, která v posledních dnech spojuje nejenom lidi po celém světě, ale také umělce z řad České republiky rozhodně stojí za naši pozornost. Kdo z návrhářů a dalších umělců pomáhá Ukrajině?

Celý článek

Milan Fashion Week: Módní dům Versace předvedl kolekci plnou latexu a korzetů

Dramatická i sexy kolekce z rukou Donatelly Versace přinesla rozporuplné pocity. Návrhářka nešetřila teatrálností i perfektně padnoucími střihy.

Celý článek

Milan Fashion Week: Návrháři značky Prada připravili kolekci plnou znovuprobuzení

Spojení sil Miuccii Prada a Rafa Simonse bylo jednoznačně velmi dobrým krokem. Dalším důkazem toho je aktuální kolekce představená na Milan Fashion Week.

Celý článek

Milan Fashion Week: Kreativní návrhář Fendi čerpal z historie samotné značky

Jakoby se Kim Jones v pozici hlavního návrháře značky Fendi začal skutečně rozehřívat. V čele s Bellou Hadid představil kolekci vyšperkovanou do posledního detailu.

Celý článek