dnes je 30.11.2021 a svátek má Ondřej

Módní dům Bottega Veneta jmenoval novým kreativním ředitelem návrháře Matthieu Blazyho, od kterého očekává pokračování v odkazu značky

Přidat na Seznam.cz
Informaci o novém kreativním řediteli oznámil módní dům v pondělí v rámci tiskové konference. Matthieu Blazy má bohatou designérskou historii a značka si tak slibuje velké zítřky.

foto: se svolením Bottega Veneta

„Matthieu Blazy je mimořádně talentovaný jedinec a já jsem hrdý a nadšený, že mu mohu svěřit kreativní kormidlo našeho luxusního domu. Bottega Veneta byla vždy spojována s charakteristickým řemeslným uměním a osobitou kreativitou. Jmenování Matthieua dále posílí moderní význam naší značky a urychlí náš růst zachováním hodnot, které jsou jádrem Bottega Veneta,“ prohlásil Leo Rongone, generální ředitel Bottega Veneta.

Matthieu Blazy se narodil v roce 1984 v Paříži a vystudoval La Cambre v Bruselu. Svou návrhářkou kariéru započal jako designér pánských kolekcí pro Rafa Simonse, a to do doby než se připojil k Maisonu Martin Margiela, aby pro něj připravoval dámskou kolekci ready-to-wear a „Artisanal“ kolekci. V roce 2014 se stal senior designérem ve společnosti Céline a pak se v letech 2016 až 2019 znovu potkal s Rafem Simonsem u módního domu Calvin Klein. Hned o rok později se stal součástí značky Bottega Veneta, kde vedl ready-to-wear kolekce. Nyní se stal hlavním designérem, který má všechny kolekce značky na povel.

Matthieu Blazy / foto Willy Vanderperre, se svolením Bottega Veneta

François-Henri Pinault, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Kering, uvedl: „Velmi pevné základy, specifické kodexy a jedinečná identita Bottega Veneta nám umožňuje pěstovat velké ambice pro budoucnost tohoto luxusního domu. Jsem přesvědčen, že bohaté zkušenosti a široké kulturní zázemí Matthieu Blazyho mu umožní přinést svůj tvůrčí impuls k úkolu pokračovat v odkazu Bottegy Veneta.“

Matthieu Blazy představí svou první kolekci pro Bottega Veneta v únoru 2022.

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA NÁVRHÁŘI BOTTEGA VENETA MATTHIEU BLAZY

Související články

Punkový nádech přináší kolekce Chanel 2022 v hlavní roli s Annou Ewers a Lolou Nicon

Jižní Francii obklopuje plavba značky Chanel pro rok 2022. Prostředí, kde je kampaň nafocená i výběr modelek, jsou jasným signálem, na co se můžeme v příštím roce těšit.

Celý článek

Anna Ewers září v nejnovější kampani značky Zimmermann. Kromě elegantně-kouzelné módy představuje i krásy Řecka

Německá modelka zachycená s pozadím moře a přístavem plných lodí vyhlíží nejenom elegantní módu značky Zimmermann, ale také krásy řeckého ostrova Hydra.

Celý článek

Designérka Daniela Pešková představí novou kolekci na říjnovém Designbloku

Transformace, změna, variabilita, adaptabilita a minimalismus v pohybu, tak by se dala charakterizovat filozofie nové kolekce talentované designérky Daniely Peškové, kterou představí na říjnovém Designbloku.

Celý článek

Nová kolekce Tory Burch je ztělesněním elegance a barevností

Letošní newyorský týden módy byl plný výjimečných kolekcí, které vynikaly mimo jiné svou barevností. Jednou takovou byla kolekce Tory Burch pro jaro-léto 2022, která však byla výjimečná ve více ohledech.

Celý článek

Rodina Hiltonových a Billie Eilish v novém videu Oscar de la Renta

Laura Kim a Fernando Garcia natočili video ke své nové kolekci Oscar de la Renta. Ve videu vystupují přední světové topmodelky, které se místo klasického mola předvádějí v rušných ulicích New Yorku.

Celý článek

Prosluněný newyorský den Toma Forda - kolekce RTW 2022

Newyorský týden módy je v plném proudu. Tom Ford je každoročně se svou kolekcí pomyslnou třešničkou na dortu. Letošní kolekce ready-to-wear 2022 byla nejen o sportu, ale také barvách i pohledu do minulosti.

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek

Oslnivá přehlídka nových kolekcí značek Naniche by Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková na pražském týdnu módy

Na pražský týden módy zavítaly hned tři nadané designérky a představily své nové kolekce. O kom je řeč? Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková. Módní přehlídka se nesla v duchu formování ženské identity, počáteční nevinnosti a bytostí z jiných sfér.

Celý článek